Ve vratných obalech už je i Nutella. Ferrero spouští pilotní projekt

Bezobalové hospodářství může fungovat i u vás doma. Stačí, když budete pravidelně doplňovat zásoby cottonbro / Pexels

Popularita obalů, které je možné používat opakovatelně, neustále narůstá. Výrobci často přicházejí s recyklovatelnými, kompostovatelnými i znovu použitelnými obaly. Pilotní projekty nyní v zahraničí testují i společnosti Ferrero a Nivea – chtějí přispět k lepšímu odpadovému hospodářství a zmírnit tak dopad svého podnikání na životní prostředí.

Přečtěte si také

Firmy trápí nedostatek čipů napříč trhem. Zdraží se lednice i pračky a další domácí spotřebiče
Firmy trápí nedostatek čipů napříč trhem. Zdraží se lednice i pračky a další domácí spotřebiče

Čokoládová pomazánka s sebou?

Rostoucí obliba bezobalových prodejen je trend inspirující mimo jiné i snahy velkovýrobců přiblížit své produkty čím dál většímu počtu zákazníků, kteří dbají na udržitelný životní styl.

Pilotní projekt změny k lepšímu tak nastartovala i společnost Ferrero, která na svou lískooříškovou pomazánku Nutella zavádí nyní ve Francii znovupoužitelné sklenice  – obaly bude možné jednoduše vrátit a znovu naplnit. Díky tomuto řešení má dojít ke snížení ekologické stopy. Zálohované a vratné obaly budou dostupné na prodejnách sítě Carrefour ve Francii.

Zálohová sklenice na Nutellu čeká na vyzkoušení ve Francii Ferrero

Došel šampon? Stačí znovu naplnit obal

Ke snaze snížit velké množství odpadu se nově přidala také značka Nivea. Kosmetická společnost Beidersdorf, pod kterou Nivea spadá, tím reaguje na poptávku spotřebitelů. Společně s řetězcem drogerií dm testují podobně doplnitelné obaly kosmetiky, například šamponů či sprchových gelů.

Nádoby si nakupující mohou pohodlně doplnit sami – díky automatům přímo na prodejně. V praxi by se tak jednalo o bezobalové nakupování běžné drogerie, což má vést ke značnému snížení nežádoucích plastových odpadů.

K recirkulaci obalové politiky se připojuje stále více výrobců, kterým není životní prostředí lhostejné. Ekologicky šetrné obaly by tak v budoucnosti mohly být samozřejmostí. Už nyní se tak můžete setkávat například s vratnými lahvemi od minerální vody. Nové hospodaření s plasty výrazně pomůže životnímu prostředí.

Tip: Kde najdete vhodné obaly, se kterými můžete vyrazit na nákup? Pytlíky, sklenice a další obaly vybírejte v letácích Orion či Tescoma. Vybavte svou domácnost tak, abyste i vy udělali malý krůček ke zlepšení životního prostředí. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz