Síť prodejen Electro World se rozroste v únoru ze dne na den o 21 poboček. Bude i ve vašem městě?

Síť prodejen Electro World se rozroste v únoru ze dne na den o 21 poboček. Bude i ve vašem městě? Electro World

Pokud si myslíte, že se velké firmy kvůli pandemii koronaviru bojí investic, vyvedeme vás z omylu. Společnost NAY a.s., která vlastní síť prodejen Electro World, uzavřela dohodu se společností Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG na koupi společnosti K+B Expert. Nově tak bude Electro World například v Teplicích, Jihlavě, Chomutově a v dalších 13 městech. Podobně již v minulosti převlékli trička prodavači elektra například v prodejnách Euronics, které koupil Datart.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Electro World přebírá K+B Expert, zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

Obě zmíněné společnosti mají podobný obchodní model a portfolio produktů ve svých kamenných prodejnách. Spojením 19 prodejen Electro World spolu s 21 prodejnami K+B Expert se velmi dobře upevňuje konkurenční postavení společnosti na trhu v oblasti elektra. 

„Věříme, že převzaté prodejny K+B Expert se touto transakcí dostanou do mnohem silnější kondice, stanou se prosperující součástí sítě Electro World a přispějí minimálně 25% nárůstem obratu,“ komentuje spojení Roman Kocourek, ředitel společnosti Electro World.

V půlce února se rozhodne

Uvedená akvizice se týká pouze elektro prodejen K+B Expert a je podmíněna schválením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které se očekává v půlce února. Následně budou stávající prodejny K+B Expert přejmenovány na Electro World a jejich řízení bude podléhat centrále Electro World sídlící v Praze.

Prodejny Euronics se přejmenovaly na Datart Datart

HP Tronic své prodejny Euronics přejmenoval na Datart 

V roce 2018 se fúzí společnosti Datart se skupinou HP Tronic přejmenovaly vybrané prodejny Euronics, jež provozoval dlouhá léta HP Tronic. Do konce roku 2018 se tak počet prodejen Datart v České republice a na Slovensku téměř zdvojnásobil, čímž se vytvořila se nejhustší síť elektro prodejen u nás. Prodejnu Datartu tak má dnes každý zákazník v dojezdové vzdálenosti do cca 30 minut od svého bydliště. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz