Zdraví je základ: Jakými doplňky právě teď posílit dětskou imunitu?

Zdravá strava je základ nejen pro děti – kde však nestačí, tam se nebojte sáhnout i po doplňcích stravy Pixabay

S přicházejícím jarem se může naše tělo stát náchylnějším k různým virům a nachlazením. V této době je jistě největším rizikem nákaza koronavirem, to však není jediný „strašák“ mezi viry a bakteriemi – ochromit nás může i klasická rýma, chřipka či angína. A u dětí to samozřejmě platí dvojnásob. Jak tomu předcházet?

Přečtěte si také

Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?
Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?

Za běžných podmínek jsou děti náchylné k nachlazení a virovým onemocněním, které se rychle šíří ve školním kolektivu. V době lockdownu takové šíření nehrozí, ale je o to víc důležité myslet na prevenci.

Mimo doporučené zdravé a pestré stravy bohaté na vitamíny a dostatečného spánku je vhodné imunitní systém dětí podpořit i vhodnými doplňky stravy, které obsahují optimální kombinaci vitamínů a minerálních látek. Nejčastěji je koupíme ve formě želatinových bonbónů, kapslí či sirupů. Po kterých sáhnout?

Omega 3 – The Simpsons Omega 3 + vitamíny D3 a E

Omega 3 patří mezi esenciální látky – nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA. Jedná se o látky, které jsou pro nás nezbytné, tělo si je ale samo neumí vytvořit, a proto je potřeba doplňovat je ve formě stravy. Největší přísun zajišťují především mořské ryby, konkrétně losos, sleď, sardinky, makrela, mořský pstruh či tuňák.

Pokud ovšem ryby nestačí, pomohou přísun vitamínu pro děti zajistit i pastilky – například The Simpsons Omega 3. Ty obsahují rybí olej, který je nicméně zpracovaný a ochucený tak, že je chuť ryb zcela potlačena a přebita ovocným aromatem.

 • Kromě kyseliny EPA a DHA obsahují kapsle i vitamíny D3 či E, které jsou prospěšné pro správný růst a vývin kostí či imunitní sytém.
Doplňky stravy pro děti mají rozličné podoby – základem jsou však veselé barvy, tvary a příjemná chuť Canva

Vitamín C – Müllerovi medvídci s vitamínem C a příchutí malin

Vitamín C přispívá k funkci imunitního systému, k normální psychické činnosti či ke snížení míry únavy a vyčerpání. Z rostlinných zdrojů je na něj velmi bohatý šípek a rakytník, případně citrusy, brambory, rajčata, brokolice a mnoho dalších potravin.

Nestačí to? V tom případě opět sáhněte po doplňcích stravy, konkrétně třeba po cucavých tabletách ve tvaru medvídků. Jejich malinové příchuti neodolá ani ten nejmlsnější jazýček, a i veselý vzhled oblíbenosti u dětí velmi nahrává.

Vitamín D3 – Swiss NatureVia Vitamín D3-Efekt Kids

Doplněk stravy Vitamín D 3-Efekt Kids je určen k zajištění dostatečného příjmu vitamínu D u dětí. Lidské tělo tento vitamín běžně získává přirozeně ze slunečního záření, tím spíše se pak v dnešní době hodí doplnit jej co nejvíce – roztahovat žaluzie totiž skutečně nestačí.

Vitamín D přispívá k

 • udržení normálního stavu kostí a svalů,
 • správné funkci imunitního systému,
 • vyrovnané hladině vápníku v krvi,
 • udržení normálního stavu zubů
 • a podílí se na procesu dělení buněk.
Zdravá strava je základ nejen pro děti – kde však nestačí, tam se nebojte sáhnout i po doplňcích stravy Canva

Laktobacily – Swiss NatureVia Laktobacílky

Laktobacily běžně dostáváme do těla formou probiotik (kefíry, jogurty) a prebiotik (luštěniny, chřest, pórek, cibule, jablka atd.). Jejich činnost podporuje zdravou mikroflóru ve střevech, hodí se při užívání antibiotik, ale i při problémech se zažíváním či při cestování.

Coby doplněk stravy pro děti zkuste třeba Swiss NatureVia Laktobacílky, které poskytují komplex 5 kmenů probiotických bakterií schovaných pod třešňovou příchutí. Výrobek navíc neobsahuje barviva, konzervanty, lepek ani pšeničné produkty, takže se hodí i pro některé alergiky.

Rakytník – Rakytníček želatinky

A co závěrem? Vitaminovou bombu! Abyste dětem zajistili komplexní přísun mnoha zdravých látek, zvolte multivitamínové želatinky obsahující rakytník a směs ovocných koncentrátů s 9 vitamíny. Rakytník podporuje přirozenou obranyschopnost, přispívá k normálnímu stavu pokožky a k normálnímu trávení. A co další složky?

 • Vitamín C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému.
 • Vitamín E napomáhá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
 • Vitamín B1, B2, B6, B12 přispívají k činnosti nervové soustavy a imunitního systému.
 • Kyselinu panthotenová podporuje snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Biotin vede k udržení zdravého stavu pokožky.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz