Dáme jídlo spouští online večerku s rozvozem nákupů už do 30 minut

Dáme jídlo nově spouští vlastní online večerku. Nákupy bude expresně dovážet do 30 minut Dáme jídlo

Rozvážková služba Dáme jídlo, oblíbená hlavně pro svůj rozvoz obědů, večeří a nově také snídaní, zavádí v Česku koncept malých online prodejen Dáme market. Ty nabízí především základní potraviny a drogistické zboží. Objednávka k zákazníkům dorazí už do 30 minut. Co dalšího nová služba nabízí a kde je aktuálně dostupná?

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Pozdní online nákupy s rychlým doručením

Online obchod Dáme market neboli Dmart sází na expresní doručení zboží k zákazníkům domů. Již existující platformu společnost Dáme jídlo využívá od konce minulého roku pro rozvoz potravin, květin a doplňků stravy ve spolupráci s prodejnami Tesco Expres. Nyní přidává svůj vlastní e-shop a vlastní sklady.

Služba má být jakousi online verzí večerky. Neočekává se, že by zde zákazníci dělali velké nákupy jako u konkurenčních online supermarketů. Právě naopak. Má sloužit k drobnějším objednávkám, jejichž výhodou bude právě rychlé doručení. To bude zajištěno budováním většího množství menších skladů oproti několika velkým. 

Jak záměr přiblížil manažer projektu Mikolaj Komorowski: „Naše služba je blízká spíš konceptu klasických večerek, nabízejících doplňkové nákupy. Naše hlavní výhoda není v šíři sortimentu, ale v rychlosti doručení do 30 minut, a to v současnosti na trhu chybí,“ uvedl Komorowski pro SeznamZprávy.

Nový online obchod s potravinami Dáme market sází do budoucna na větší počet menších skladů, díky kterým bude moci zákazníkům dovážet objednávky v rámci několika desítek minut Dáme jídlo

První sklad vyrostl v Praze, další budou postupně přibývat

Online večerka Dáme market bude zatím dostupná pouze pražským zákazníkům v okolí prvního skladu, který se nachází na Bohdalci v Praze 10. Služba má přesně nastavenou oblast pro rozvozy (aby zboží ze skladu stihlo k zákazníkům dojet do garantované doby 30 až 40 minut). První sklad pokrývá zónu zahrnující celé Nusle a Michli a část Prahy 10 i Prahy 4.

Další sklady budou postupně přibývat, a to v ostatních částech Prahy i v dalších velkých českých městech. Následující v pořadí má být Brno, poté Ostrava. Ještě během letošního roku plánuje Dáme Market otevřít až pět dalších vlastních skladů.

Aktuálně služba Dáme market funguje v určitých částech Prahy a nabízí kolem 700 položek Dáme jídlo

Potraviny koupíte i večer, do konce března je doprava zdarma

Zboží je možné objednávat každý den od 10 do 22 hodin. Minimální hodnota objednávky je 99 korun. Rozvoz je navíc během pilotního provozu až do konce března úplně zdarma, poté bude za zaváděcí cenu 39 Kč. Zástupci společnosti také sdělili, že dojde-li ke zdražování, cena za rozvoz by neměla překročit 69 Kč a bude-li se upravovat minimální hodnota nákupu, zvýší se maximálně na 149 Kč. 

Nabídka zatím čítá převážně trvanlivé položky

Aktuálně mohou zákazníci vybírat přibližně ze 700 položek. Jedná se především o suché trvanlivé potraviny, sladkosti, mléčné výrobkydrogistické zboží. Najdete zde ale i praktické výrobky jako alobal, pečicí papír či tužkové baterie. Do budoucna by chtěla mít služba Dáme market ve svých skladech až 5 000 druhů položek, včetně baleného ovoce a zeleniny, masa nebo mražených potravin. Chybět by neměla ani větší nabídka pečiva, které obchod plánuje odebírat u menších lokálních pekáren.

Online nákup s dovozem až k domovním dveřím umožňují i další obchodní řetězce. Na e-shopech iTesco, Rohlík, Košík, Žabka nebo E-coop pohodlně nakoupíte z domova na pár kliknutí a než vám nákup dovezou, můžete zatím vymyslet, co z něj uvaříte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz