Investice do termotašek a boxů se vyplatí! Využijete je i na běžný nákup

Investice do termotašek a boxů se vyplatí! Využijete je i na běžný nákup

Abyste si užili dovolenou se vším všudy, zaměřte se na správné skladování potravin, které si povezete s sebou. Kvalitní termoobal dokáže divy. S izolační taškou či chladicím boxem se nemusíte bát, že se vám po cestě jídlo zkazí.

Přečtěte si také

Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?
Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?

Základem je plastová miska
Ještě než se vydáte na cestu, dejte do ledničky kromě uzeniny a sýrů i zeleninu a sladkosti. Uzavřete je pečlivě do plastových dóz, čímž potraviny ochráníte před vlhkem. Ty pak vložte do izolační tašky, která jídlo udrží v chladu. Některé termotašky mají ve stěnách zabudovaný speciální gel k prodloužení chladicího účinku. Další jsou vybaveny vyjímatelnými chladicími vložkami, které jsou naplněny speciální tekutinou, necháte v mrazáku a před cestou položíte na dno tašky.
Vsaďte na termosky a dětské termoobaly
Co se týče nápojů, vybírejte z nerezových termosek, které udrží pití v zimě teplé a v létě dostatečně chladné. Na udržení teploty dětských nápojů a jídel slouží látkové termoobaly. Snadno je otevřete bočním zipem a dají se prát v ruce. 
Chladicí box uchová potraviny déle čerstvé
Na delší výpravy autem jsou vhodné chladicí boxy. Potraviny v nich zůstanou čerstvé mnoho hodin. Pořídíte i boxy s připojením do běžné elektrické sítě či zásuvky v autě. Potraviny zpravidla udržují v teplotě o zhruba 20 °C nižší, než je ta venkovní.
Špatně zabalené jídlo v autě se nevyplácí
Termo tašku či chladicí box využijete i při běžném nákupu. Zaparkované auto se v horkých letních dnech zahřeje za pár desítek minut. I kratší cesta ze supermarketu v rozpáleném vozidle tak ohrozí kvalitu potravin, na nichž si chcete doma v klidu pochutnat.

Tip: Nenechávejte lednici zapnutou delší dobu (několik hodin) po zastavení auta. U některých chladicích boxů hrozí, že úplně vybijí akumulátor a vy už pak nenastartujete (věnujte proto zvýšenou pozornost při nákupu informacím v manuálu výrobce). 

termosky jsou skvělým společníkem na cestování  v létě i zimě

Tipy z Kupi.cz

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!