Odkládání budíku a další nešvary, kterým se po probuzení raději vyhněte

Umíte se ráno správně probudit? Andrea Piacquadio / Pexels

Říká se, že ráno dělá den. Pokud vás něco hned po probuzení vytočí, tak se celý den nese ve špatném duchu. Některé věci ovlivnit nemůžeme, ale za spoustu jiných si můžeme sami, a pak máme den pod psa svojí vlastní vinou. Jak se tomu vyvarovat a nastartovat celý den správně?

Přečtěte si také

Dokonale strašidelné pohoštění na halloweenskou párty pro děti i dospělé
Dokonale strašidelné pohoštění na halloweenskou párty pro děti i dospělé

Odkládáte budík

Vstát na první zazvonění budíku je těžké. Spousta lidí má proto nastavených například deset vyzvánění po pěti minutách, aby vůbec zvládli vstát – ale netuší, že kvůli tomu mohou být ještě více unavení.

Člověk v noci prochází několika spánkovými cykly, přičemž v ideálním případě by se měl vzbudit vždy na konci jednoho z nich – a v tu chvíli bude odpočatý. Jestliže však usínáte na dalších deset minut, násilím se vytrhnete z dalšího započatého spánkového cyklu a budete se cítit poněkud rozbití.

Nedodržujete ranní rituály

Rituály nám dodávají pocit klidu. Ráno vstát a mít přesně daný seznam úkonů je mnohem lepší nápad než lítat od jednoho k druhému – ve finále pak půjdou děti do školy bez svačiny, vy hladoví do práce a všichni budou mít neklidnou náladu. Udělejte si proto rozumnou ranní rutinu, kterou si během pár dnů zautomatizujete, a odchod z domu bude určitě méně hektický.

Cukry po ránu raději vyzkoušejte nahradit vyváženou snídaní Taryn Elliott / Pexels

Snídáte samý cukr

Snídaně je prvním jídlem dne a pro řadu lidí je nezbytná pro udržení krevního cukru, nastartování zažívání a doplnění energie. Většina lidí však snídá špatně. Snídaňové cereálie jsou plné cukru a na dlouho vás nezasytí.

Každé jídlo by mělo být složeno ze sacharidů, bílkovin a tuků, ideální jsou proto třeba vajíčka. A pokud je po ránu nepozřete a potřebujete snídani sladkou, dejte si kvalitní jogurt, granolu bez přidaného cukru, ovoce a oříškové máslo. Taková snídaně obsahuje všechny makroživiny a budete se cítit sytí delší dobu.

Bez kvalitní snídaně ani ránu!

Zahlcujete se sociálními sítěmi

Začínat svůj den s cizími lidmi na sociálních sítích není dobré. Určitě nepotřebujete vědět hned po ránu, co dělala vaše spolužačka ze základní školy včera večer. Raději si zapněte oblíbené písničky a v klidu se nasnídejte a vypijte si kávu. Na lustrování života ostatních budete mít celý den.

Péče o pleť je důležitá jak večer, tak i ihned po probuzení Canva

Nedostatečně pečujete o pleť

Pravidelná ranní rutina v péči o pleť je stejně důležitá jako ta večerní. Během noci se v pokožce nastřádal maz a prach, které je potřeba dostat pryč. Opláchněte si obličej čistou vodou, to vás zároveň spolehlivě probere. Použijte gel na čištění pleti nebo jemné tonikum, před nanesením líčení pleť hydratujte krémem s UV filtrem, a teprve poté se naličte.

  • Pokud pleti nedopřejete hydrataci a rovnou se nalíčíte, hrozí její vysušení, a navíc se vám mohou udělat i nepěkná, suchá místa a fleky, což nevypadá vůbec dobře.

Jděte kráse naproti hned po probuzení

Děláte vše na poslední chvíli

Ráno vyletíte z postele pět minut před odchodem, zoufale přehrabete skříň a najíte se ve spěchu, případně vůbec? Pak jste jistě uhonění a vyčerpaní ještě dřív, než dojdete do práce. Co to zítra zkusit jinak?

Nastavte si budík s dostatečným předstihem, oblečení mějte připravené už večer a ráno se jen oblečete. Snídani si můžete udělat také s předstihem – namočené vločky nebo chia pudink na vás počkají v lednici. Uvidíte, že klidnější ráno vám dodá klid i během dne.

S pečlivým plánem vás žádné ráno nezaskočí – dnešek patří vám! Canva

5 tipů pro lepší ráno

  • Zacvičte si nebo udělejte alespoň pár dřepů. Nastartujete kardiovaskulární systém a zároveň se protáhnete.
  • Dbejte na pitný režim. Sklenice vody nalačno nastartuje trávení.
  • V klidu si projděte plány na dnešní den – budete připraveni a nebudete ve stresu.
  • Nekažte si den hned po ránu. Negativní zprávy počkají, dopřejte si alespoň ráno v klidu.
  • Pochvalte se a ujistěte se, že dnešní den bude skvělý. Nezapomeňte, že štěstí je stav mysli.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz