Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Jak poznáme, že je ryba čerstvá? Trik s prstem a obal napoví

Jak poznáme, že je ryba čerstvá? Trik s prstem a obal napoví

Ryby bychom měli jíst minimálně dvakrát týdně. Především v létě představují lehký a chutný zdroj bílkovin, minerálů, omega 3 mastných kyselin a dalších prospěšných látek. To ovšem platí nejvíce v případě, kdy kupujete chlazené čerstvé ryby nebo kvalitně zpracované mražené. Jak správně ryby vybrat a na co si dát pozor?

Přečtěte si také

Kávové kapsle jsou pohodlným, ale drahým potěšením. Víme, jak ušetřit
Kávové kapsle jsou pohodlným, ale drahým potěšením. Víme, jak ušetřit

Naučte se správně nakupovat čerstvé chlazené ryby

Chlazené ryby by měly být při nákupu vždy co nejčerstvější. Pro všechny druhy platí několik zásad, podle kterých poznáte, že je ryba (ať už celá nebo kuchaná) čerstvá: má lesklou a slizkou kůži, pod kterou se nachází pružná svalovina (to na omak poznáte tak, že po jemném zatlačení zůstane v mase důlek, nicméně po chvíli se zase vyrovná) a má čiré, jasné a vypouklé oči. Pokud máte možnost, vždy si od prodejce nechte ukázat i žábry – čerstvá ryba je má krásně červené. Čím je jejich barva bledší, tím déle byla ryba vystavená.

V obchodě musí být čerstvé ryby nebo mořské plody vždy uloženy do ledu

Hlavním senzorickým znamením chlazených ryb je však jejich vůně (to platí i v případě filetů). Ryba by nikdy neměla zatuchle zapáchat. Jemná a příjemná vůně mořské vody je v pořádku. U sladkovodních ryb by neměla být rybina cítit téměř vůbec.

V obchodě musí být čerstvé ryby nebo mořské plody vždy uloženy do ledu, ideálně by jím měly být částečně i pokryté. To neplatí u filetů, které se do ledu pokládají pouze stranou s kůží (kdyby byly ledem zasypané, zbytečně by „odhaleným“ masem natahovaly vodu).

Mražené ryby – nenechte se oklamat

Nejlepší je, pokud byla ryba finálně zpracovaná a zamražená přímo na lodi při výlovu (tzv. seafrozen). Takové ryby si ze všech mražených zachovávají nejvíce bílkovin, minerálů, omega 3 mastných kyselin a stopových prvků.

Při výběru je důležité sledovat složení výrobku, především množství vody, která uměle dodává produktu vyšší hmotnost a s tím související látky, které vodu vážou.

Takto zpracované ryby se nazývají „doublefrozen“. Neopracované ryby jsou po vylovení na lodi zmraženy, na pevnině rozmraženy a opracovány a poté se opět nechávají zamrazit. Tento proces je často doprovázen tzv. glazováním, které uměle dodává rybám neoschlý a čerstvý vzhled, podobně jako například při křehčení kuřecího či jiného výsekového masa – rybí maso se postříká vodou (některé produkty tak mohou získat i 50 % vody navíc) s přidanými fosforečnany, které vodu účinně navážou a udrží uvnitř výrobku.

  • Při výběru mražených ryb se proto vždy dívejte nejen na množství přidané vody (nad 5 % musí být tento údaj povinně uváděn), ale také na přítomnost fosfátů, které značí, že byla ryba glazovaná a pravděpodobně opakovaně zamražená.
Nejkvalitnější mražené ryby jsou ty, které byly zpracovány a finálně zamraženy přímo na lodi po vylovení

Pozor na náhražky

Řeč je o tzv. surimi výrobcích, které se tváří jako produkty obsahující rybí maso, případně maso jiných mořských živočichů (například krabů) a plodů, realita je ale jiná. Zákazníky lákají především nízkou cenou. Surimi se vyrábí z rybí pasty, která kromě velice malého množství rybího masa obsahuje také vodu, konzervanty, sůl, škrob, koření, aroma, vaječný bílek apod.  

V takovém případě už je vždy lepší sáhnout alespoň po klasickém filé. I v tomto případě si ale hlídejte obsah rybího masa (nejčastěji bývá vyrobeno z méně tučných druhů ryb jako je treska, pangasius nebo štikozubec, případně z jejich směsi), obsah vody a dalších umělých látek a dochucovadel.

Rada na závěr

Zejména v letních vedrech je nejlepší chlazené ryby z nákupu převážet v termotašce nebo termoboxu s chladícími vložkami. I krátký pobyt v rozpáleném autě jim může značně uškodit. Doma skladujte ryby v lednici na spodních policích, kde je největší chlad a co nejdříve je spotřebujte.