Své kavárny zavírá další kavárenský řetězec. Kávu z CrossCafe už si v Praze nedáte

Své kavárny zavírá další kavárenský řetězec Free-Photos / Pixabay

Mít kavárnu v Praze byla dřív téměř sázka na jistotu – pokud podnik nabízel dobrou kávu, příjemný servis a k tomu něco dobrého na zub, neměl problém získat si svou věrnou klientelu. Ale časy se změnily a Praha je už dlouhé měsíce bez turistů, pracujících lidí i studentů spíše městem duchů. A právě i kavárny na to doplácejí.

Přečtěte si také

Vyzkoušejte efektivní jarní úklid, při kterém se hubne. Víte, kolik spálíte kalorií při uklízení?
Vyzkoušejte efektivní jarní úklid, při kterém se hubne. Víte, kolik spálíte kalorií při uklízení?

CrossCafe zavřelo všechny pražské pobočky

Také jste každé ráno, když se většina podniků teprve otevírá, chodili na kávu a snídani do některé z poboček CrossCafe? S tím už je bohužel konec.

Oblíbený řetězec totiž před pár dny oznámil uzavření všech svých pražských poboček – jmenovitě jde o kavárny CrossCafe Atrium, Kateřinská, Strossmayerovo náměstí, Anděl a CrossCafe Komunardů.

Provozovat kavárny v Praze se známému řetězci v době pandemie nejen nevyplatí, ale navíc i prodraží„Hlavní město je v současné chvíli nejvíce postiženo odlivem turistů, absencí kancelářských pracovníků a stejně tak studentů, kteří jsou našimi stěžejními hosty,“ vysvětluje ve svém prohlášení společnost CrossCafe. „Současný vývoj situace nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti situace změnila tak, aby se pražské kavárny a restaurace vrátily k tržbám roku 2019," dodává.

Kávu s sebou si z výdejních okének vzít pořád můžete. Některé pobočky zůstaly otevřené Kirill Averianov / Pixabay

V jiných městech pobočky prozatím fungují

Česká síť kaváren CrossCafe je původem z Plzně a existuje od roku 2007. Postupně se rozrostla až na počet 24 kaváren, které byly rozesety po 11 českých městech. Zatím si řetězec drží nadále své kavárny v Plzni, Železné Rudě, Ostravě, Olomouci, Havířově, Hradci Králové, Pardubicích, Berouně, Liberci a v Táboře.

Costa Coffee má jen výdejní okénka

Začátkem nového roku k podobnému rozhodnutí dospěl i konkurenční řetězec Costa Coffee, který uzavřel skoro polovinu všech svých českých kaváren. V Praze si však značné množství výdejních okének ponechal a stejně tak nechal otevřené některé pobočky v Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Ostravě, Olomouci či v Teplicích.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz