Parfumerie Douglas chce zavřít 500 prodejen

Parfumérie Douglas chce zavřít 500 prodejen Adobe Stock

Řetězec parfumerií Douglas, jejichž pobočky jsou po celé Evropě synonymem značkových parfémů a produktů v péči o pleť, plánuje zavřít 500 ze svých 2 400 evropských obchodů. 

Přečtěte si také

Řetězce snižují produkci odpadu, začínají balit maso do papíru
Řetězce snižují produkci odpadu, začínají balit maso do papíru

Douglas je mezinárodně působící prodejce parfémů, jehož hlavní sídlo je v německém Düsseldorfu. Na pozici evropské jedničky se dostala značka především díky kvalitě produktů a přístupu k zákazníkům. V tuzemsku i zahraničí najdete více než 1 700 kamenných parfumeriích a samozřejmostí je v každé zemi také e-shop. 

Zpráva o tom, že se prodejce parfémů chystá zavřít zhruba 500 svých obchodů, se objevila v tomto týdnu na webu magazínu RetailDetail. Magazín uvádí, že informace pocházejí od velmi dobře informovaného manažera ze společnosti Douglas.

Douglas údajně plánuje zavřít:

  • V Německu 50 ze 430 obchodů – zejména v menších městech.
  • Největší škrty by ovšem byly ve Španělsku a Itálii.

Prozatím však společnost nechce čísla potvrdit. „Už v létě jsme oznámili, že v rámci naší podnikové strategie a na pozadí změněného tržního klimatu v důsledku koronavirové pandemie přezkoumáme naši síť obchodů. Patří sem i vánoční aktivita, která je pro nás důležitá. Konečná rozhodnutí ještě nebyla přijata,“ sdělil řetězec německé televizi RTL.

Douglas v Česku

Parfumerie již v roce 2020 zavřela 70 ze svých 2 400 poboček v Evropě. V Česku ale naopak expandovala a otevřela několik nových značkových prodejen. Aktuálně zde provozuje 20 obchodů.

  • Zeptali jsme se PR a media specialistky Douglas pro ČR Kristýny Hoškové, jestli se uzavření některých prodejen týká i Česka. Do uzávěrky nám nicméně její odpověď nepřišla (pokud dostaneme vyjádření, informaci do článku doplníme).

Tip: Všechny aktuální letáky drogerií a parfumerií si můžete prohlédnout online v pohodlí domova na stránkách Kupi.cz.

Parfém si můžete levněji koupit i online, ale jen tehdy, když víte konkrétní značku a typ. V e-shopu si zatím přivonět nemůžete Canva

Lidé nakupují více parfémů na internetu

Nový parfém si přes internet nevyberete – avšak když víte, co chcete, můžete prostřednictvím online objednávky ušetřit i několik stovek. Také Douglas si je navíc vědom síly prodeje přes internet a již nějakou dobu pracuje na rozsáhlé digitalizaci – a nutno říct, že se mu daří. V loňském roce byla totiž třetina jeho tržeb v hodnotě přibližně 1 miliardy eur generována již prostřednictvím e-shopu. 

Chcete vonět jako zahraniční celebrita?

Německý Douglas chtěl obejít vládní nařízení

Stejně jako u nás, i v Německu vláda nařizuje řadu bezpečnostních opatření proti šíření nového typu koronaviru – prodejny parfumerií byly proto od poloviny prosince uzavřeny. Douglas chtěl ale své pobočky nechat na vánoční sezónu otevřené a argumentoval tím, že v obchodech prodává hlavně drogistické výrobky.

Poté, co se však generální ředitelka Tina Müllerová setkala s bouří kritiky, obrátila firma své rozhodnutí a okamžitě nechala všechny německé obchody Douglas uzavřít.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz