Zmrzliny v akčních letácích. Jak je to se slevami a kde si dáte kopeček za 20 000 Kč?

Zmrzlina v kornoutu bývá v akčních letácích v létě častým zbožím

Zmrzliny plní akční letáky, zejména teď v létě. V posledních šesti letech bylo v akcích supermarketů 339 druhů zmrzliny, na které bylo dokonce 7 421 slevových akcí. Celkem 10 z nich byly stálice, které jsou v akčních nabídkách každoročně. Jaké jsou nejoblíbenější i to, kde si můžete zajít na zmrzku za 20 000 Kč se dozvíte v článku.

Přečtěte si také

Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat
Jak vyrobit domácí termix, tvaroháček nebo čokoládovou pěnu, po kterých se budou děti olizovat

Král letáků 

Letos žebříček nejpromovanějších zmrzlin vede značka Algida a společně s Primou, která je na druhém místě, tvoří téměř polovinu všech akcí na zmrzliny. U nanuků je to Míša, stejně jako loni, který se celkem 63x objevil v akci. U zmrzliny ve vaničce to byl 44x Carte D´or a 40x Magnum od Algidy.

Kolik můžete ušetřit?

Průměrná sleva se pohybuje u zmrzlin od 17 do 21 %, těsně pod hranicí 23% průměru veškerých promo akcí. Výše slevy zůstává posledních 6 let stejná. Prémiová zmrzlina Häagen-Dazs v kelímku s objemem 500 ml za 5 let zlevnila o 22,6 % na letošní průměr 97,68 korun. 

Co bylo dřív, kornout nebo špejle?

Poprvé byla zmrzlina na dřívku vyrobená v roce 1921 a její název pochází od eskymáků. První zmrzliny byly v podobě sněhu, ochuceného ovocnou šťávou, medem i vínem. S mlékem a cukrem začali Mongolové a Arabové. První zmrzlinový kornoutek byl vyroben už v roce 1903 podle vynálezu muže italského původu jménem Italo Marcioni. U nás se začala vyrábět až od roku 1949.

Zmrzlina podle chuti

Zajímavosti o zmrzlině

Nejširší nabídku v počtu více než 800 příchutí měli ve venezuelské Meridě v cukrárně Chromoto, ale kvůli krizi je zavřená. Nejdražší zmrzlina na světě je v Dubaji a kopeček stojí v přepočtu více než 20 0000 korun. Je vyrobená z těch nejkvalitnějších surovin, má vanilkovou příchuť a obsahuje i lanýže. Nejvíc zmrzliny jedí Australané a Novozélanďané, v Evropě vedou Švédové, u nás se jí sní málo. Muži upřednostňují pistáciovou, ženy zase jahodovou zmrzlinu. Všeobecně nejoblíbenější je vanilková a čokoládová. Největší zajímavostí je slaný karamel nebo cibulová příchuť.

Jak poznat kvalitní produkt

Vítězí italská, často se totiž vyrábí z čerstvých přísad a pravé smetany. Obsahuje minimum umělých ingrediencí a vody. Má méně zářivou barvu, za to je mnohem kvalitnější, zdravější a chutnější. Kvalitní zmrzlina neobsahuje velké krystaly ledu a vzduchové bubliny, musí být jemná a hladká. Kousky ovoce nebo ochucujících složek jsou naopak předností.

Zmrzliny plní v létě akční letáky supermarketů.

Co je nutraceutická zmrzlina a znáte Halo Top?

Nutraceutická zmrzlina je nový trend, který sází na touhu klientů po zdravém stravování. Neobsahuje barviva, stabilizátory a jiná aditiva chemického původu. Často obsahuje chia semínka a další superpotraviny, jejichž množství však neovlivní původní chuť zmrzliny. Posiluje imunitu, působí jako prevence proti nemocem, pomáhá při léčbě specifických onemocnění, regeneraci organismu, má pozitivní vliv na psychiku a zpomaluje stárnutí. Z USA se nově šíří nízkokalorická zmrzlina bez cukru Halo Top. Obsahuje mléko, je dochucená stévií a erithriolem. I tak to s ní ale nepřehánějte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz