3 recepty na letní smoothie, které vás budou bavit

smoothie zasytí a doplní vitamíny

V horké letní dny není snadné regulovat hlad a zároveň nepadnout únavou. Horko vyčerpává vaše tělo neuvěřitelnou rychlostí. Vhodná kombinace tekutin a pokrmů je leckdy pořádný oříšek! Řešením je smoothie. Posilněte se a doplňte vitamíny. Doporučíme vám ty nejlepší!

Přečtěte si také

Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce
Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce

Přísady dle libosti

Každý recept si snadno můžete přizpůsobit podle chuti vlastním potřebám. Až na pár výjimek skvěle chutná kombinace každého ovoce či zeleniny. Než vás seznámíme s recepty, podívejte se na pár pravidel, kterými se při tvorbě smoothie řídit.

Pozor na mdlou chuť!

Pokud patříte mezi milovníky výrazných chutí, vyhněte se mixování chuťově nevýrazného ovoce. Patří sem například broskev nebo nektarinka. Ze zeleniny pozor na salátovou okurku. Tyto ingredience jsou vhodné spíše jako dodatek, nikoli jako hlavní složka. Nevýrazné kousky ovoce způsobí mdlou chuť hotového koktejlu.

Správné množství

Nejde ani o to, že by se vám zvolený počet ovoce nevešel do mixéru. Taková situace má jednoduché řešení. Problém je spíše v nevhodně zvoleném poměru. Pokud například upřednostníte nektarinku nad jablkem, konečný výsledek nebude takový, jako kdybyste poměr otočili. Dejte si záležet a přemýšlejte nad chutí každého ovoce!

Voda či mléko?

Velká spousta smoothie koktejlů má vodový základ. U některých lze vodu nahradit mlékem. Rozhodnutí pečlivě zvažte. Ne každá kombinace je vhodná pro vaše zažívání. Pokud se zaměříte na počasí, upřednostňujte vždy vodu, která tolik nezatíží trávicí systém.

Banánový sojashake

Vím, že obvyklý recept na milkshake obsahuje mléko. Jenže je léto a mléko se špatně tráví. Proto, pokud toužíte po něčem “hutnějším”, doporučím právě rostlinné mléko.

Co budete potřebovat?

Postup přípravy

Oloupejte banány, nalámejte na menší kousky a vložte do mixéru. Zalijte dostatečným objemem rostlinného mléka. Promixujte a můžete podávat.

Dobrá rada nad zlato

Vychlazené smoothie chutná mnohem lépe. Sojashake je vhodný pro vegany i vegetariány!

Mrkvové smoothie s jablkem a banánem

Tato kombinace pochutin přináší svěží chuť a velké množství vitaminů. Zejména pak vitaminu C, betakarotenu a antioxidantů. Základem tohoto koktejlu je voda. Zda použijete kohoutkovou, destilovanou, či balenou, je jen na vás.

Co budeme potřebovat?

  • voda
  • banán
  • mrkev
  • jablko
Postup přípravy

Oškrábejte mrkev a oloupejte banány. Můžete oloupat i jablko, záleží, jak ho máte rádi. Všechny ingredience nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Zalijte dostatečným množstvím vody. Rozmixujte a můžete podávat.

Volte větší množství jablka a mrkve. Banánu dejte nejméně. Jeho silná sladká chuť pak snadno přebije šťavnatost jablka a mrkve, což je škoda. 

špenátové smoothie nabízí velké množství železa

Špenátové smoothie s jahodou 

Špenátové smoothie je typické svou jedovatě zelenou barvou. Někoho právě tento fakt může odpuzovat. Co byste ale řekli na lahodně sladké smoothie plné železa a dalších zdraví prospěšných látek? Ukážeme vám, jak zpracovat špenát tak, aby skvěle chutnal a neztratil své cenné látky!

Co budeme potřebovat?

  • voda
  • listový špenát
  • jablko nebo mango

Postup přípravy

Nakrájejte jablko či mango a vložte do mixéru. Na to vměstnejte zelené lístky špenátu. Zalijte dostatečným množstvím vody a umixujte. Abychom si zelenou barvu zpříjemnili, ozdobte sklenici jahodou

Špenát vkládejte do mixéru nakonec. Ovoce ho stlačí na čepele mixéru a smoothie bude rychleji hotové.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz