Nezapomeňte, 21. června je Den otců. Co udělá tatínkovi radost?

Nezapomeňte, 21. června je Den otců. Čím udělat tatínkům radost? Canva

Podobně jako Den matek, i Den otců se slaví v různých zemích světa v jiné dny. U nás (a ve většině zemí Evropy) připadá na třetí neděli v červnu. Letos je to 21. června. Sami tátové na tento svátek často zapomínají nebo ani nevědí, že nějaký slaví. Určitě si ale naši pozornost a nějakou tu maličkost zaslouží!

Přečtěte si také

Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?
Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?

Za vznikem dne otců stojí žena. Konkrétně Američanka Sonora Doddová, jež tímto chtěla vzdát poctu svému ovdovělému otci, který se sám pečlivě staral o ni a její čtyři sourozence. První skromná rodinná oslava se konala ve městě Spokane v roce 1910, a to v den narozenin Sonořina otce. Postupně si však tato myšlenka získávala napříč Spojenými státy větší a větší oblibu a v současnosti tatínky každoročně oslavují v mnoha zemích po celém světě.

Opomíjená příležitost ocenit tatínky

Větší popularitu si Den otců získává rok od roku i u nás. Stále však existují tací, kteří tento svátek odmítají nebo jej vůbec neslaví. Možná také proto, že jsme jako Češi vůči některým svátkům, jež mají silné zázemí v západní kultuře, skeptiční (vezměte si například den sv. Valentýna nebo Halloween), a jejich oslavy tolik neprožíváme.

Na to, abyste si užili zábavný den se svým tatínkem nebo rodinou, je určitě čas vždy. Tento svátek tak můžete brát spíše jako skvělou příležitost podniknout něco neobvyklého nebo darovat osobitý dárek.

Společně strávený čas, oblíbená kniha nebo vzpomínkové album fotografií tatínky zaručeně potěší Pixabay

I maličkost nebo čas strávený společně potěší

Pokud máte děti, vyrobte společně tatínkovi nějakou praktickou drobnost nebo originální dárek. Můžete třeba pomalovat hrneček veselým obrázkem, nechat udělat dárek ze společných fotek, vyrobit zajímavou klíčenku apod.

A co připravit pro vašeho tatínka?

  • Vyrazte společně za zážitky! Degustace piva, jízda sportovním autem, kurz přípravy steaků, návštěva historických památek a muzeí nebo koncert oblíbené kapely. Na internetu najdete spoustu slevových portálů, kde pořídíte zážitkové vouchery za akční ceny.
  • Slavte v rodinném kruhu. Uspořádat můžete grilovací párty pro rodinu a přátele nebo vyrazit na výlet do přírody. Společně strávený čas bude tím nejlepším dárkem.
  • Osobitý dárek bude vždy trefou do černého. Kniha od oblíbeného autora, bedna pivních speciálů, vybavení na kempování, koš plný delikates nebo sada pro péči o vousy.

Spolehnout se můžete i na klasiku v podobě kosmetiky. Mnohé obchody si k této příležitosti přichystaly akce na pánský sortiment. Inspiraci naleznete například v akčních letácích drogerií, které si můžete prohlédnout i na Kupi.cz.

Den otců letos oslavíme 21. června Canva

Co koupit tátovi k svátku?

  • Každý táta si rád čas od času dá panáka něčeho dobrého, ať už dává přednost bylinným likérům, kubánskému rumu nebo dobré pálence.
  • Ruční vysavač do auta potěší každého muže, navíc jej můžete mít za super cenu 299 Kč. 
  • Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2025 E jen za 1 590 Kč tátu potěší, a vaši peněženku nezruinuje. 
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz