10 důvodů, proč si pořídit sušičku prádla i do malé koupelny

Použitím sušičky prádla odpadá nutnost jeho věšení a také sundávání ze sušáku

Sušení oblečení v sušičce je opředeno celou řadou mýtů. Pokusíme se vám tedy poodhalit výhody rychlého sušení a v následujících bodech. Proč si pořídit sušičku na prádlo?

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Rychle usušené prádlo

Zkrácení doby mezi vložením prádla do pračky a vypraným, suchým oblečením, je velkou úsporou času. Pokud neustále nestíháte a zapomenete něco vyprat, v rekordním čase můžete vyrazit ven.

Nepotřebujete sušák a prostor na sušení

Ušetříte místo na uskladnění sušáku prádla, ale i na jeho umístění, především v malém bytě. Vyprané prádlo vypařuje vodu, často z toho plynou vlhké zdi a vzniku plísní. V dešti jej ven ale nepověsíte.

Úspora času, práce a konec věšení

Použitím sušičky prádla odpadá nutnost jeho věšení a také sundávání ze sušáku, které zabere dost času. Prádlo přesunete z pračky rovnou do sušičky, vyhnete se jeho věšení a sbírání

Sušicka prádlo nejen usuší, ale také osvěží a chrání

Konec žehlení

Pokud máte sušičku prádla, žehlicí prkno už budete potřebovat jen na košile. Objem prádla k žehlení se patřičně sníží. Pokud se naučíte prádlo dobře skládat a dávat do skříně, sušička vám ušetří čas.

Osvěžení prádla

Pokud jste v místnosti plné kouře, v nevětraném prostředí nebo jste načichli v kuchyni, prádlo snadno načichne, aniž by byla znečištěná a není důvod k praní. Sušička mu navrátí jeho neutrální vůni.Měkké prádlo

Rozdíl mezi ručníkem ze sušičky a tím přeschlým ze sušáku je značný. Nemusíte ani používat aviváž pro získání měkkosti. Po aviváži je bílé prádlo zašlé, na spodní a sportovní prádlo se nesmí používat.

Ochrana textilních vláken

Sluneční paprsky často způsobí blednutí barev tkanin. Vaše oblíbené oblečení nebude vyšisované. Certifikát udělovaný společností Woolmark Copany stvrzuje maximální šetrnost i k jemným tkaninám.

Ručníky jsou po sušení v sušičce dokonale měkké

Vhodná pro alergiky

Pokud budete používat sušičku prádla, zbavíte se alergenů, protože ze sušičky vytáhnete prádlo perfektně čisté. Žádný zachycený prach ani pyl už vám nehrozí. Stačí vybrat vhodný prací prášek.

Žádné bakterie a plísně

Vyšší teplota uvnitř bubnu sušičky automaticky zahubí nebezpečné bakterie a plísně. Vlhkost je pro ně živnou půdou. Zkrátíte dobu působení vlhkosti a tím i riziko nežádoucích plísní a bakterií.

Finanční úspora za energie

Sušičky prádla energetické třídy A++ jsou úsporné. Ušetříte náklady za energii při žehlení, které z velké části odpadá. Kvalita a úspornost se opravdu velmi zlepšila. Sušička je proto dobrou volbou. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz