Nevinně o víně aneb vinařský rychlokurz pro začátečníky

Vinotéky lákají na nabídku vín z různých koutů světa

Patříte ke znalcům vína, kterým k tomu, aby poznali, o jaké víno se jedná, stačí jediné přivonění? Anebo jste teprve na úplném začátku své vinařské cesty? Pokud ano, pak vám náš malý rychlokurz jistě přijde vhod. Dozvíte se v něm, jak se dělí vína podle barev i podle zbytkového cukru.

Přečtěte si také

Na pečivu koronavir nepřežije. Stát si nechal vypracovat laboratorní testy
Na pečivu koronavir nepřežije. Stát si nechal vypracovat laboratorní testy

Věděli jste?

Nejstarší zbytky vína se našly v Iránu již v období neolitu tedy v roce 8500 až 4000 před naším letopočtem. Jistě vás překvapí také důvod, proč se začalo s cinkáním pohárem. Ve starém Římě si lidé ze strachu z otrávení přiťukávali sklenicemi tak silně, až se obsah sklenice přelil do druhé, díky tomu měli jistotu, že jejich pohár nebyl otrávený.

Bílé víno

Bílé víno je vyrobeno z bílých, červených nebo případně modrých hroznů, ale bez nakvašení. Mezi nejpěstovanější odrůdy u nás patří Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzling rýnský, Ryzling vlašský a Sauvignon.

Tip: Jak rychle vychladit bílé víno? 
Vložte láhev vína do ledu a přidejte sůl. Sůl způsobí snížení teploty ledu. 

Červené víno je vyrobeno z modrých hroznů nakvašením

Růžové víno

Růžové víno je vyrobeno z modrých hroznů krátkým nakvašením nebo ze směsi modrých, bílých a případně červených hroznů.

Červené víno

Červené víno je vyrobeno z modrých hroznů nakvašením. K nejpěstovanějším modrým odrůdám v České republice patří Svatovavřinecké víno, Frankovka, Zweigeltrebe a Rulandské modré.

Dělení podle zbytkového cukru

Vína se dělí podle zbytkového cukru na suché, polosuché, sladké a polosladké. Zbytkový cukr ovlivňuje sladkost vína a má významný podíl na jeho výsledné chuti. Zbytkový cukr při kvašení nebyl spotřebován kvasinkami a měří se v gramech na litr. Hranicí u suchého vína jsou 4 gramy cukru na litr. V případě polosuchého vína je rozpětí 4 až 12 g/l. Hodnoty u polosladkého vína se pohybují od 12 do 45 g/l a u vína sladkého naleznete více než 45g/l.

Dočetli jste článek až do konce? Odměňte se sklenkou dobrého vína.