Nová dvoupatrová prodejna Kaufland slibuje snadnější nákup díky moderním technologiím

Nový dvoupatrový Kaufland v Olomouci Deník

Už v říjnu otevírá Kaufland svoji druhou pobočku v Olomouci – a je jisté, že půjde o velmi moderní prodejnu s vysokou mírou digitalizace. Nebudou chybět čtečky aplikace K-Scan, LED obrazovky s aktuálními informacemi o nabídce, ekologické topné a chladicí systémy nebo úsporné osvětlení. Podobnou cestou jdou i ostatní značky. Samoobslužné pokladny nebo nákupní aplikace se pomalu stávají samozřejmostí, na vzestupu je i elektromobilita.

Přečtěte si také

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?
Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Moderní technologie a ekologie

Vedení řetězců reaguje na potřeby zákazníků, kteří nejvíce žádají právě technologické novinky a potraviny z lokální produkce nebo ekologického zemědělství. Ušetří tak čas při hledání slev i placení a nemusí pro biopotraviny na farmářské trhy nebo do specializovaných obchodů.

Naše druhá prodejna v Olomouci má nový optický design a bude vlajkovou lodí celé Moravy. Zároveň bude testovacím místem pro nové technologie. Zákazníci se mohou těšit na příjemné prostředí a široký výběr zboží včetně produktů od lokálních dodavatelů,“ vysvětluje tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Pult s uzeninami a sýry v obchodě Kaufland Kaufland

Nová prodejna v číslech

Hypermarket bude mít plochu o výměře přes 4000 metrů čtverečních a na částečně zapuštěném parkovišti najdete 325 parkovacích míst. Pro jednodušší orientaci poslouží speciální terminály a přehledný navigační systém. Zákazníci si také budou moci zboží sami naskenovat a pak ho jen zaplatí u jedné z 8 standardních nebo 4 mini samoobslužných pokladen.

Kolik poboček mají jednotlivé řetězce v ČR?

Už na začátku letošního roku měl u nás Kaufland 135 prodejen a svoji síť neustále rozšiřuje. Jak jsou na tom ostatní řetězce? Supermarketů a hypermarketů Albert je v ČR přes 300, Lidl provozuje více než 270 prodejen a do Billy můžete jít nakupovat na více než 230 místech. Britskému Tescu se v posledních letech tolik nedařilo a spekulovalo se i o jeho odchodu z českého trhu, ale zhruba 200 prodejen stále funguje a přibývají další.

Bez inovací by to nešlo

Technologické vychytávky přibývají ve všech potravinových řetězcích. Až na Lidl jsou ve všech k dispozici samoobslužné pokladny, ovšem v poslední době se více myslí i na úsporné využití energií a materiálu nebo celkovou digitalizaci. Důkazem je například projekt Lidlu Reset Plastic, nahrazení klasických účtenek těmi recyklovanými v Kauflandu nebo zkrácení účtenek na nutné minimum a možnost výhradně elektronické evidence. Tu u nás jako první zavedl Albert, ale testovat se má i v Kauflandu či v Penny.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz