Ananas je afrodiziakum i odtučňovací kůra

Na pultech supermarketů můžete v těchto dnech koupit vynikající čerstvé ananasy, které mají pozitivní vliv na vaše zdraví.

Vynikající exotické ovoce, které bylo ve středověku pokládáno za delikatesní pochoutku. Ale také skvělé afrodisiakum, lék na průjem a skvěle fungující odtučňovací prostředek. O čem je řeč? Hádáte správně – o ananasu. Co obsahuje, kde všude jej můžete použít a v čem všem vám pomůže?

Přečtěte si také

Věčné téma BIO potravin: Zdravého ani hubeného člověka z vás neudělají, tak proč je vlastně kupovat?
Věčné téma BIO potravin: Zdravého ani hubeného člověka z vás neudělají, tak proč je vlastně kupovat?

Ananas je skvělou přísadou ke všem druhům mas. Uplatníte ho ale i při přípravě asijských jídel nebo salátů. Tradičním jídlům dodá zajímavou exotickou chuť. Skvěle chutná i samostatně – ať už čerstvý, nebo v podobě kompotu.

Obsahuje vitamíny a minerály

Čerstvý ananas by rozhodně neměl chybět ve vašem jídelníčku. Proč? Je totiž velmi bohatý na minerály a vitamíny. A že je jich v ananasu požehnaně. Kromě velkého množství vitamínu C obsahuje také provitamín A, vitamíny B, kyselinu listovou, hořčík, draslík, vápník, železo, zinek, fosfor a sodík. Co to znamená v praxi?

Čerstvý ananas má mnoho blahodárných účinků na vaše zdraví.

Zatočí s řadou nemocí

Díky vitamínům a minerálům, které obsahuje, je čerstvý ananas fantastický přírodní lék.

 • Působí protizánětlivě.
 • Používá se při léčbě onemocnění močového ústrojí.
 • Chrání žaludeční sliznici.
 • Funguje jako lék na průjem.
 • Napomáhá zdraví vašich kostí.
 • Působí pozitivně při léčbě horečky.
 • Zabraňuje zvýšené krevní srážlivosti.
 • Používá se při podpoře léčby depresí. 

Jenže to není ani zdaleka všechno. Díky betakarotenu konzumace ananasu výrazně snižuje riziko astmatu, stejně jako například meruňky, mango, brokolice nebo mrkev. Ananas se používá také jako přírodní léčba při neplodnosti u mužů i žen. Řadí se také mezi přírodní afrodiziaka, protože jeho konzumace ovlivňuje chuť a vůni našich "šťáv". Díky kombinaci betakarotenu, enzymu bromelin a vitamínu C působí jako prevence proti rakovině. A v neposlední řadě má ananas také příznivý vliv na hladinu krevního cukru, lipidů a inzulínu, což je skvělá zpráva pro diabetiky.

Působí pozitivně na váš vzhled

Čerstvý ananas se často používá také jako přírodní zkrášlovací prostředek. Obsahuje totiž biotin, který pozitivně působí na zdraví vlasů, nehtů a kůže. Je-li vaše pokožka poškozená vlivem slunečního záření nebo znečištění ovzduší, konzumace vitamínu C v ananasu jí pomůže a navíc vylepší i vaše vrásky.

Vyzkoušejte přírodní pleťovou masku

Naneste na svůj obličej, dekolt a další potřebná místa na 20 minut směs umíchanou z následujících přísad:

 • 4 kousky rozmixovaného ananasu,
 • 2 lžíce tučného tvarohu,
 • 1 lžičku medu
 • a 5 lžiček citrónové šťávy.
Ananas má mnoho způsobu využití – od pleťové masky až po vynikající nápoj.

Zbaví vás přebytečných kil

O čerstvém ananasu se často traduje, že skvěle podporuje hubnutí. A je to skutečně tak. Čím to je? Ananas totiž obsahuje enzym bromelin, který štěpí bílkoviny a napomáhá tak trávení, ale současně působí také jako ochrana organismu před parazity a bakteriemi ve střevech. Ananas tak ochrání vaši přirozenou střevní mikroflóru, pomůže vám zbavit se přebytečných kil a ještě k tomu si na něm skvěle pochutnáte. Dejte si ale pozor na tzv. ananasové diety, které slibují rychlý úbytek váhy. Ve skutečnosti vám totiž může tato příliš jednotvárná strava přinést řadu zdravotních komplikací.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz