Jablka z ČR, nebo ze zahraničí? Tušíte, jaký je mezi nimi rozdíl a jak koupená jablíčka skladovat?

Jak vybrat jablka? zapojte smysly. kromě zraku použijte i čich a hmat. Canva

Sladké plody se šťavnatou dužinou, které můžete konzumovat přímo, nebo z nich připravit nejeden lahodný pokrm či dezert. Jablka patří mezi nejoblíbenější ovoce, jak ale vybrat ten správný a čerstvý plod?

Přečtěte si také

Palačinky bez mouky nebo bez vajec? Jde to, jen musíte vědět, čím suroviny nahradit
Palačinky bez mouky nebo bez vajec? Jde to, jen musíte vědět, čím suroviny nahradit

Kupovat česká, nebo zahraniční jablka?

Vzhledem k bohaté tradici pěstování jablek v tuzemsku vyhrává české jablko nad tím zahraničním. Mohou za to zkušenosti, stanovené normy, ale i metody pěstování. Právě u nás jsou totiž jablka pěstována s ohledem na tradice i samotnou přírodu.

Proč ještě sáhnout po českých plodech? Při nákupu našich jablek podporujete české zemědělství, rozvoj sadů a mnohdy i některé menší pěstitele. A protože na krajinu kolem nás a životní prostředí má velký vliv i rozsáhlá kamionová doprava, stojí za to nakupovat česká jablka a ovoce a ulehčit tak planetě, protože i malé kroky se počítají. Kromě toho máte při nákupu českých jablek větší jistotu čerstvosti – tedy ve srovnání s jablky ze zahraničí, které po sběru nějakou dobu cestují.

Tip: Na Kupi.cz zadejte do vyhledávače jablka a pak už jen vybírejte mezi odrůdami – a najděte obchodníky, kteří nabízejí nejvýhodnější cenu.

Česká jablka jsou chutná a kvalitní. Přesvědčí vás samotná, jakmile se s chutí zakousnete. Pexels

Jablka vybírejte všemi smysly

Jak v obchodech či na trzích zvolit správné jablko? Vybírejte nejen očima, ale i čichem a hmatem. Jablka musí krásně vonět, naopak nesmí být potlučená a pomačkaná. Pevná slupka nemusí být nutně dokonalá – drobné vady na kráse jsou přirozené, rozhodně by však neměla jevit větší známky poškození. Nakonec by prodejce měl také uvádět zemi původu a jméno pěstitele.

Jak jablka správně skladovat?

Nakoupili jste hromadu voňavých, čerstvých jablek? Pak je nezapomeňte správně uchovávat. Jablka mají ráda teploty okolo 1 až 2 °C a lépe snášejí vyšší vlhkost vzduchu. Pokud tedy máte sklep, můžete je uskladnit právě tam. Skladujete-li jablka v bedýnkách, nezapomeňte je ukládat stopkou dolů. Jablíčka pravidelně kontrolujte a skladujte je zásadně mimo zeleninu a brambory. Když dodržíte všechna pravidla, zůstanou poměrně dlouho chutná a nutričně bohatá.

Nemáte sklep? Nevadí. Krátkodobě můžete jablka skladovat v lednici. Nízká vlhkost však většinou způsobí postupné vysychání a scvrknutí jablek, na což máme jedinou radu: je čas pochutnat si!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz