Zmrzliny v akčních letácích. Jak je to se slevami a kde si dáte kopeček za 20 000 Kč?

Zmrzlina v kornoutu bývá v akčních letácích v létě častým zbožím

Zmrzliny plní akční letáky, zejména teď v létě. V posledních šesti letech bylo v akcích supermarketů 339 druhů zmrzliny, na které bylo dokonce 7 421 slevových akcí. Celkem 10 z nich byly stálice, které jsou v akčních nabídkách každoročně. Jaké jsou nejoblíbenější i to, kde si můžete zajít na zmrzku za 20 000 Kč se dozvíte v článku.

Přečtěte si také

Vyzvednutí balíku kdykoli chcete: výdejní boxy zavede PPL i Česká pošta
Vyzvednutí balíku kdykoli chcete: výdejní boxy zavede PPL i Česká pošta

Král letáků 

Letos žebříček nejpromovanějších zmrzlin vede značka Algida a společně s Primou, která je na druhém místě, tvoří téměř polovinu všech akcí na zmrzliny. U nanuků je to Míša, stejně jako loni, který se celkem 63x objevil v akci. U zmrzliny ve vaničce to byl 44x Carte D´or a 40x Magnum od Algidy.

Kolik můžete ušetřit?

Průměrná sleva se pohybuje u zmrzlin od 17 do 21 %, těsně pod hranicí 23% průměru veškerých promo akcí. Výše slevy zůstává posledních 6 let stejná. Prémiová zmrzlina Häagen-Dazs v kelímku s objemem 500 ml za 5 let zlevnila o 22,6 % na letošní průměr 97,68 korun. 

Co bylo dřív, kornout nebo špejle?

Poprvé byla zmrzlina na dřívku vyrobená v roce 1921 a její název pochází od eskymáků. První zmrzliny byly v podobě sněhu, ochuceného ovocnou šťávou, medem i vínem. S mlékem a cukrem začali Mongolové a Arabové. První zmrzlinový kornoutek byl vyroben už v roce 1903 podle vynálezu muže italského původu jménem Italo Marcioni. U nás se začala vyrábět až od roku 1949.

Zmrzlina podle chuti

Zajímavosti o zmrzlině

Nejširší nabídku v počtu více než 800 příchutí měli ve venezuelské Meridě v cukrárně Chromoto, ale kvůli krizi je zavřená. Nejdražší zmrzlina na světě je v Dubaji a kopeček stojí v přepočtu více než 20 0000 korun. Je vyrobená z těch nejkvalitnějších surovin, má vanilkovou příchuť a obsahuje i lanýže. Nejvíc zmrzliny jedí Australané a Novozélanďané, v Evropě vedou Švédové, u nás se jí sní málo. Muži upřednostňují pistáciovou, ženy zase jahodovou zmrzlinu. Všeobecně nejoblíbenější je vanilková a čokoládová. Největší zajímavostí je slaný karamel nebo cibulová příchuť.

Jak poznat kvalitní produkt

Vítězí italská, často se totiž vyrábí z čerstvých přísad a pravé smetany. Obsahuje minimum umělých ingrediencí a vody. Má méně zářivou barvu, za to je mnohem kvalitnější, zdravější a chutnější. Kvalitní zmrzlina neobsahuje velké krystaly ledu a vzduchové bubliny, musí být jemná a hladká. Kousky ovoce nebo ochucujících složek jsou naopak předností.

Zmrzliny plní v létě akční letáky supermarketů.

Co je nutraceutická zmrzlina a znáte Halo Top?

Nutraceutická zmrzlina je nový trend, který sází na touhu klientů po zdravém stravování. Neobsahuje barviva, stabilizátory a jiná aditiva chemického původu. Často obsahuje chia semínka a další superpotraviny, jejichž množství však neovlivní původní chuť zmrzliny. Posiluje imunitu, působí jako prevence proti nemocem, pomáhá při léčbě specifických onemocnění, regeneraci organismu, má pozitivní vliv na psychiku a zpomaluje stárnutí. Z USA se nově šíří nízkokalorická zmrzlina bez cukru Halo Top. Obsahuje mléko, je dochucená stévií a erithriolem. I tak to s ní ale nepřehánějte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz