Nejkreativnější obaly potravin, kosmetiky i módních doplňků

Těstoviny v krabicích Designmag

Obal prodává, to je známá věc. Otázkou ale zůstává, zda by měl být spíše minimalistický, nebo výrazný, tematický či vtipný. V současnosti vítězí hlavně jednoduché nápady, které mají velké dopady a myslí na ekologii. Pojďme se tedy podívat, které kreativní obaly od jídla, drogerie nebo doplňků nás zaujaly nejvíce.

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Zdůrazňují funkci produktu

Pokud si pořídíte hodinky Festina v tomto balení, o jejich voděodolnosti už pochybovat nebudete. To ví i designéři ze studia Scholz & Friends, kteří se nebáli hodinky kompletně ponořit do vody. Upozornili tak na jejich praktičnost, a ještě vytvořili vizuálně velmi atraktivní balení, které zaujme na první pohled. A co takhle obal, který slouží zároveň slouží i jako mapa pro hledání pokladu? Skvělý nápad jak spojit dárek s napínavým dobrodružstvím.

Rajapac

Hravá forma

V dnešní době lidé už nekupují jen to, co doopravdy potřebují. Zaujmout je můžete i důvtipem a hravostí. Zvýšíte tak atraktivitu výrobku a můžete přilákat zejména nové zákazníky. Příkladem takového obalu je třeba delikátní mýdlo s obsahem kozího mléka, které připomíná nanuk.

Kterou „příchuť“ si vyberete? Rajapack

Jednoduchost a minimalismus vedou

V tomto duchu se rozhodl obalový design vytvořit například známý ruský grafik s pseudonymem Nikita, který se jinak specializuje hlavně na tvorbu webových stránek. Už se svým prvním návrhem ale sklidil velký úspěch. Jeho obal na těstoviny má totiž inovativní, čistý design, který v poslední době většina zákazníků upřednostňuje.

Regál s těstovinami v supermarketu Rajapac

Zero waste experimenty

Klienty si dnes získáte i zaměřením na udržitelnost a ekologii, jako se to povedlo například značce medu BeeBright. Svůj med balí do včelího vosku, na čemž by nebylo nic tak zvláštního, kdyby nešlo o 100% zero waste obal. A jak to funguje? Po spotřebování jej můžete otočit a využít jako přírodní svíčku. Jde tedy o ukázkový příklad spojení produktu s celkovou komunikací a vizemi brandu.

Jde to i bez odpadu Rajapack

Odhalují detaily

Někdy se zase vyplatí poodhalit, co na zákazníka čeká uvnitř obalu. Samozřejmě pokud to souvisí s celým nápadem, jako například u těchto roztomilých cupcaků. I tvůrci jejich obalu ví, že jsou zaručeně čerstvé, jako byste je právě vytáhli z trouby.

Zaručeně čerstvé, domácí a hodně sladké – tak tyto cupcaky definuje jejich obal G.cz

Úspěch zaručen

Jak je vidět, kromě zapamatovatelného vzhledu a neotřelého humoru dnes upoutají hlavně recyklované, recyklovatelné nebo biologicky rozložitelné obaly. Lidé se totiž čím dál více zajímají o životní prostředí a tento trend se promítá do obalového designu u nás i v zahraničí.

Rajapack

Další z povedených obalů: Veverka, která má tváře plné oříšků

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz