IKEA otevřela své oficiálně první plánovací studio. Najdete ho v Praze

Kuchyně a tablet s jejím rozpracovaným plánem Veselebydleni

Milovníci švédského domu nábytku budou nadšení. Ikea totiž 15. července 2021 otevřela své oficiálně první plánovací studio u nás. Najdete ho v Praze v obchodním centru Westfield Chodov. Co všechno úplně první plánovací Ikea studio v Česku nabídne, co budete potřebovat při jeho návštěvě a jaký bude rezervační systém? To vše se dozvíte na následujících řádcích.

Přečtěte si také

Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé
Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé

Plánovací studio vám ušetří práci

Zbrusu nové Ikea plánovací studio na Praze 4 poskytne svým zákazníkům řadu služeb. Na místě se dočkáte rad od zkušených odborníků. Pomohou vám naplánovat kuchyň, koupelnu, úložné prostory, ložnice, dětské pokoje nebo třeba i firemní místnosti.

Ikea však nestřílí jen tak do prázdna a vytvořit plánovací studio nebyl nápad, který vznikl z minuty na minutu. Vše bylo perfektně promyšlené, a dokonce i odzkoušené. Pokud si pamatujete, Ikea v roce 2019 otevřela dočasnou pobočku s názvem Ikea Point v Praze na Václavském náměstí. Právě tato prodejna fungovala jako pilotní verze budoucího plánovacího studia. Tvůrci zjistili, že lidé mají skutečně velký zájem o plánování místností, proto neváhali a nyní jim to umožnili.

Rezervace a elektronické dotazníky: jak bude plánovací studio fungovat?

Předtím, než se rozhodnete navštívit nové Ikea plánovací studio, doporučujeme se objednat na předem stanovený den a čas. Ať zbytečně nečekáte a máte jistotu, že se vám poradci budou ihned věnovat. Dalším důležitým krokem je vyplnit elektronický dotazník – musíte znát veškeré údaje o místnosti, kterou chcete zrekonstruovat nebo předělat. Jde o nejrůznější parametry, například vedení kabelů v místnosti apod. Díky tomu potom docílíte rychlejšího řešení.

V plánovacím studiu si nebudete moct zakoupit žádný nábytek, nejde o běžnou prodejnu. Pokud se ale s poradci nakonec dohodnete a vyberete si jimi naplánovanou místnost, můžete si skrz plánovací studio nábytek objednat.

Důležité je také zmínit, že veškeré služby v Ikea plánovacím studiu jsou placené.

Pohled do plánovacího studia Ikea plného dětského nábytku ve výloze Ikea

Snaží se Ikea vyrovnat konkurenci?

Ikea se doposud příliš neangažovala do stylu plánování. Tímto krokem ovšem konkurenčním domům ukázala, že to myslí vážně. Plánovací studio totiž provozuje například firma Sykora nebo Interiér studio a je to už roky jejich specializace. Ikea je silná značka, ale dokáže se postavit společnostem, které jsou v tomto směru na trhu déle? O tom rozhodnou jen a jedině zákazníci.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz