Jak se ráno rychle zbavit nevzhledných kruhů pod očima? První pomoc po probuzení

Kruhy pod očima jsou úzce provázány s životosprávou Humphrey Muleba / Unsplash

Kruhy pod očima nejsou nic pěkného. Pokud se ráno pravidelně budíte s oteklýma očima a viditelnými kruhy, pak je na čase udělat změnu ve své denní rutině. Někdo je ke tvorbě kruhů více náchylný a musí se o svoje oční okolí více starat. Co vám pomůže?

Přečtěte si také

Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény
Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény

Příčina kruhů pod očima

Kolem očí se nachází značně citlivá kůžička, která je velmi tenká a dobře cévně a lymfaticky zásobená. Pokud dojde k rozšíření žilek pod očima, pak začnou prosvítat pod tenkou kůží a my je vidíme právě coby typické tmavé kruhy pod očima

Otoky kolem očí mohou být způsobeny nezdravou stravou a hromaděním vody. Výrazné otoky očního okolí, zejména očních víček, nepodceňujte. Jde-li o jednorázovou záležitost po prohýřené noci, pak je to v pořádku, pokud však máte oteklá víčka pravidelně, může to značit chronické srdeční onemocnění a je třeba vyhledat lékaře. 

S kruhy pomáhají i speciální masky pod oči Anna Shvets / Pexels

První pomoc po ránu

Černé kruhy pod očima a oteklá víčka vás určitě po ránu nepotěší. Pokud spěcháte do práce a potřebujete vypadat reprezentativně, a ne jako po flámu, musíte sáhnout po rychlé a účinné pomoci – na rozšířené cévy platí třeba studené obklady, které je stáhnou a tím se ztratí i tmavá barva.

  • Mějte v mrazáku k dispozici kostky ledu nebo vylouhovaný pytlík černého čaje, který si přiložíte na pár minut na oční okolí.
  • Oblíbený oční krém můžete nechávat i v lednici a po ránu vám udělá podobnou službu. Chladný obklad zároveň minimalizuje i otok.

Oční okolí vyžaduje speciální péči. Dopřejte mu ji, nyní za skvělou cenu 👍

Vsaďte na kvalitní kosmetiku

Kvalitní pečující kosmetika je základ všeho – pořiďte si krémy zesvětlující oční okolí, které pomohou také s pigmentovými skvrnami. Podobnou službu vám prokáže i krém s kofeinem. A na opravdu výrazné kruhy sáhněte po krému na oči s okamžitým účinkem. Koupíte jej v prodejnách kosmetiky nebo v lékárně.

Ženy samozřejmě mohou využít sílu makeupu – korektor pod očima pomůže zakrýt nedokonalosti. Zvolte nějaký v růžovém odstínu, který tak neutralizuje tmavé tóny. A pokud jej nemáte, použijte pod oči o něco světlejší korektor, než máte odstín makeupu.

Máte-li po ruce líčení, váš boj s kruhy pod očima je už napůl vyhraný Canva

Dodržujte pravidelný denní režim

Dodržování denního režimu je alfou a omegou úspěchu. Člověk je naprogramovaný na bdění přes den a spánek v noci. Pokud pravidelně ponocujete, hrozí vám nejen černé kruhy pod očima, ale také stres, migrény, problémy se spánkem a zažívací obtíže. 

Jedna oslava za měsíc vás samozřejmě nezabije. Pokud se však každou sobotu rozveselujete alkoholem a léčíte se z kocoviny ještě v neděli, svému tělu určitě neprospíváte. Snažte se do svého života zařadit pravidelnost a uvidíte, že se zlepšením spánku se zlepší i kvalita vašeho života a také vaše kruhy pod očima. 

Podpořte svoje tělo zevnitř

Otoky očí mohou být způsobeny špatnou životosprávou, zaměřte se proto na své zdravé návyky. Jezte kvalitní a zdravou stravu, omezte sůl, která v těle zadržuje vodu a pravidelně se hýbejte. Pohyb podpoří proudění krve a lymfy a tím zmenší otoky. A co jednotlivé složky potravy?

  • V poslední době se v oblasti výživy dbá na dostatek kolagenu, který pomáhá s pružností pleti. Najdete jej v gumových medvídcích, želatině a samozřejmě ve výživových doplňcích.
  • Na podporu cév do svého jídelníčku pak zařaďte vitamin C a rutin. Vitaminu C je nejvíce v paprikách, šípkách, citrusech, ale můžete jej samozřejmě i suplementovat. Doporučujeme kvalitní vitamin C v liposomální formě.
  • Rutin najdete zase v pohance – dopřejte si na snídani pohankovou kaši s pomeranči a podpoříte tím pevnost svých cév.

Po pár týdnech dodržování zdravějšího režimu si na kruhy pod očima už ani nevzpomenete.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz