Pilsner Urquell končí s hliníkovou folií na lahvích. Ušetří tak odpad o váze 530 jelenů

Typickou hliníkovou folii už na plzeňském "lahváči" nenajdete Reuters

Také jste při hledání plzeňských lahváčů v regálech s pivy doposud tak trochu spoléhali na pro ně typický znak – hliníkovou fólií obalené hrdlo lahve? Od března už je podle toho v obchodech nenajdete. Ekologická odpovědnost přiměla Plzeňský Prazdroj změnit vzhled svých lahví. A aby těch novinek pro pivaře nebylo málo, Radegast představil nové, svrchně kvašené pivo.

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Pilsner Urquell mění láhev

Když se řekne lahváč Plzně, spousta lidí si vybaví zlatou, hliníkovou fólii. Od března ji však budou hledat marně – nejen ji, ale i plastové nálepky nahradí papírové etikety.

Pivovar k této změně sáhl, protože po tomto kroku budou skleněné lahve plně recyklovatelné. Rovněž to povede k nižšímu nerecyklovanému odpadu – konkrétně o 106 tun. „Kromě nezanedbatelného ekologického přínosu jsme citlivě inovovali i design lahví. Ten teď ještě více zvýrazňuje výjimečnost piva Pilsner Urquell. Lahve jsme opatřili reliéfní ražbou zvanou embossing, která zdůrazňuje symboly značky,“ komentovala brand manažerka značky Pilsner Urquell Zuzana Dudová.

Kam zajít pro vychlazenou Plzeň?

Svůj komentář přidal i Václav Berka, emeritní vrchní sládek pivovar Pilsner Urquell: „Na všech našich lahvích končíme s alobalem a plastem. Pro naše zákazníky se to může zdát jako drobná změna na lahvi, ale přínos tohoto rozhodnutí pro životní prostředí je obrovský.

Pilsner Urquell už nově nenajdete s charakteristickou zlatou hliníkovou fólií Prazdroj

Novinka na trhu z pivovaru Radegast

Život je hořký, tak zní slogan pivovaru Radegast. A ve své pivní novince – svrchně kvašeném pivu Radegast ROG IPA – od tohoto trendu rozhodně nevybočil, pouze se posunul za hranice tradičních, českých, spodně kvašených piv. Vedle hořkosti se můžete těšit na bohatou chuť a více druhů chmelů. V pivovaru se rozhodli pro typ Session IPA, což je lehčí varianta známého stylu IPA. 

Pro chmelení jsme použili americké aromatické chmely Citra, Sabro a český aromatický chmel Kazbek. Pivo je osvěžující, zachovává si bohatou chuť a vysokou hořkost, která dosahuje 50 jednotek hořkosti. V aromatu převládají citrusové a grepové tóny,“ okomentoval nový speciál Roman Šolc, obchodní sládek pivovaru Radegast. V tomto roce si na novince můžete pochutnat exkluzivně v hypermarketech Albert.

Užijte si i ten klasický

Nejlepší dárek pro ženu je pivo

Dle průzkumu Plzeňského Prazdroje roste u žen obliba piva. Nejenže jich stále více tvrdí, že jim pivo chutná, ale také roste počet těch, které mu rozumí. Mezi ženami jsou oblíbené především nealkoholická ochucená piva, což potvrdila i Pavlína Kalousová, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje:

„Zájem o náš nealkoholický Birell, zvláště o jeho ochucené varianty, každoročně roste. Loni jsme představili čtyři nové příchutě a zaznamenali jsme nový prodejní rekord. A i díky rostoucí poptávce žen se zaměřujeme na čepované varianty. Bylo to vidět i loni, kdy i přes několikaměsíční uzavření hospod a restaurací se zvýšil prodej čepovaného Birellu Pomelo Grep o 5 % a počet provozoven, které jej během letní sezóny nabízely, se zvedl dokonce o 16,5 %.“

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz