Nejkreativnější obaly potravin, kosmetiky i módních doplňků

Těstoviny v krabicích Designmag

Obal prodává, to je známá věc. Otázkou ale zůstává, zda by měl být spíše minimalistický, nebo výrazný, tematický či vtipný. V současnosti vítězí hlavně jednoduché nápady, které mají velké dopady a myslí na ekologii. Pojďme se tedy podívat, které kreativní obaly od jídla, drogerie nebo doplňků nás zaujaly nejvíce.

Přečtěte si také

Nejlepší vánoční dárky pro milovníky vína, rumu a dalšího alkoholu
Nejlepší vánoční dárky pro milovníky vína, rumu a dalšího alkoholu

Zdůrazňují funkci produktu

Pokud si pořídíte hodinky Festina v tomto balení, o jejich voděodolnosti už pochybovat nebudete. To ví i designéři ze studia Scholz & Friends, kteří se nebáli hodinky kompletně ponořit do vody. Upozornili tak na jejich praktičnost, a ještě vytvořili vizuálně velmi atraktivní balení, které zaujme na první pohled. A co takhle obal, který slouží zároveň slouží i jako mapa pro hledání pokladu? Skvělý nápad jak spojit dárek s napínavým dobrodružstvím.

Rajapac

Hravá forma

V dnešní době lidé už nekupují jen to, co doopravdy potřebují. Zaujmout je můžete i důvtipem a hravostí. Zvýšíte tak atraktivitu výrobku a můžete přilákat zejména nové zákazníky. Příkladem takového obalu je třeba delikátní mýdlo s obsahem kozího mléka, které připomíná nanuk.

Kterou „příchuť“ si vyberete? Rajapack

Jednoduchost a minimalismus vedou

V tomto duchu se rozhodl obalový design vytvořit například známý ruský grafik s pseudonymem Nikita, který se jinak specializuje hlavně na tvorbu webových stránek. Už se svým prvním návrhem ale sklidil velký úspěch. Jeho obal na těstoviny má totiž inovativní, čistý design, který v poslední době většina zákazníků upřednostňuje.

Regál s těstovinami v supermarketu Rajapac

Zero waste experimenty

Klienty si dnes získáte i zaměřením na udržitelnost a ekologii, jako se to povedlo například značce medu BeeBright. Svůj med balí do včelího vosku, na čemž by nebylo nic tak zvláštního, kdyby nešlo o 100% zero waste obal. A jak to funguje? Po spotřebování jej můžete otočit a využít jako přírodní svíčku. Jde tedy o ukázkový příklad spojení produktu s celkovou komunikací a vizemi brandu.

Jde to i bez odpadu Rajapack

Odhalují detaily

Někdy se zase vyplatí poodhalit, co na zákazníka čeká uvnitř obalu. Samozřejmě pokud to souvisí s celým nápadem, jako například u těchto roztomilých cupcaků. I tvůrci jejich obalu ví, že jsou zaručeně čerstvé, jako byste je právě vytáhli z trouby.

Zaručeně čerstvé, domácí a hodně sladké – tak tyto cupcaky definuje jejich obal G.cz

Úspěch zaručen

Jak je vidět, kromě zapamatovatelného vzhledu a neotřelého humoru dnes upoutají hlavně recyklované, recyklovatelné nebo biologicky rozložitelné obaly. Lidé se totiž čím dál více zajímají o životní prostředí a tento trend se promítá do obalového designu u nás i v zahraničí.

Rajapack

Další z povedených obalů: Veverka, která má tváře plné oříšků

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz