Japonci vypěstovali první geneticky upravená rajčata, která mají zbavovat stresu

Rajčata v laboratoři položená na stole Canva

Od začátku letošního roku mohli japonští zemědělci zakoupit sazenice geneticky upravené odrůdy rajčat nazvané Sicilian Rouge High GABA. Tvůrcem tohoto počinu je startupová japonská firma Sanatech Seed, která tuto plodinu upravila pomocí genetických nůžek CRISPR. Geneticky vylepšená rajčata mají mít více živin a lepší chuť. Firma se navíc nechala slyšet, že u rajčat jejich vývoj geneticky modifikovaných plodin nekončí.

Přečtěte si také

Kombucha: Co je to za nápoj a jak ho připravit krok za krokem?
Kombucha: Co je to za nápoj a jak ho připravit krok za krokem?

První geneticky upravená rajčata

Sazenice geneticky upravených rajčat z dílny startupu Sanatech Seed mohli zemědělci v Japonsku zakoupit již začátkem tohoto roku. Tuto možnost využilo přibližně 4 200 farmářů, kteří právě nyní sklízí první plody těchto upravených rajských jablíček, jež mají mít podle dostupných informací více živin než ta klasická. Firma tohoto úspěchu dosáhla pomocí genetických nůžek CRISPR. Metoda CRISPR, též úprava genu CRISPR, je technika genetického inženýrství v molekulární biologii, jež umožňuje upravovat genomy živých organismů vystřihnutím genů a vložením jiných do stávající sekvence DNA – odtud nůžky. CRISPR tedy urychluje změny, které by v přírodě trvaly stovky nebo až tisíce let.

Farmář sklízí rajčata Unsplash

Plodina, která snižuje stres

Rajčata nazvaná Sicilian Rouge High GABA jsou podle firmy Sanatech Seed první potravinou geneticky upravenou pomocí CRISPR, která je dostupná veřejnosti. Za svůj název vděčí odrůda neurotransmiteru GABA, jehož obsah je v geneticky upravených rajčatech přibližně pětkrát vyšší než u obyčejných rajčat. Tato látka má podle řady výzkumů zklidňující účinek, a tudíž pozitivní vliv na snižování stresu v organismu. Firma rovněž uvedla, že pracuje na vývoji dalších geneticky upravených odrůd ovoce a zeleniny.

Ruka držící zkumavku Canva

Budoucnost je v genetickém inženýrství

Přestože v českých končinách geneticky upravené potraviny zatím neochutnáme, jelikož jsou Evropskou unií zakázané, řada vědců spatřuje právě v genetickém inženýrství budoucnost úpravy plodin bez jakékoli chemie a postup EU ostře kritizuje. Tvrdí, že genetická úprava není to samé jako celková genetická modifikace, protože umožňuje používat takové genetické zdroje, které nám poskytuje sama příroda. Například Spojené království, které opustilo Evropskou unii nedávno, se nyní chystá uvolnit podmínky pro pěstování geneticky upravených rostlin a zemědělských plodin a udělat tak krok ke snížení používání chemických přípravků v zemědělství a vyšším výnosům. Geneticky upravené plodiny mohou pomoci řešit klimatické změny a nabídnou nejen vyšší pestrost druhů, ale též lepší nutriční hodnoty.

Pole kukuřice Unsplash

Geneticky modifikované potraviny ve světě a u nás

V celosvětovém měřítku se vývoj geneticky modifikovaných potravin nezaměřuje pouze na rostlinné produkty, ale též ty živočišné. Na Kubě se můžeme setkat s geneticky upravenou tilápií, americký trh zase zaznamenal takto upraveného lososa. Přísnost celého systému vývoje GM potravin činí z těchto ty nejprověřenější na trhu. V EU jsou přesto v současné době k dispozici pouze modifikované produkty rostlinného původu, především pak bavlník, kukuřice, brambory, řepka, sója a cukrová řepa. Ty živočišné jsou v EU stále zakázané. Přehled GM potravin a krmiv schválených Evropskou unií najdete na stránkách Evropské komise v Registru EU geneticky modifikovaných potravin a krmiv. V obchodech se pak český spotřebitel nejčastěji setká s oleji z geneticky modifikovaných rostlin.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz