Ulehčete si úklid. Kvalitní pomocníci, které doma všichni ocení

Ulehčete si úklid. Kvalitní pomocníci, které doma všichni ocení

Věděli jste, že lidé tráví v průměru žehlením, uklízením, vařením a praním 18 hodin týdně? Což je rovných 864 hodin za rok. Chcete tuto dobu zkrátit na minimum? Pak byste se měli seznámit s úklidovými pomocníky, s nimiž úklid zabere méně času než kdy dříve.

Přečtěte si také

9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku
9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku

Podlaha

V případě podlah platí, že je v pravidelnosti základ. Pokud si vyhradíte každý den 5 minut na odstranění prachu a nečistot z podlahy, bude stačit, když podlahu vytřete jednou týdně. Vytírání vám výrazně ulehčí kvalitní mopy. Vybírat můžete mezi plochými, třásňovými a rotačními mopy. Nezapomeňte také vybírat prostředky, které jsou určeny speciálně na váš typ podlahy, prodloužíte tím životnost podlahy a zachováte její vzhled.

Tip: Robotický vysavač

Že vás vysávání a vytírání nebaví? Pořiďte si robotický vysavač, který vysaje a vytře za vás. Ušetříte díky němu čas, zbavíte podlahy prachu, vlasů i chlupů a navíc vás jistě potěší, že jsou robotické vysavače velmi tiché.

Mop jako součást každé domácnosti

Okna

Jak na rychlé a snadné umytí oken? Nejdříve namočte skleněnou část okna a nechte odmočit všechny nečistoty. Mezitím utěrkou z mikrovlákna omyjte rámy a kličky a následně hadrem setřete skleněnou plochu. Na závěr nastříkejte sklo lešticím sprejem na okna a utřete jej papírovými utěrkami do sucha. Práci vám může výrazně usnadnit kvalitní stěrka nebo vysavač na okna.

Tip: Jde to i samo

Je pro vás umývání oken nejméně oblíbenou činností? A už jste slyšeli o robotickém čističi oken? Tento revoluční pomocník zcela bez práce vyčistí okna, skleněné plochy, zrcadla i kachličky.

kvalitní stěrka na okna ulehčí práci

3 osvědčené úklidové tipy

Chcete mít úklid co nejdříve za sebou a co nejefektivněji zatočit s nepořádkem? Přinášíme vám 3 tipy, s nimiž bude úklid hračka. A vystačíte si při nich s tím, co máte doma.

Čarujte s octem

Ocet má doma asi každý, věděli jste ale, že vám dokáže výrazně pomoci i s úklidem? Ocet je skvělým pomocníkem při odstraňování vodního kamene. Oceníte jej proto všude tam, kde byste jinak kupovali speciální čisticí prostředky proti vodnímu kameni. S jeho pomocí snadno vyčistíte myčku, pračku i rychlovarnou konvici. Poslouží vám také při čištění obkladů kolem vany i umyvadla.

Jedlá soda a trouba? Dokonalá dvojka!

Přemýšlíte nad tím, jak jednoduše a rychle vyčistit troubu od nečistot? Připravte si pastu z jedlé sody. Smíchejte půl šálku jedlé sody s několika lžícemi vody. Pastu následně rozetřete po celém vnitřním povrchu trouby kromě topných těles. Nechejte ji minimálně 12 hodin působit a následně ji hadříkem setřete.

Co s citrony?

Jak vám mohou citrony pomoci s úklidem? Ve chvíli, kdy citronovou šťávu nakapete na vatový tamponek a vložíte do lednice, dokonale ji provoníte. Citrony také dokáží vybělit kuchyňské prkénko a dokonale vyčistí nerezové prostory v kuchyni. Jak? Stačí vymačkat citronovou šťávu a smíchat ji se solí a následně tuto směs nanést na houbičku a pustit se do čištění. Kyselá šťáva z citronů dokáže také vyhnat moly ze skříně a zlikviduje skvrny na oblečení.

Usnadněte si úklid za pomocí moderních úklidových vychytávek i vy. Uvidíte, že s nimi bude uklízení radost.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz