Čeští obchodníci už nepotřebují platební terminály. Stačí jim mobil. Jako prvním ve střední Evropě

Nová aplikace umožní obchodníkům přijmout platbu mobilem, s platebními terminály by tak brzy mohl být konec Canva

Bezkontaktní platby jsou stále oblíbenější a vzhledem k aktuální epidemiologické situaci také bezpečnější. Firmy proto vymýšlejí, jak je usnadnit nejen zákazníkům, ale i prodejcům. Těm nyní nabízí Společnost Global Payments nové řešení – místo platebního terminálu lze používat jednoduše svůj vlastní mobil. Rozšíří se díky tomu možnosti bezhotovostních plateb i do menších podniků a obchodů?

Přečtěte si také

Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli
Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli

Místo terminálu mobil

Společnost Global Payments u nás ve spolupráci s Českou spořitelnou a firmami Visa a Mastercard začala nabízet aplikací, která pomůže nahradit platební terminály. Není vhodná pro všechny obchodníky, avšak jistě se jedná o vítanou možnost, kterou spotřebitelé ocení. Obchodníkům usnadní přechod na platby kartou, díky čemuž budou moci zákazníci bezhotovostně platit na více místech.

Co se mění pro zákazníky?

Spotřebitelé změnu ani nemusí poznat. Jediným rozdílem pro ně bude, že kartu (či mobil) nepřiloží k terminálu, alemobilu. Firma Global Payments, která řešení nabízí, tak reaguje na rostoucí poptávku po platbách kartou.

Plnohodnotnou aplikaci spouštíme jako první ve střední Evropě. Chceme tím reagovat na vzrůstající zájem o placení kartou a pomoci obchodníkům a živnostníkům, aby svým klientům mohli umožnit pohodlně zaplatit kartou,“ uvedl za Global Payments Igor Žganjer.

Platbu budete moci uskutečnit mobilem i kartou Unsplash

Za jakých podmínek lze aplikaci využívat

Aplikace Terminál v mobilu neboli GP Tom funguje na zařízeních s operačním systémem Android verze 8.x a vyšší, které v sobě mají NFC čip umožňující příjem bezkontaktních plateb. Aplikace zatím nefunguje na mobily značky Apple.

Pokud mobilní telefon s takovými možnostmi máte, stačí už jen kontaktovat Global Payments, podepsat s nimi smlouvu a stáhnout si zmíněnou aplikaci. Ihned poté můžete začít přijímat platby kartou. Čím více transakcí za stanovené období provedete, tím méně zaplatíte poskytovateli (v relativním vyjádření). Jinými slovy – čím více bude obchodník aplikaci využívat, tím to pro něj bude výhodnější.