Investice do termotašek a boxů se vyplatí! Využijete je i na běžný nákup

Termobox nebo tašku využijete i na nákupy Adobe Stock

Nejen na dovolenou využijete termoboxy, správné skladování potravin v autě je důležité i při převozu nákupu z obchodu domů, zvláště, když venku teploty šplhají vysoko nad 25 stupňů. Kvalitní termoobal dokáže divy. S izolační taškou či chladicím boxem se nemusíte bát, že se vám po cestě jídlo zkazí.

Přečtěte si také

Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny
Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny

Termoboxy máme spojené většinou s delším cestováním na dovolenou, ale jejich využití je mnohem širší. 

Špatně zabalené jídlo v autě se nevyplácí

Termotašku či chladicí box využijete i při běžném nákupu, protože zaparkované auto se v horkých dnech zahřeje za pár desítek minut. I kratší cesta ze supermarketu v rozpáleném vozidle tak ohrozí kvalitu potravin, na nichž si chcete doma v klidu pochutnat. Než vyrazíte na nákup, vytáhněte z mrazáku chladicí vložky a dejte je to termotašky nebo chladicího boxu. Speciální náplň v nich bude postupně uvolňovat chlad, a vy tak nakoupené maso, salámy a mléčné výrobky vyskládáte z nákupního košíku přímo do vychlazené tašky. 

Termosky jsou skvělým společníkem na cestování v létě i zimě Pixabay

Jak přepravovat jídlo autem během delších cest

Základem je plastová miska

Ještě než se vydáte na cestu, dejte do ledničky kromě uzeniny a sýrů i zeleninu a sladkosti. Uzavřete je pečlivě do plastových dóz, čímž potraviny ochráníte před vlhkem. Ty pak vložte do izolační tašky, která jídlo udrží v chladu. Některé termotašky mají ve stěnách zabudovaný speciální gel k prodloužení chladicího účinku. Další jsou vybaveny vyjímatelnými chladicími vložkami, které jsou naplněny speciální tekutinou, nechte je v mrazáku zmrazit a před cestou položte na dno tašky.

Vsaďte na termosky a dětské termoobaly

Co se týče nápojů, vybírejte z nerezových termosek, které udrží pití v zimě teplé a v létě dostatečně chladné. Na udržení teploty dětských nápojů a jídel slouží látkové termoobaly. Snadno je otevřete bočním zipem a dají se prát v ruce.

Chladicí box uchová potraviny déle čerstvé

Na delší výpravy autem jsou vhodné chladicí boxy. Potraviny v nich zůstanou čerstvé mnoho hodin. Pořídíte i boxy s připojením do běžné elektrické sítě či zásuvky v autě. Potraviny zpravidla udržují v teplotě o zhruba 20 °C nižší, než je ta venkovní.

Tip: Pokud máte elektrický box do auta, nenechávejte lednici zapnutou delší dobu (několik hodin) po zastavení. U některých chladicích boxů hrozí, že úplně vybijí akumulátor, a vy už pak nenastartujete (věnujte proto zvýšenou pozornost při nákupu informacím v manuálu výrobce).

Tipy z Kupi.cz

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz