Češi utrácí za dárky pro domácí mazlíčky podobně jako za členy rodiny

Žena s kočkou a zabaleným vánočním dárkem Canva

Zvířecí Vánoce bývají často podobné těm lidským. Není totiž výjimkou, že chovatelé vnímají své domácí mazlíčky jako právoplatné členy rodiny, proto i pro ně připravují dárky a speciální večeři. Za dárky k Vánocům utratí i tisíce korun, jak vyplývá z průzkumu společnosti PetCenter.

Přečtěte si také

Jak se přezouvají pneumatiky? S naším návodem krok za krokem to zvládne každý
Jak se přezouvají pneumatiky? S naším návodem krok za krokem to zvládne každý

Čtvrtina všech chovatelů nejčastěji čtyřnohých domácích mazlíčků, tedy celých 25 %, utratí za dárky a pamlsky k Vánocům od 500 do 1 500 korun. Více než 1 500 Kč utratí 15 % dotázaných. Ostatní, tedy zbylých 60 % dotázaných, utratí v předvánočním období maximálně 500 korun.

„Vášniví chovatelé své mazlíčky neošidí v ničem, naopak je mnohdy upřednostní i před kamarády nebo dokonce i rodinou. Takže pokud se připravují na svátky, domácí zvířata nevynechají. Samozřejmostí jsou pak jak dárky, tak i třeba symbolická štědrovečerní večeře,” přibližuje chování zákazníků ředitelka PetCenter Lucie Zdražilová.

Žena drží kočku a vánoční dárek Canva

Mezi nejčastější dárky patří nejrůznější hračky, vybavení a doplňky. Následně jsou nejprodávanější drobné pamlsky a prémiová krmiva pro mazlíčky. Co se týče samotné stravy během štědrého dne, průzkum odhalil zajímavá zjištění. Třicet procent chovatelů uvádí, že i čtyřnohým parťákům vaří speciální večeři. Polovina všech respondentů uvedla, že zakoupí již hotový pamlsek nebo pokrm. Zbylých 20 % uvádí, že se podělí o svoji vlastní večeři.

„Samozřejmě většina chovatelů se podělí i o vánoční cukroví. Zhruba 80 % lidí přiznalo, že během svátků ho sem tam dá i zvířeti,” dodává Zdražilová.

Psi na oslavě, kteří jsou obloženi konfetami Pxhere

Přípitek s tlapkou

Společnost Woof & Brew vyvinula pár let zpátky speciální nápoj pro psy, který pojmenovala po anglickém výrazu pro slovo tlapka, Pawsecco. Britská značka nedávno přinesla svůj produkt i na český trh, a tak i čeští čtyřnozí spotřebitelé mohou pozvednout číši se svými páníčky.

Pawsecco se sice prodává jako „prosecco“, ve skutečnosti ovšem samozřejmě žádný alkohol neobsahuje. Jedná se o bylinný nesycený nápoj, který obsahuje bezový a lipový květ a ženšen a je stoprocentně přírodní. Výrobce uvádí, že byste Pawsecco měli pejskovi nalít do misky místo vodynebo jím přelít granule. Aby se ale z vašeho psa nestal „alkoholik“, neslibujte mu víc než 1 láhev denně! Prosecco pro psy koupíte v e-shopech s chovatelskými potřebami a jedna 250ml láhev vás vyjde na zhruba 100 Kč.

Jedno točené

Woof & Brew jsou ovšem odborníci i na jiné psí nápoje – v jejich sortimentu najdete třeba i pivo pro psy nebo psí tonik! Jestli váš pes vyznává vyloženě zdravý životný styl, můžete mu dopřát bylinný čaj pro zářivou srst a zdravou kůži. Psí mlsaly zase osloví speciální zmrzlina, která je osvěží v horkém letním dni.

Ve všech produktech najdete už zmíněné speciální bylinné směsi, které mají domácím mazlíčkům dodat novou energii a pečovat o jejich zdraví. Výroba těchto zvířecích doplňků stravy je navíc kontrolována veterinárními experty, a tak se nemusíte bát, že svému psovi ublížíte. Pivo pro psy koupíte ve specializovaných e-shopech od 99 Kč (330 ml). Zvolit ale můžete i drink Snuffle Dog Beer – nealkoholický nápoj s kuřecí příchutí, kterou psi milují, a který navíc pročistí ledviny a zajistí pravidelný přísun vitamínu B. Pořídíte jej v e-shopech s chovatelskými potřebami či jinde na internetu za cca 50 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz