Kavárenský řetězec Costa Coffee v Česku posiluje. Chtějí k nám další fast-foodové restaurace z USA

Zákazníci stojící u pulty kavárny Costa Coffee TripAdvisor

Pobočky britského kavárenského řetězce Costa Coffee rostou v Česku jako houby po dešti. Momentálně jich je 58 a další by mohly přibývat. Paradoxně to umožnilo nedávné uzavření čtyř poboček na Slovensku. Vedení řetězce k tomu vedla několikaměsíční omezení spojená s covidem, během nichž museli dál platit nájmy a další náklady.

Přečtěte si také

Biologicky rozložitelné: trend, který postupně ovládá trh. Pro někoho svědomí, pro jiné byznys
Biologicky rozložitelné: trend, který postupně ovládá trh. Pro někoho svědomí, pro jiné byznys

Uzavření během lockdownu využil řetězec k rekonstrukci některých stávajících poboček. Kromě nových kaváren nabídl i novou strategii prodeje káv formou rozvozu, který funguje i nadále.

Costa Coffee se snaží přilákat milovníky kávy slevami a dalšími bonusy

Nabídka britského řetězce zahrnuje nápoje z čerstvě umleté kávy, které připravují vyškolení baristé. Společnost na jejich vzdělání dohlíží a zákazníci si tedy mohou být jistí kvalitou nabízených produktů.

Za kávu i další občerstvení, jako jsou zákusky, sendviče nebo saláty, mohou pravidelní návštěvníci ušetřit díky členství ve věrnostním programu Costa Coffee Club. Na zákaznickou kartu se jim načítá 10 % z každého nákupu. Za takzvané coffee koruny pak mohou nakoupit cokoliv z nabídky kaváren.

  • Tip: Pobočky Costa Coffee najdete převážně ve větších nákupních centrech v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni či v Českých Budějovicích.
Hamburger s mletým masem, cibulí, salátem, rajčaty a dalšími ingrediencemi Canva

Rozšíření plánuje i Subway

Americký fast-food u nás provozuje momentálně 12 poboček. Bagety a sendviče připravuje přímo před očima zákazníka, který si může jednotlivé ingredience vybrat dle svých chutí. Zaměřuje se i na menu pro vegany.

Také Subway nabízí výhody pro držitele klubové karty. Zákazník získá informace o právě probíhajících akcích a slevách a může se zúčastnit různých soutěží. Nejvíce nakupující členy neminou pravidelné odměny.

  • Tip: Rozvoz jídel zajišťuje Subway prostřednictvím společností Wolt, Bolt Food a Dáme jídlo.

Další americké fast-foody jsou možná na cestě

Do už teď silně konkurenčního prostředí tuzemských restaurací by prostřednictvím franšíz ráda vstoupila i Dickey’s Barbecue, tradiční americká barbecue restaurace z Dallasu.

Zájem má i mezinárodně úspěšný řetězec restaurací Chili’s nebo The Boiling Crab servírující typické pokrmy z mořských plodů. V Česku chce nadále expandovat i McDonald’s, který u nás provozuje už stovku restaurací.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz