Nábytek vám vydrží déle. IKEA připravuje prodej náhradních dílů online

IEKA oznámila, že bude mít e-shop s náhradními díly Canva

Karanténní opatření uzavřely prodejny a showroomy také společnostem s nábytkem a bytovými doplňky. Aby i tak zůstala v těsném kontaktu se svými zákazníky, zavedla společnost IKEA nejprve službu „Klikni a vyzvedni“, kdy jste si předem objednané zboží jen převzali na některé z poboček. Své služby nyní posouvá o úroveň výš a přichází s novým, praktickým řešením. Není v tom sama, podobným směrem se vydávají i další firmy.

Přečtěte si také

Řetězce se předhánějí ve zvyšování mzdy a benefitů. Na kolik si nově přijdou zaměstnanci Lidu nebo Kauflandu?
Řetězce se předhánějí ve zvyšování mzdy a benefitů. Na kolik si nově přijdou zaměstnanci Lidu nebo Kauflandu?

IKEA představila světovou novinku

V rámci celosvětové kampaně na ekologickou udržitelnost představila IKEA globální e-shop, ve kterém si pořídíte náhradní díly. Kdy přesně se spustí, není zatím jasné.

Cílem není jen nabídnout zákazníkům díly, které se často rozbíjí nebo ztrácí – jak je známo, IKEA často dodává výrobky v sérii, v níž jsou dostupné různé barvy. Nyní si tak budete moci koupit i jinou barvu, vytvořit si vlastní barevnou kombinaci a dodat tím svému nábytku zcela nový a originální vzhled. Starší vybavení půjde snáze oživit a IKEA tím bude šetřit životní prostředí v podobě nižší spotřeby dřeva na výrobu.

Tip: Rozhlížíte se po nové výbavě do svého domova? Projděte si aktuální slevy na nábytek.

Pokud ztratíte náhradní díl, nemusíte zoufat. U IKEA ho brzy koupíte online Unsplash

Součástky z Lega už vám nebudou chybět

Nejoblíbenější dárek pro děti i spoustu dospělých? Přece Lego stavebnice. Představte si ale tu frustraci, která musí nastat, když v balení některý dílek chybí – ať už je to vinou výrobce (zapomene díl přibalit), nebo vaší (díl ztratíte). Na tyto nepříjemné situace ovšem nyní Lego reaguje – s pomocí jejich zákaznického servisu je možné chybějící dílky doobjednat. Můžete si vybrat ze 3 důvodů, proč dílek potřebujete. Na základě toho se pak odvíjí cena.

  • chybějící díly v novém setu
  • rozbitý dílek v použitém setu
  • ztracený dílek v použitém setu

K tomu, abyste si dílek objednali, musíte znát pouze označení setu, které najdete na krabici. Pak už si jen vyberete dílek a zadáte své kontaktní údaje.

Sháníte aku vrtačku? Využijte akci od Auto Kelly

Náhradní díly pro profesionály

Stvořeno pro život – to je motto jedné z nejznámějších firem vyrábějící nejen elektrické nářadí, společnosti Bosch. A tak, když se vám třeba vrtačky pokazí vypínač nebo rotor, nemusí to už nutně znamenat, že potřebujete nový výrobek. Stačí si objednat náhradní díl.

Do vyhledávání na stránkách společnosti jednoduše zadáte název nářadí, případně jeho typové číslo, a dostanete se na výkres s jednotlivými náhradními díly. Po najetí kurzorem se vám pak zobrazí i jejich cena.