Ani Ježíšek k vám netrefí potmě: trendy vánoční osvětlení a dekorace

Vánoční dekorace s LED světly RETLUX

Stále stoupá obliba přírodních materiálů, jako je dřevo, papír nebo sklo. A ani vánoční světelné dekorace nejsou výjimkou. Pořídit si tedy můžete závěsné papírové hvězdy, skleněné koule nebo dřevěné svícny, a to všechno s moderním LED osvětlením. Barvy roku – šedá a žlutá se prosazují i zde, jen žlutá se změnila na slavnostnější zlatou.

Přečtěte si také

Mikulášská nadílka. Co dát dětem do balíčku, aby nebyly zklamané
Mikulášská nadílka. Co dát dětem do balíčku, aby nebyly zklamané

Proč zvolit osvětlení s LED žárovkami?

Ruku v ruce s udržitelnými materiály jde celková šetrnost k životnímu prostředí, ke které mimo jiné přispívají i kvalitní a úsporné LED zdroje. Mají velmi nízkou spotřebu energie a vydrží vám i při častém používání dlouhé roky – dříve běžné halogeny nebo klasické žárovky se jim v těchto ohledech nemohou rovnat.

Kromě toho mají i další výhody. Netvoří žádný nebezpečný odpad a nerozžhaví se tak, aby byly hrozbou pro vaše děti nebo domácí mazlíčky. Ceny jsou navíc srovnatelné s ostatními typy osvětlení. Menší závěsné ozdoby nebo svícny pořídíte většinou do 500 Kč a u velkých světelných řetězů se vejdete zhruba do 1 000 Kč.

I vánoční řetěz můžete ovládat mobilem nebo hlasem

Smart WIFI barevný řetěz značky Retlux s různými barevnými efekty bude bavit všechny nadšence moderních technologií. 96 LED diod si snadno nastavíte na dálku prostřednictvím pár dotyků displeje mobilního telefonu. Barevnost i efekty světelného řetězu se dají ovládat také hlasem prostřednictvím chytrých asistentů Google a Alexa. (Retlux, 999 Kč)

Barevný světelný řetěz ovládaný chytrým telefonem Retlux.cz

Zářivé barvy doplňte luxusními metalickými tóny

Vedle elegantní zlaté nebo minimalistické šedé se prosazují i opravdu výrazné barvy a zajímavé efekty, díky kterým vaši výzdobu nikdo nepřehlédne. Tyto odstíny pak klidně zkombinujte se zmiňovaným metalickým třpytem. Ve svém bytě nebo domě tak vytvoříte tu správnou vánoční atmosféru.

Do interiéru

A jak pracovat se světelnými dekoracemi v interiéru? Adventní věnec na stole můžete ozdobit jen malými světýlky, v okně se pak budou vyjímat hvězdy s LED diodami nebo elektrický svícen. Vybírat můžete mezi minimalistickým skandinávským designem a zdobnějšími variantami. Světelné řetězy se pak umisťují i na stromeček, do okna nebo jen tak na zeď. Vše nakoupíte například ve specializovaném e-shopu Retlux.cz.

Dřevěná hvězda s LED světlem, 249 Kč RETLUX
Dřevěná hvězda s LED světlem, 249 Kč Papírová hvězda s LED světlem, 199 Kč Drátěná dekorace ve tvaru dárku s 10 LED světly, 349 Kč Dekorace z překližky ve tvaru vánoční vesničky s 9 LED světýlky, 649 Kč Dekorační žárovka s vánočními motivy, 399 Kč Dekorační žárovka s vánočními motivy, 199 Kč Betlém s LED světlem, 479 Kč

Exteriérové osvětlení

Pokud máte zahradu, určitě nezapomeňte umístit osvětlení i tam. Vaše hosty může o svátcích vítat třeba sob, stromeček nebo jiný efektní světelný objekt. Většina LED svítidel se do exteriéru hodí, ale pro jistotu si to raději ověřte. Na zajímavé slevy narazíte na internetu i v hobby marketech Obi, Uni hobby nebo Baumax hlavně těsně před Vánoci.

Vánoční dekorace ve tvaru soba se sáněmi a 390 LED diodami, 2 499 Kč RETLUX
Vánoční dekorace ve tvaru soba se sáněmi a 390 LED diodami, 2 499 Kč Skládací LED sněhulák, od 1 399 Kč Dekorace z ratanu ve tvaru koule s 15 LED, 199 Kč Dekorace z akrylu ve tvaru medvídka s 16 LED diodami, 399 Kč Dekorace z akrylu ve tvaru jelínka 30 LED světel, 799 Kč

V jednoduchosti je krása

Čím jednodušší design zvolíte, tím více prostoru najdete pro jeho využití. Například jemným světelným nanořetězem můžete ozdobit okno, stůl, postel nebo krb. A uklízet ho nemusíte ani po Vánocích, protože je jako dělaný na oslavu Valentýna, narozeninovou párty nebo svatbu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz