3 druhy nářadí, které by doma měl mít každý kutil

V každé domácnosti by měly být alespoň základní druhy nářadí.

Správný chlap by si měl umět poradit se základními opravami v domácnosti, aniž by musel kvůli každé drobné závadě volat na pomoc odborníky na danou věc. Nemusíte být totiž vyučeni v oboru, abyste dokázali sami zvládnout takové věci, jako je třeba přidělání obrazu nebo oprava protékajícího WC. Nicméně se zcela jistě neobejdete bez vhodného nářadí. Tento článek poradí, které náčiní je dobré doma mít k dispozici, jaké varianty zvolit a kolik to bude stát.

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Na začátek zmíníme, že pomineme základní nářadí, jako jsou šroubováky různých velikostí, kleště nebo kladivo, které snad není potřeba zmiňovat.

Vrtačka jako nástroj několika využití

Zvlášť pokud bydlíte v menším bytě, ve kterém není místa nazbyt, vyplatí se pořídit takové nářadí, které dokáže zastat hned několik činností. Příkladem takového stroje jsou vrtačky, které dokáží díky dostatečnému výkonu vrtat do tvrdých povrchů (beton, cihly), dřeva a zároveň poslouží jako šroubovačka po výměně za vhodný nástavec.

V poslední době jsou nejoblíbenějšími modely ty, které se dají napájet pomocí výměnného akumulátoru. Odpadá tak nutnost omezovat se délkou přívodního kabelu a pohyb s takovou vrtačkou je pro jejího uživatele mnohem příjemnější.

Tip: značky Fieldmann a Extol nabízí dámské sady nářadí a aku vrtačky i v růžové barvě

Vrtačka se šroubovačkou v jednom je skvělé řešení pro lidi, kteří mají doma málo místa.

Správně si to změřit, je zásadní

Pořekadlo „Dvakrát měř, jednou řež!“ se může zdát jako ohrané, nicméně zejména pokud se jedná o důležité stavební úpravy, nevyplatí se podceňovat. Běžně si jistě vystačíte s klasickým skládacím, nebo svinovacím metrem - variantu s laserovým paprskem ocení hračičkové i ti, co měří delší vzdálenosti.

Když se však objeví nutnost změřit délku s přesností na desetiny milimetru, přichází čas pro posuvné měřítko neboli lidově označovanou šupleru. Můžete ji sehnat buď v klasické verzi nebo v digitální, která vám ihned ukáže přesně naměřenou hodnotu.

Metr jako součást každé domácnosti

Pilka a nožík také nejsou k zahození

Je vhodné mít doma dvě ruční pilky - jednu na kov a druhou na dřevo. Pokud nejste vyloženě kutil, pravděpodobně je nevyužijete tak často, nicméně věřte, že mohou nastat situace, kdy naleznou své využití.

Při práci se dřevem záleží, s jakým budete pracovat. Pokud budete řezat prkna, je dobré pořídit si pilu s větší hrubostí zubů, naopak na jemnější práci se bude hodit ta s jemnějšími zuby. Na zahradě najde využití oblouková pila, u které je list se zuby napnutý na kovovém rámu, za nějž se pila drží. Je vhodná zejména pro řezání menších větví.

Mnohem častěji než pilku ale jistě vezmete do ruky nožík. A teď nemyslíme ten kuchyňský, ale profesionální odlamovací, který je součástí každé dílny. Jeho hlavními výhodami oproti klasickým nožům je především bezpečnost a přesnost řezu. Čepel nože, která je dělená na malé odlomitelné části a je zcela vyměnitelná, se zasunuje do kovového pouzdra nože a uchycuje se v něj šroubem na požadovanou délku. Budete tak mít vždy při sobě nožík, který se lehce nastaví a nebude nikdy tupý.

Co by se doma mohlo ještě hodit:

  • tavná pistole (slepí rychle cokoli a využijete ji i při výrobě dekorací), v Lidlu koupíte tavnou pistoli Parkside za 249 Kč
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz