Nezapomeňte, 16. června je Den otců. Co udělá tatínkovi radost?

Nezapomeňte, 16. června je Den otců. Čím udělat tatínkům radost?

Podobně jako den matek, i den otců se slaví v různých zemích světa v jiné dny. U nás (a ve většině zemí Evropy) připadá na třetí neděli v červnu. Letos je to 16. června. Sami tátové na tento svátek často zapomínají nebo ani nevědí, že nějaký slaví. Určitě si ale naši pozornost a nějakou tu maličkost zaslouží!

Přečtěte si také

Na pečivu koronavir nepřežije. Stát si nechal vypracovat laboratorní testy
Na pečivu koronavir nepřežije. Stát si nechal vypracovat laboratorní testy

Za vznikem dne otců stojí žena. Konkrétně Američanka Sonora Doddová, která tímto chtěla vzdát poctu svému ovdovělému otci, který se sám pečlivě staral o ni a její čtyři sourozence. První skromná rodinná oslava se konala ve městě Spokane v roce 1910, a to v den narozenin Sonořina otce. Postupně si však tato myšlenka získávala napříč Spojenými státy větší a větší oblibu a v současnosti tatínky každoročně oslavují v mnoha zemích po celém světě.

Opomíjená příležitost ocenit tatínky

Větší popularitu si den otců získává rok od roku i u nás. Stále však existují tací, kteří tento svátek odmítají nebo jej vůbec neslaví. Možná také proto, že jsme jako Češi vůči některým svátkům, jež mají silné zázemí v americké kultuře (vezměte si například den sv. Valentýna nebo Helloween), skeptičtí a jejich oslavy tolik neprožíváme.

Na to, abyste si užili zábavný den se svým tatínkem nebo rodinou je určitě čas vždy. Tento svátek tak můžete brát spíše jako skvělou příležitost podniknout nějaký neobvyklý zážitek nebo darovat osobitý dárek.

Společně strávený čas, oblíbená kniha nebo vzpomínkové album fotografií tatínky zaručeně potěší

I maličkost nebo čas strávený společně potěší

Pokud máte děti, vyrobte společně tatínkovi nějakou praktickou drobnost nebo originální dárek. Můžete třeba pomalovat hrneček veselým obrázkem, nechat udělat dárek ze společných fotek, vyrobit zajímavou klíčenku apod.

A co připravit pro vašeho tatínka?

  • Vyrazte společně za zážitky! Degustace piva, jízda sportovním autem, kurz přípravy steaků, návštěva historických památek a muzeí nebo koncert oblíbené kapely. Na internetu najdete spoustu slevových portálů, kde pořídíte zážitkové vouchery za akční ceny.
  • Slavte v rodinném kruhu. Uspořádat můžete grilovací párty pro rodinu a přátele nebo vyrazit na výlet do přírody. Společně strávený čas bude tím nejlepším dárkem.
  • Osobitý dárek bude vždy trefou do černého. Kniha od oblíbeného autora, krabice pivních speciálů, vybavení na kempování, koš plný delikates nebo sada pro péči o vousy.

Spolehnout se můžete i na klasiku v podobě kosmetiky. Mnohé drogerie si k této příležitosti přichystaly akce na pánský sortiment. Inspiraci naleznete například v magazínu dm Journal, který si můžete prohlédnout i na Kupi.cz. Přemýšlíte-li nad parfémem, v drogerii Rossmann nyní až do 18.6. zakoupíte vybrané parfémy značek Calvin Klein, Bvlgari nebo Ferrari s 50% slevou a drogerie Teta nabízí slevu 40 % na celý sortiment značky Old Spice (akce trvá do 24.6.).