Britové vyvinuli novou mouku, po které se hubne. Blíží se konec výčitkám z konzumace bílého pečiva?

Nová mouka z cizrny slibuje pomoci s cukrovkou II. typu i s obezitou Canva

Také si nemůžete pomoct, když náhle ucítíte vůni čerstvého pečiva? Křehké kůrce nejde odolat – přestože víme, že bychom konzumaci potravin z bílé mouky měli výrazně omezit, abychom byli zdraví a možná i trochu hubenější. Britští vědci ovšem vymysleli způsob, jak si budeme i nadále moci užívat bílého pečiva, a přitom stále zdravě jíst.

Přečtěte si také

Velkoobchod stahuje hned dva nebezpečné výrobky: Maso s olovem a grilovací klobásky s úlomky kovu
Velkoobchod stahuje hned dva nebezpečné výrobky: Maso s olovem a grilovací klobásky s úlomky kovu

Dlouhodobá konzumace bílé mouky způsobuje cukrovku II. typu

Pšeničný škrob je hlavním zdrojem sacharidů – ty by měly v běžném jídelníčku coby makroživiny zaujímat podíl v rozmezí 45–65 %. Problém však nastává u tzv. bílých potravin, tedy u bílého chleba, těstovin či dalších výrobků z bílé mouky.

Po jejich konzumaci si sacharidy tělo rychle přemění na glukózu, což způsobí prudký nárůst hladiny glukózy v krvi. Právě dlouhodobá konzumace potravin způsobujících takový prudký nárůst pak úzce souvisí s rozvojem cukrovky II. typu a spolu s ní i s obezitou a dalšími metabolickými onemocněními.

Cukrovka II. typu není strašákem jen starých lidí, a obezita už vůbec ne stanias / Pixabay

Pečivu se těžko odolává – vědci však přináší řešení

Bílé potraviny jsou velice snadno dostupné, levné a chutné – především proto jim lidé dávají přednost před jejich celozrnnými variantami, přestože už mnohdy cukrovkou II. typu sami trpí.

Nejen cukrovkáři by se jim ale měli vyhýbat – vzhledem k tomu, že se nadměrná konzumace bílého pečiva či těstovin může do budoucna nastřádat, v jídelníčku by je měli omezit také lidé, kteří jsou mladí a obdobnými zdravotními neduhy zatím netrpí.

Pokud si ani vy nedokážete pomoci, máme pro vás dobrou zprávu – pomohou vám výzkumníci z Quadram Institute and King’s College London, kteří vyvinuli novou mouku, jež dokáže výborně nahradit bílou mouku pšeničnou. A co je nejdůležitější, na chuti to prý nepoznáte.

Za vším stojí cizrna

Tím novým zázrakem je mouka z cizrny, u níž bylo vypozorováno, že snižuje glykemickou reakci u lidí, kteří jsou zvyklí jíst bílý chleba. Není to však obyčejná cizrnová mouka – výzkumný tým totiž přišel na speciální techniku mletí a sušení, která neničí buněčnou strukturu, díky čemuž je pak škrob odolnější při trávení.

Právě potraviny založené na této mouce by pak mohly výrazně snížit výskyt cukrovky II. typu a obezity napříč populací – stačí zabránit prudkým nárůstům krevního cukru.

Do cizrny britští odborníci vkládají mnoho nadějí Appel-und-n-Ei / Pixabay

Zpracováním luštěnin na mouku se rezistentní škrob vytrácí

Cizrna, stejně jako ostatní luštěniny, jako je hrách, fazole či čočka, přirozeně obsahuje vysoké množství rezistentního škrobu, který lidské tělo tráví pomalu, díky čemuž nedochází k prudkým výkyvům glukózy. Při pomletí na mouku se ovšem většina tohoto škrobu zpravidla vytratí. Nová metoda zpracování je tudíž skutečně revoluční.

Speciálně upravená cizrnová mouka umožní využití v mnoha potravinách

Při novém způsobu zpracování zůstane zachována struktura buněčné stěny, respektive vláknina. Struktura buněčné stěny je sice také zachována u celozrnných potravin, nicméně takto speciálně zpracovaná cizrnová mouka umožní použití v daleko širším spektru výrobků.

Začlenění našeho nového typu mouky do chleba a dalších základních potravin poskytuje příležitost vyvinout novou generaci nízkoglykemických potravinářských výrobků, které přispějí ke zlepšení zdraví populace prostřednictvím lepší stravy,“ shrnuje počáteční úspěch doktorka Catharina Edwards z Quantum Institute.

I částečné nahrazení pšeničné mouky může pomoci RitaE / Pixabay

Na novou mouku si musíme ještě počkat

Než ale tato speciální cizrnová mouka skutečně nahradí v potravinách zcela či jen částečně mouku pšeničnou, nějakou chvíli to ještě potrvá. Musí se totiž provést podrobnější studie.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz