Vytvořte si velikonoční dekorace: Tipy na to, jak jednoduše a levně zkrášlit domov

Velikonoční výzdoba? Možná ji máte přímo pod nosem – z čeho budete tvořit? Canva

Čas na jaro vypukl i u vás doma? Pozvěte jej na návštěvu! Jestli ještě nemáte jarní a velikonoční výzdobu, máme pro vás barevnou inspiraci. Levnou, ale estetickou. Co zvládnete pořídit, jak si s výzdobou poradit a jak protkat domov příjemnou atmosférou?

Přečtěte si také

Obchody stahují z prodeje bio kokosový jogurt, který obsahuje nebezpečný pesticid
Obchody stahují z prodeje bio kokosový jogurt, který obsahuje nebezpečný pesticid

Příroda se probouzí, proto je ten správný čas probudit k životu i váš domov – sbohem, zimní výzdobo, vítej, jaro! Existuje mnoho způsobů, jak zvelebit interiér, aby se rozzářil v duchu sezóny. Přestože je to teď s běžnými nákupy dekorací a pomůcek pro kreativitu oproti jiným dobám složitější, máme pro vás několik tipů a nápadů, se kterými si snadno poradíte.

Jarní vizitka vašeho domova

Jakou výzdobu si představíte, když se řekne jaro? Nám se vybaví jarní věnec. Ten, který rozzáří vstup do domu a příchozím oznámí, že jaro už je tady. A jak na něj? Pokud nepatříte mezi zdatné tvořivce, v jejichž rukách ožívají nejrůznější nápady, nevadí. Co takhle zrecyklovat vánoční věnec z proutí? Proutěné věnce jsou oblíbené pro svůj univerzální a hřejivý, přírodní vzhled. Velmi hezky vypadají samotné, ale i s doplňky. Když korpus věnce zbavíte jehličí, šišek či jiných vánočních detailů, rázem získáte cenný základ pro tvoření.

Náš tip? Dozdobte věnec vším, čím je pro vás jaro či Velikonoce. Lze jej ovázat stuhami, doplnit umělé květy, nebo třeba použít jarní větvičky – kočičky. V jednoduchosti je přece krása, kromě toho věnec na dveřích můžete už brzy doplnit třeba truhlíky nebo rozmístěnými květináči s kvetoucími rostlinkami. Prostě a jednoduše – nechte vchod do domu zazářit.

Dekorace pro veselý domov se dají vyrobit z různých věcí a materiálů. Je čas tvořit! Terric / Pixabay

Vajíčka k Velikonocům patří

Než se vrhnete do dalších příprav, vzpomeňte si na klasiku – vejce. Právě z nich mohou vzniknout krásné detailní dekorace a vlastně to nezabere moc času, že? Vejce můžete ponechat přírodní, nabarvit je či pomalovat s dětmi. Mohou ozdobit mísu vystlanou mechem či větvičkami, nebo dělat společnost narcisům ve vázičce. A co se barev týče, zvolte třeba ty, do kterých ladíte zbytek interiéru.

Dekorace z ponožky? Překvapí roztomilostí

Nejen pro maminky s malými dětmi je tu jeden ponožkový trik – zajíček! Proč k Velikonocům patří? Dříve se prý často na jaře objevil u obydlí, kde vyhledával potravu. Jedná se o typický symbol Velikonoc, který se k nám dostal teprve nedávno, původem z Německa.

Chcete svého velikonočního? Pak si vezměte nevyužitou nebo lichou ponožku a zhruba do tří čtvrtin ji naplňte rýží. Poté ji ovažte provázkem, abyste vytvořili větší kouli (tělo) a menší kouli (hlavu), přičemž vám zůstane ještě vrchní pás ponožek, který rozstřihnete uprostřed vertikálně tak, aby zůstaly dvě části na ouška. Krk zajíčka ovažte barevnou stužkou a pomocí fixu dokreslete očka a křížek jako čumáček. Hotovo – výsledek mile překvapí děti, ale i dospělé.

Tip: Nepatříte mezi kreativce, přesto by rádi nějakou tu jarní výzdobu? Podívejte se na akční letáky Tescomy či Orionu na Kupi.cz. Obchody vám dekorace s radostí doručí domů.

Kousek přírody v domě

A co další krok? Určitě se hodí pozvat přírodu domů doslovně. Nastříhejte vrbové nebo jiné větvičky, právě ty totiž mohou ozvláštnit interiér – stačí je dekorovat. Na větve můžete navázat stuhu, provázky, nebo dokonce přilepit vajíčka. Fantazii se meze nekladou – stačí se inspirovat a vykouzlit další z jednoduchým domácích dekorací, která vám budou dělat společnost a radost.

Kousky z barevného papíru

Máte doma zbytky barevného papíru? I s těmi se dá vytvořit celá řada velikonočních a jarních dekorací. Některé možná potěší girlanda se zajíčky, stačí si podle vytvořené šablony vystřihnout tvar zajíčků. Jejich ocásek vykouzlíte přilepením chomáčku vaty. Barevné zajíčky pověste na jutový provázek – hotovo. Kam s ním? Můžete rozveselit kuchyni, předsíň, ale i dětský pokoj, terasu nebo okna.

Z barevných papírů či kartonu lze nastříhat také jarní tulipány, které jen tak neuvadnou. Vystřihněte tvar květu tulipánu v různých barvách (v případě kartonu nabarvěte), a klidně i ozvláštněte nalepenými proužky či puntíky v kontrastní barvě. A kam s nimi? Můžete jim domalovat stonky a hurá s obrázkem do rámečku. Nebo je nalepte k nasbíraným větvičkám ve váze – hned budou působit veseleji.

Na detailech záleží

A ta hlavní proměna domova? Stačí vyměnit zimní detaily za ty jarní. Textil, závěsy, dekorační polštářky, je čas to všechno po roce zase vytáhnout a vnést do vašeho domova trochu barev. A jestli se nudíte, můžete třeba i vymalovat některou z místností. Do jasných, jarních barev, které dají vyniknout příjemné náladě. Tak jaká to bude?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz