Své kavárny zavírá další kavárenský řetězec. Kávu z CrossCafe už si v Praze nedáte

Své kavárny zavírá další kavárenský řetězec Free-Photos / Pixabay

Mít kavárnu v Praze byla dřív téměř sázka na jistotu – pokud podnik nabízel dobrou kávu, příjemný servis a k tomu něco dobrého na zub, neměl problém získat si svou věrnou klientelu. Ale časy se změnily a Praha je už dlouhé měsíce bez turistů, pracujících lidí i studentů spíše městem duchů. A právě i kavárny na to doplácejí.

Přečtěte si také

Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?
Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?

CrossCafe zavřelo všechny pražské pobočky

Také jste každé ráno, když se většina podniků teprve otevírá, chodili na kávu a snídani do některé z poboček CrossCafe? S tím už je bohužel konec.

Oblíbený řetězec totiž před pár dny oznámil uzavření všech svých pražských poboček – jmenovitě jde o kavárny CrossCafe Atrium, Kateřinská, Strossmayerovo náměstí, Anděl a CrossCafe Komunardů.

Provozovat kavárny v Praze se známému řetězci v době pandemie nejen nevyplatí, ale navíc i prodraží„Hlavní město je v současné chvíli nejvíce postiženo odlivem turistů, absencí kancelářských pracovníků a stejně tak studentů, kteří jsou našimi stěžejními hosty,“ vysvětluje ve svém prohlášení společnost CrossCafe. „Současný vývoj situace nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti situace změnila tak, aby se pražské kavárny a restaurace vrátily k tržbám roku 2019," dodává.

Kávu s sebou si z výdejních okének vzít pořád můžete. Některé pobočky zůstaly otevřené Kirill Averianov / Pixabay

V jiných městech pobočky prozatím fungují

Česká síť kaváren CrossCafe je původem z Plzně a existuje od roku 2007. Postupně se rozrostla až na počet 24 kaváren, které byly rozesety po 11 českých městech. Zatím si řetězec drží nadále své kavárny v Plzni, Železné Rudě, Ostravě, Olomouci, Havířově, Hradci Králové, Pardubicích, Berouně, Liberci a v Táboře.

Costa Coffee má jen výdejní okénka

Začátkem nového roku k podobnému rozhodnutí dospěl i konkurenční řetězec Costa Coffee, který uzavřel skoro polovinu všech svých českých kaváren. V Praze si však značné množství výdejních okének ponechal a stejně tak nechal otevřené některé pobočky v Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Ostravě, Olomouci či v Teplicích.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz