Nevíte si rady s valentýnským překvapením? Ovládněte večer láskyplnou masáží

Valentýnská masáž může proběhnout klidně i bez složité přípravy Breakingpic / Pexels

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, ale do vířivky ani na masáž si teď do žádného wellness centra nezajdete. Nezoufejte, jen u čokolády rozhodně skončit nemusíte. Romantickou masáž podobnou té ze salonu zvládnete i doma. Poradíme vám, jak na to.

Přečtěte si také

Znáte mangold? Barevnější kamarád špenátu v našich obchodech je luxusní pochoutkou
Znáte mangold? Barevnější kamarád špenátu v našich obchodech je luxusní pochoutkou

Vytvořte láskyplnou atmosféru 

Svíčky a příjemná vůně

Není nic romantičtějšího než světlo svíčky, které působí teple a útulně, natož pak, když zvolíte ty parfemované – vyberte si oblíbenou vůni a zapojte do hry další smysly. Nedoporučujeme dusivé ani těžké vůně, působí totiž rušivě a mohou způsobovat bolest hlavy.

Svíčky lze také nahradit nebo doplnit aromalampou s oblíbeným éterickým olejíčkem. Pokud zatím žádnou nemáte, můžete si ji domů pořídit jako dárek. Jejímu kouzlu určitě propadnete i jindy než jen na Valentýna.

Měkký ručník nebo prostěradlo

Domácí romantická masáž určitě nebude probíhat v oblečení. Pošlete partnera, aby si omotal boky ručníkem nebo prostěradlem, které jste předem nahřáli – případně, pokud vám to vyhovuje, můžete i ručník či prostěradlo vynechat. 

Příjemná hudba

Zde určitě vsaďte na svůj pocit – nemusíte pouštět soundtrack z Titanicu nebo jiné sladké vypalovačky, vyberte zkrátka songy, které máte nejraději, a vytvořte z nich playlist, který nenásilně doplní atmosféru. Žádná hudba vás nenapadá? Nebojte, na YouTube nebo Spotify najdete celé kompilace k přehrání.

Dopřejte si romantickou masáž v pohodlí domova Canva

Masážní olej a další pomocníci

K masáži patří voňavé oleje, které rozproudí smysly – a k jejichž výběru se ještě dostaneme. Zapojit můžete ale i jiné vybavení. Napjatým zádům uleví například teplý ručník a na krční páteř lze použít různé masážní válečky, které běžně nabízí každá větší drogerie.

Klíčový je správný výběr

Kvůli jedné masáži nemusíte kupovat profesionální masérský olej, postačí vám kvalitní rostlinný – skvělou volbou je třeba olivový nebo kokosový. Nepoužívejte příliš aromatické oleje, jako je sezamový nebo lněný, jejich vůně nemusí vyhovovat všem. V drogerii nebo některých lékárnách pak seženete také vonné esenciální oleje, které smícháte s těmi kuchyňskými.

  • Univerzální je levandule, která uvolňuje stres, mírní příznaky migrény a je všeobecně velmi oblíbená.
  • Eukalyptus zase uvolní dýchací cesty, ale může být pro někoho až příliš výrazný.

Než oleje smícháte, raději se partnera zeptejte, zda je mu vůně příjemná. Pokud se mu nelíbí, zůstaňte u čistého kuchyňského oleje. Esenciálních olejů používejte vždy jen pár kapek (jedná se o velmi silné bylinné koncentráty) a vždy se řiďte návodem na obalu.

Nemusíte hned utrácet – na masáž postačí i kuchyňský olej cottonbro / Pexels

Jak na to, krok za krokem

Nejprve navoďte příjemnou atmosféru – zapalte svíčky a požádejte partnera, aby si sundal oblečení a omotal se ručníkem. Nejezte k večeři nic mastného a těžkého, protože plný žaludek není při masáži nic příjemného.

Olej naberte do dlaní a zahřejte ho jimi, až poté začněte masírovat. Netlačte, spíše partnera hlaďte a vtírejte přitom olej do kůže. Nejste žádný specialista a nesnažíte se partnera narovnat ani mu vyléčit bolesti zad – jde o příjemný společný zážitek. Jemně se dotýkejte kůže, hlaďte a v napjatých místech jemně přitlačte.

Nesledujte hodiny. Masáž celého těla zabere klidně celou hodinu, pokud však budete netrpělivě sledovat hodinky, pro masírovaného to nebude nic příjemného a bude mít pocit, že to chcete mít rychle za sebou. 

Netroufáte si masážní olej namíchat sami? Nevadí. Stačí si vybrat z těch už připravených

Pár bezpečnostních tipů na závěr

  • Kápněte nejprve partnerovi olej na předloktí a počkejte chvíli na reakci kůže. Je důležité zjistit, jestli není na masážní olej alergický. Zakončit romantickou masáž na pohotovosti totiž určitě nechcete.
  • Nevrhejte se na partnera s přehnanou vervou. Vaším cílem není náprava zad, nejste žádný fyzioterapeut nebo masér a snadno můžete nešetrným hnětením spíše uškodit.
  • Do ničeho nenuťte sebe ani svého partnera a pokud se necítíte dobře, řekněte to. Komunikace je důležitá a zejména v začátcích vztahu se může váš protějšek stydět. Snažíte se vytvořit příjemný zážitek, nikoliv trauma na celý život.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz