Fritézy, remosky nebo vakuovačky jsou v kurzu. Pandemie vrátila Čechy do kuchyní

Žena přidává do elektrického hrnce Sencor SPR 4000BK lososa a lusky hrachu Sencor

Podle prodejců kuchyňského vybavení je znát zvýšený zájem o domácí vaření. Příčinou je pandemie, kvůli které byli obyvatelé tuzemska nuceni více pobývat doma a ve velké míře využívat home office. Lidé nejenže více vaří, rovněž se snaží uskladňovat hotové pokrmy. K častým nákupům tak patří nejen spotřebiče do kuchyně, ale třeba také vakuovací zařízení. Jaké další trendy vévodí prodejům?

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Vaření je pořád trendy

Tyčové mixéry, horkovzdušné fritézy, remosky. Enormní zvýšení prodejů hlásí kamenné prodejny obchodních řetězců, ale i známé e-shopy.

Od dubna do září loňského roku hlásí nárůst prodejů třeba hypermarket Globus, kde podle mluvčí Anety Turnovské zvýšili meziroční prodej fritéz o 86 % a letos dokonce o dalších 64 %. Moderní horkovzdušné fritézy namísto tradičnějších olejových chce stále více zákazníků i podle společnosti Alza.

Obchodní ředitel Alzy Ondřej Hnát potvrdil, že stoupá i obliba tyčových mixérů s příslušenstvím. Ty totiž umožňují nejen přípravu omáček či dipů a pomazánek, ale i populárních smoothie kaší a koktejlů nebo polévek – a přitom jsou k dostání za poměrně nízké ceny. „Celkově však již hlavní vlna nákupů vybavení do kuchyně opadla a nyní se růst prodejů v tomto segmentu pohybuje v nižších desítkách procent ve srovnání s loňským rokem," doplnil.

Udělejte nejen své kuchyni radost

V oblibě jsou podle dat prodejců také remosky a pomalé hrnce, které umožňují vaření delikátních pokrmů. Jen ve zmíněném Globusu stouply prodeje letos o 20 %, loni dokonce o 30 %. Zvýšenou poptávku zaznamenalo vedení Globusu také v případě tlakových hrnců.

Kam dnes zajít pro výbavu?

Pokud i vy patříte mezi gurmány, kteří si návrat do kuchyně užívají, může se vám hodit přehled míst, kde kuchyňské pomocníky zakoupíte v akci:

  • Tlakový hrnec v balení 2 kusů nabízí za 1 199 Kč Kaufland. K dostání jsou dvě různé velikosti.
  • Tyčový mixér pravidelně najdete v akci v prodejnách Lidl. Sledujte letáky na Kupi.cz.
  • I vakuovou svářečku fólií najdete v Lidlu, a to zhruba za 600 Kč. Snadno tak uchováte jakékoli potraviny.
  • Elektrický tlakový hrnec Sencor SPR 4000BK, který zkracuje proces vaření více jak o polovinu, pořídíte za 3 477 Kč v prodejnách PLANEO.
Elektrický tlakový hrnec Sencor SPR 4000BK v kuchyni obložený jídlem Sencor

Nárůst tržeb v kategorii vaření zaznamenal loni i letos také e-shop Mall.cz. Jaké zboží se prodávalo přes internet? „Rekordně vyskočily prodeje různých robotů a elektrických a multifunkčních hrnců," řekla Pavla Hobíková, mluvčí Mallu. Prodeje poskočily o desítky procent, zvýšení tržeb se týká všech kategorií kuchyňského vybavení, tedy nejen elektrických spotřebičů. „Extrémní nárůsty jsme viděli také u dóz, kdy si lidé často vařili na několik dní dopředu a dózy jim pomáhaly uchovávat potraviny déle čerstvé," dodala Hobíková za Mall.cz.

Tip: Hledáte i vy co nejpraktičtější možnost skladování potravin a hotových pokrmů? Ať už chystáte svačiny blízkým do školy či do práce, nebo jen chcete skladovat, co jste uvařili, nahlédněte do letáků Orion nebo Tescoma a vyberte si praktické dózy v akci.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz