Navzdory pandemii chce Apple rozšířit síť svých prodejen. Dočkáme se konečně i v Česku?

Prosklená výloha obchodu Apple Store s velkým logem této značky Pixabay

Produkty značky Apple se ze slunné Kalifornie rozšířily po celém světě. Svižný chod, uzavřený ekosystém aplikací a nejmodernější technologie – přesně to je Apple a jeho software. V současnosti je v provozu kolem 500 jeho obchodů, z toho přibližně 100 v Evropě. Apple Store se na českém trhu však zatím nenachází, nejblíže je v Rakousku a Německu. Dočkáme se i v Česku?

Přečtěte si také

Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?
Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?

Zařízení Apple jsou malá umělecká díla

Steve Jobs, zakladatel Apple, byl přímo posedlý designem produktů. Tento směr si značka zvládá dodnes s předstihem udržet a díky tomu jsou všechna zařízení Apple bez nadsázky malým technologickým uměleckým dílem. Použité materiály, přesná konstrukce a doladěné detaily vás doslova vybízí se zařízením pracovat.

Prosklená výloha obchodu Apple Store s hromadou lidí postávajících před ním Pixabay

Otevírání nových prodejen Apple Store

A možná právě to je důvodem, proč Apple i navzdory pandemii avizuje otevírání nových prodejen Apple Store, kterých už má po světě více než 500. On-line prodej, omezený pouze na fotografii produktu a popisek, nikdy nemůže suplovat reálný zážitek z kontaktu se zařízením Apple. A to ani v momentě, kdy celosvětově zažíváme boom v on-line nákupu a prodeji.

Samotným zážitkem je rovněž ikonický vzhled prodejen, které naprosto odpovídají designu svých produktů. O kolik nově otevřených poboček půjde a kde přesně budou umístěny, zda jen v USA, nebo i na jiných trzích, zatím Apple neprozradil. Apple Store se však na českém trhu zatím nenachází, nejblíže je v Rakousku a Německu.

Prosklená výloha obchodu Apple Store plného zákazníků Pixabay

Apple Store v Česku

I přes chybějící Apple Store u nás nicméně pro nákup jeho produktů naleznete alespoň autorizované prodejce. Prodejny iWant a iStore jsou v dostatečné míře inspirovány obchody Apple, proto se vám nepodaří je přehlédnout v kterémkoli nákupním centru. Autorizovanými prodejci zařízení Apple jsou i vybraní přední čeští obchodníci širšího sortimentu elektroniky v čele s Alzou a Datartem. V jejich prodejnách naleznete rovněž Apple oddělení s vybranými produkty.

Produkty této téměř nejhodnotnější společnosti na světě se těší stále větší a větší oblibě i u nás. A tak věříme, že tento rozmach prodejen Apple Store zasáhne brzy i Českou republiku.

Jak jsou na tom u nás ostatní výrobci elektroniky?

Svými specializovanými, originálními prodejnami disponují i ostatní výrobci elektroniky, navíc je můžete navštívit přímo u nás. Například Samsung má svých obchodů v České republice celkem 12. Vyzkoušíte a „osaháte“ si v nich výrobky od mobilních telefonů, přes televize až po myčky.

Dalším velmi oblíbeným výrobcem elektroniky v Česku je i čínský výrobce Xiaomi, který svou síť prodejen zde neustále rozšiřuje. K dnešnímu dni najdete v České republice dohromady 21 prodejen zaměřených na jeho zbožím.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz