Oblíbený videoportál YouTube zavádí nakupování prostřednictvím livestreamu

Počítač s otevřeným webem YouTube Unsplash

Videoportál YouTube uzavřel dohodu o spolupráci se slavnými influencery, kteří mu pomohou od 15. listopadu implementovat velkou novinku. Oblíbená síť videí nabídne sledujícím po celý týden možnost nakoupit zboží prostřednictvím livestreamů. Společnost Google uvedla, že podle nich právě v tom leží budoucnost e-commerce.

Přečtěte si také

Datlová pasta jako náhrada cukru. Tipy na zdravé a bezlepkové mlsání
Datlová pasta jako náhrada cukru. Tipy na zdravé a bezlepkové mlsání

Budoucnost e-commerce je jasná

Pandemie koronaviru pomohla značkám pochopit dvě věci – že budoucnost nakupování leží v rovině online a že nejrychlejší způsob, jak se spojit se zákazníkem, je livestream. Kde jinde by pak tato video revoluce měla začít, než na jedné z nejoblíbenějších streamovacích platforem vůbec – na YouTube.

Ta se v týdnu od 15. 11. promění ve skutečné livestreamové tržiště, kde si zákazníci prostřednictvím živých přenosů s vybranými tvůrci budou moci zakoupit vánoční dárky a limitované zboží od značek Samsung, Verizon či Walmart.

Muž točí vánočně laděné video na YouTube Unsplash

89 % diváků věří youtuberům

Do experimentu se přitom zapojí i známí tvůrci, kteří budou spojnicí mezi značkami a zákazníky. „Podle studie, kterou jsme provedli ve spolupráci se společnostmi Publicis a TalkShoppe, 89 % diváků souhlasí s tím, že tvůrci na YouTube dávají doporučení, kterým mohou důvěřovat. V důsledku toho se lidé, kteří nakupují na YouTube, rozhodují o nákupu rychleji a jistěji, což je pro nakupující i značky oboustranně výhodné,” uvedla na blogu Google Tara Walpert Levy, viceprezidentka Google specializovaná na rozvoj vztahu se značkami.

Zapojí se jednotlivci i firmy

Limitované nabídky, slevy a vánoční dárky od výše zmíněných firem proto ve svých videích představí třeba dvojčata Vanessa a Veronica Merrelovy, které mají k dnešnímu dni přes 6 milionů sledujících, nebo kanadská youtuberka Cristine známá jako Simply Nailogical, která se specializuje na nehtovou kosmetiku, či youtuber Hyram. Nový formát videí bude k vidění také na některých firemních kanálech, například u společnosti Sephora.

Elegantně oblečená žena jde po ulici s plnými nákupními taškami Unsplash

Přes livestream se dozvíte víc

Přestože je tato cesta prodeje výrobků omezena pouze na sledující na YouTube, i tak má ohromný potenciál. Pro mnoho lidí může totiž YouTube fungovat jako nákupní rádce, který podobně jako recenze nebo „hvězdičkové“ hodnocení na Google umožňuje získat o zboží relevantní informace.

YouTube je tak komplexním řešením pro všechny zvědavé spotřebitele. Například spořivá videa, podmnožina stále populárnějšího formátu haul, ve kterém tvůrci sdílejí nákupy, které provedli, byla podle údajů zveřejněných YouTube zhlédnuta více než stomilionkrát.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz