Investice do termotašek a boxů se vyplatí! Využijete je i na běžný nákup

Termobox nebo tašku využijete i na nákupy Adobe Stock

Nejen na dovolenou využijete termoboxy, správné skladování potravin v autě je důležité i při převozu nákupu z obchodu domů, zvláště, když venku teploty šplhají vysoko nad 25 stupňů. Kvalitní termoobal dokáže divy. S izolační taškou či chladicím boxem se nemusíte bát, že se vám po cestě jídlo zkazí.

Přečtěte si také

Grilujete skutečně správně? Nejčastější chyby, před kterými mistři grilu varují. Neděláte je také?
Grilujete skutečně správně? Nejčastější chyby, před kterými mistři grilu varují. Neděláte je také?

Termoboxy máme spojené většinou s delším cestováním na dovolenou, ale jejich využití je mnohem širší. 

Špatně zabalené jídlo v autě se nevyplácí

Termotašku či chladicí box využijete i při běžném nákupu, protože zaparkované auto se v horkých dnech zahřeje za pár desítek minut. I kratší cesta ze supermarketu v rozpáleném vozidle tak ohrozí kvalitu potravin, na nichž si chcete doma v klidu pochutnat. Než vyrazíte na nákup, vytáhněte z mrazáku chladicí vložky a dejte je to termotašky nebo chladicího boxu. Speciální náplň v nich bude postupně uvolňovat chlad, a vy tak nakoupené maso, salámy a mléčné výrobky vyskládáte z nákupního košíku přímo do vychlazené tašky. 

Termosky jsou skvělým společníkem na cestování v létě i zimě Pixabay

Jak přepravovat jídlo autem během delších cest

Základem je plastová miska

Ještě než se vydáte na cestu, dejte do ledničky kromě uzeniny a sýrů i zeleninu a sladkosti. Uzavřete je pečlivě do plastových dóz, čímž potraviny ochráníte před vlhkem. Ty pak vložte do izolační tašky, která jídlo udrží v chladu. Některé termotašky mají ve stěnách zabudovaný speciální gel k prodloužení chladicího účinku. Další jsou vybaveny vyjímatelnými chladicími vložkami, které jsou naplněny speciální tekutinou, nechte je v mrazáku zmrazit a před cestou položte na dno tašky.

Vsaďte na termosky a dětské termoobaly

Co se týče nápojů, vybírejte z nerezových termosek, které udrží pití v zimě teplé a v létě dostatečně chladné. Na udržení teploty dětských nápojů a jídel slouží látkové termoobaly. Snadno je otevřete bočním zipem a dají se prát v ruce.

Chladicí box uchová potraviny déle čerstvé

Na delší výpravy autem jsou vhodné chladicí boxy. Potraviny v nich zůstanou čerstvé mnoho hodin. Pořídíte i boxy s připojením do běžné elektrické sítě či zásuvky v autě. Potraviny zpravidla udržují v teplotě o zhruba 20 °C nižší, než je ta venkovní.

Tip: Pokud máte elektrický box do auta, nenechávejte lednici zapnutou delší dobu (několik hodin) po zastavení. U některých chladicích boxů hrozí, že úplně vybijí akumulátor, a vy už pak nenastartujete (věnujte proto zvýšenou pozornost při nákupu informacím v manuálu výrobce).

Tipy z Kupi.cz

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz