Evropská unie hmyzím potravinám fandí. V moučných červech vidí budoucnost stravování

S moučnými červy jste se už možná setkali na některém z food festivalů Canva

Už pár měsíců se proslýchalo, že sušené larvy potemníka moučného budou moci být na trh Evropské unie dodávány jako nová potravina určená pro lidskou konzumaci ve všech členských státech. Trvalo to déle než tři roky a teď je to konečně tady! EU schválila žádost francouzské firmě. Situace okolo jedlého hmyzu v EU je ale komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Přečtěte si také

Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?
Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?

Mouční červi budou součástí velkého množství potravin v celé EU

S účinností od 22. června 2021 mohou být sušené larvy potemníka moučného Tenebrio molitor (moučný červ) prodávány jako sušený hmyz vcelku, ve formě snacků a jako složka mnoha jiných potravin určených pro lidskou spotřebu.

Právě mouční červi coby „potravina nového typu“ dostali jako první z kategorie hmyzu pozitivní stanovisko od Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA), aby je lidé mohli konzumovat.

Doteď totiž mezi státy EU nepanovala shoda. Zatímco země jako Belgie, Nizozemsko, Velká Británie, Dánsko a Finsko hmyz pro lidskou spotřebu povolovaly, Francie to zakazovala. Nyní je tedy jejich prodej povolen v rámci celé EU.

Dáte si červa? Mouční červi jsou novou potravinou v EU ivabalk / Pixabay

Evropská unie konzumaci hmyzu fandí

Evropská unie hmyzím potravinám fandí, protože v hmyzu spatřuje budoucnost stravování a slibuje si, že se díky němu podaří zvrátit problém neudržitelnosti velkovýroby masa. Hmyz je totiž pravým opakem.

Na rozdíl od klasického masa je levný, výživný a také snadno dostupný. Jediným problémem zůstává odpor lidí, ale ten se často rozplyne hned poté, co se odváží hmyz poprvé ochutnat. Najednou totiž zjistí, že larva nebo cvrček chutnají skutečně dobře, ba i lépe než kdejaká průmyslově zpracovaná pochutina k televizi.

Něco vám tady nesedí? Vždyť moučné červi jste jedli možná na nějakém festivalu, v restauraci, nebo jste si je dokonce objednali jako pochutinu v sáčku po internetu, takže jejich prodej k lidské spotřebě povolen být musí. Proč tedy EU najednou vydává nějaká stanoviska?

Mouční červi jsou náramně chutnou delikatesou katerinavulcova / Pixabay

Byrokracie je pro producenty hmyzu velká zátěž

Jde prostě jen o byrokracii.

EU totiž obdržela hned čtyři žádosti na schválení larev potemníka moučného a několik dalších žádostí na ostatní druhy jedlého hmyzu od různých firem, a to včetně té od české hmyzí firmy WormUP. A právě první žádost, kterou EU dokončila, byla od francouzské firmy SAS EAP Group, která při vyřizování pravděpodobně postupovala nejaktivněji.

Ostatní žadatelé, včetně české firmy, zatím stále spadají do tzv. přechodného období, které bude platit do té doby, dokud nebudou vyřízeny všechny žádosti. Ne všechny státy EU však přechodné období uznávají, a proto je situace okolo jedlého hmyzu komplikovaná.

„Schválení žádosti o novou potravinu pro společnost SAS EAP Group neznamená pro výrobce potravin v České republice žádnou zásadní změnu. Do té doby, dokud budou v seznamu žádostí jiné nezpracované žádosti, mohou výrobci potravin i nadále uvádět potraviny na trh na základě "přechodného období". Toto přechodné období stručně řečeno znamená, že se na hmyz nevztahují žádná mimořádná opatření. Je však při výrobě třeba splnit běžná hygienická a výrobní pravidla, v podobné míře jako při výrobě jiných masných výrobků (směrnice HACCP atd.). Co se týče dodávání ostatním členským státům, je potřeba se informovat v každém jednotlivém členském státu,“ osvětluje legislativní guláš vizionář Libor Sloupenský z WormUP.

„Česká republika se k tomu postavila aktivně, a kromě toho, že uznává přechodné období, podnikla již některé kroky k tomu, aby bylo možné vyrábět potraviny z hmyzu legálně. Mezi tyto kroky patří především to, že byly dané druhy hmyzu zařazeny na seznam hospodářských zvířat, a tudíž je možno je chovat za účelem následného zpracování v potravinářství a zpracovávat podle obdobných pravidel jako jiná hospodářská zvířata,“ objasňuje Libor Sloupenský.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz