Hurá za zvířátky! Zoo lákají na snížené vstupné i nové přírůstky

Děti milují zoo. Canva

15. května je Mezinárodním dnem rodin. Pokud počasí dovolí, oslavte ho třeba na výletě za zvířátky. Vybrat můžete jednu z následujících zoologických zahrad.

Přečtěte si také

Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy
Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy

Zoo Dvůr Králové

  • Východní Čechy

Safari park Dvůr Králové na začátku května oslavil 75. výročí založení. Původně šlo o skromný zookoutek, který se rozrostl do dnešní podoby, kdy patří mezi nejvýznamnější stanice napomáhající záchraně afrických druhů.

Od 15. května se lidé mohou znovu vypravit do Afrického a Lvího safari, navíc do odvolání platí nižší ceny vstupného, zdravotníci dokonce mohou do zoo zdarma. Vstupenky je ovšem nadále možné nakoupit pouze on-line a platí epidemiologická opatření, proto zůstávají zavřené pavilony, obchod se suvenýry a restaurace.

Antilopy už vyhlížejí návštěvníky. Zoo Dvůr Králové

Zoo Praha

  • Hlavní město Praha

V pražské zoologické zahradě zažívají baby boom! Od začátku letošního roku tady přišlo na svět 272 mláďat (k datu 6. května 2021). Mezi nimi například tapír jihoamerický, jeřáb mandžuský a pekari Wagnerův.

Protože návštěvní limit zoo je vzhledem k protipandemickým opatřením snížen, doporučujeme na webových stránkách sledovat naplnění kapacity. Zvláště o víkendu se může stát, že bude zoo plná, a noví návštěvníci se tak dovnitř nedostanou okamžitě. Rezervace návštěv není možná.

V pražské zoo mají spoustu mláďátek. Zoo Praha

Zoo Chleby

  • Středočeský kraj

Chlebská zoo patří mezi naše mladší zahrady. Byla totiž založena v roce 1997, a to na pozemku poničené fary. O 17 let později se pak rozrostla o druhou část. V současnosti zde návštěvníci mohou obdivovat například alpaky, gepardy kapské, lemury kata a řadu dalších zajímavých zvířat.

Do Zoo Chleby koupíte vstupenky i na místě, nicméně může se stát, že budete z kapacitních důvodů čekat, proto je lepší nákup on-line. Kontaktní výběhy jsou přístupné, občerstvení v provozu a dětské hřiště otevřené, jen do vnitřních expozic (terárium a lvinec) se momentálně nepodíváte.

Zoo Tábor

  • Jihočeský kraj

Rozlohou největší jihočeská zoo, která je domovem více než 300 zvířat, z nichž mnohá patří k ohroženým druhům. Návštěvníci si tady kromě řady dalších obyvatel prohlédnou třeba pumu americkou, vlka arktického, vietnamské prase a klokana rudokrkého.

Rezervace ani on-line nákup vstupenek není nutný, zoo na svých webových stránkách píše, že se díky rozloze návštěvníci vejdou, i když je kapacita omezená.

Zoo Zlín

  • Jihovýchodní Morava

Zoo tvoří nádherný komplex se zámkem Lešná, který vás okouzlí svým zdobením. Prozatím není možné si ho prohlédnout i uvnitř, ale i procházka kolem něj spojená s pozorováním mnoha druhů zvířat rozhodně stojí za výlet.

Zlínská zoo neumožňuje koupi vstupenek na pokladně, a je tedy nutné je pořídit on-line, kde platí zvýhodněné ceny.

Zoo Jihlava

  • Vysočina

V březnu a dubnu letošního roku měli v zoo hned dva velké důvody k radosti. Nejprve na svět přišlo mládě prasátka babirusy a poté zoologové do zahrady z ostravské zoo přivezli nový druh zvířete – lamu alpaku.

Pokud se do jihlavské zoo chystáte, sledujte její facebookovou stránku, kde průběžně mění titulní fotku podle aktuálního naplnění kapacity. Vstupenky koupíte na místě, ale použít lze pouze hlavní vchod.

Zoo Hluboká

  • Jižní Čechy

Historie této zoo se začala psát už v roce 1939, kdy poprvé přivítala návštěvníky. Leží v krásném prostředí na břehu rybníka v rovinatém terénu s dubovou alejí.

Vstupenky koupíte on-line i přímo na pokladně zoologické zahrady. Kromě klasických prohlídek si tady užijete také večerní komentované prohlídky (za poplatek) a samozřejmě přes den i krmení zvířat.

Zoo Brno

  • Jihomoravský kraj

Potkejte kapybary, klokany, kočky pouštní, lachtany, lemury a řadu dalších zvířat na prohlídce brněnské zoo. Ta letos navíc přichází s novinkou, a to prázdninovými lesními kluby pro děti, které milovníkům přírody od 7 do 13 let nabídnou nezapomenutelné zážitky. Pod dohledem zkušeného lektora se jejich účastníci seznámí s exotickými zvířaty a užijí si týden plný zábavy, her a poznávání přírody.

Zoo Ostrava

  • Moravskoslezský kraj

Zoo v Ostravě byla založena v roce 1951, nyní je zde chováno přes 4 000 zvířat a rozkládá se na zhruba 100 hektarech. Postupně vznikají nové pavilony, průchozí expozice i velké výběhy.

Vstupenky zakoupíte on-line i u pokladen, takže není nutné vstup rezervovat předem. I přes omezení se do zoo vejde 5 000 návštěvníků.

Sledujte aktuality

Ať už se chystáte do kterékoliv zoo, sledujte aktuální dění na jejích webových stránkách. Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru se pravidla pro návštěvu jednotlivých zahrad mohou lišit. Stejně tak si přečtěte, zda jsou momentálně otevřené, nebo zavřené pavilony a možnosti pro občerstvení, abyste předešli případnému zklamání.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz