Velká naděje pro populaci: Modré potraviny by mohly nakrmit víc jak 3 miliardy lidí

Mořská rybka a mořské rostliny Canva

Světová odborná společnost se aktuálně soustředí na podmořský svět, do kterého vkládá velké naděje. Mořští živočichové a rostliny, které vědci překřtili na modré potraviny, by totiž v budoucnu mohly nakrmit více jak tři miliardy lidí.

Přečtěte si také

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?
Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Do roku 2030 může být hladem ohroženo 840 milionů lidí

Potenciál vodních potravin neboli modrých potravin nebyl doposud plně objeven, ale podle firmy The Blue Food Assessment ve spolupráci s více jak 100 výzkumníky z různých univerzit mohou tyto vodní potraviny účinně vyřešit palčivý problém s globálním hladověním.

Podle Světového potravinového programu (WFP) trpí totiž skoro 700 milionů světové populace hladověním, 250 milionů lidí je v ohrožení, že budou trpět hladem, 811 milionů lidí po celém světě nemá k dispozici dostatek jídla, a pokud se na tento problém nenajde řešení, do roku 2030 bude hladovět 840 milionů lidí. Světová populace by přitom do roku 2050 měla dosahovat 10 miliard.

Člověk dostává misku se salátem Canva

Modré potraviny jsou výživnější než klasické druhy masa

Za modré potraviny jsou považovány nejen ryby, ale také měkkýši, řasy a ostatní mořské rostliny, které jsou plné bílkovin a ostatních živin. Podle nutričních profilů, které sestavili odborníci z Harvardské univerzity, je mnoho ryb či měkkýšů z otevřených oceánů na živiny bohatší než kuřecí, vepřové, hovězí či jehněčí maso.

Mnohdy totiž mají tyto modré potraviny vyšší podíl omega-3 mastných kyselin, vitamínů A a B12 či minerálů, jako je vápník, jód, železo a zinek. Například takové ústřice a mušle mají ve srovnání s kuřecím masem 76× víc vitamínu B12 a 5× víc železa. Právě od těchto mořských živočichů a rostlin si vědci slibují, že by mohly uspokojit hlad u více než 3,2 miliardy lidí.

Modré potraviny jsou nicméně také zdravější pro planetu, ve srovnání s pozemní živočišnou produkcí vytváří totiž mnohem menší ekologickou stopu. A například právě ústřice jsou důležitou součástí mořského ekosystému. Jedna jediná ústřice dokáže za jeden den přefiltrovat skoro 190 litrů vody, čímž čistí své okolí od škodlivých látek, usazenin a dusíku.

Mořské plody – krevety, ryby, chobotničky PublicDomainPictures / Pixabay

Modré potraviny v českých obchodech

Nabídka mořských produktů se u nás postupně rozšiřuje. Některé mořské potraviny už u nás téměř „zdomácněly“, obchody však stále přichází s novými nabídkami nejrůznějších (nejen) mořských ryb a ostatních specialit, které máme díky mnoha akcím možnost ochutnat.

  • Krevety najdete v akci supermarketu Lidl, do středy 13. 10. za 99,90 Kč či za stejnou cenu v supermarketech Albert, a to do úterý 12. 10. Cena se vztahuje na 300g balení.
  • Mražené loupané krevety nabízí zase řetězec Billa – 500 g za cenu 129,90 Kč, a to do 24. 10.
  • Pokud dáváte přednost klasice, v řetězci Tesco najdete do úterý 12. 10. například pstruha za cenu 17,90 Kč/100 g či lososa za 34,90 Kč/100 g.
  • A co takhle chobotničku? Zajděte do Lidlu a kupte si kalmara peruánského – do 13. 10. za 99,90 Kč.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz