Parfumerie Douglas chce zavřít 500 prodejen

Parfumérie Douglas chce zavřít 500 prodejen Adobe Stock

Řetězec parfumerií Douglas, jejichž pobočky jsou po celé Evropě synonymem značkových parfémů a produktů v péči o pleť, plánuje zavřít 500 ze svých 2 400 evropských obchodů. 

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Douglas je mezinárodně působící prodejce parfémů, jehož hlavní sídlo je v německém Düsseldorfu. Na pozici evropské jedničky se dostala značka především díky kvalitě produktů a přístupu k zákazníkům. V tuzemsku i zahraničí najdete více než 1 700 kamenných parfumeriích a samozřejmostí je v každé zemi také e-shop. 

Zpráva o tom, že se prodejce parfémů chystá zavřít zhruba 500 svých obchodů, se objevila v tomto týdnu na webu magazínu RetailDetail. Magazín uvádí, že informace pocházejí od velmi dobře informovaného manažera ze společnosti Douglas.

Douglas údajně plánuje zavřít:

  • V Německu 50 ze 430 obchodů – zejména v menších městech.
  • Největší škrty by ovšem byly ve Španělsku a Itálii.

Prozatím však společnost nechce čísla potvrdit. „Už v létě jsme oznámili, že v rámci naší podnikové strategie a na pozadí změněného tržního klimatu v důsledku koronavirové pandemie přezkoumáme naši síť obchodů. Patří sem i vánoční aktivita, která je pro nás důležitá. Konečná rozhodnutí ještě nebyla přijata,“ sdělil řetězec německé televizi RTL.

Douglas v Česku

Parfumerie již v roce 2020 zavřela 70 ze svých 2 400 poboček v Evropě. V Česku ale naopak expandovala a otevřela několik nových značkových prodejen. Aktuálně zde provozuje 20 obchodů.

  • Zeptali jsme se PR a media specialistky Douglas pro ČR Kristýny Hoškové, jestli se uzavření některých prodejen týká i Česka. Do uzávěrky nám nicméně její odpověď nepřišla (pokud dostaneme vyjádření, informaci do článku doplníme).

Tip: Všechny aktuální letáky drogerií a parfumerií si můžete prohlédnout online v pohodlí domova na stránkách Kupi.cz.

Parfém si můžete levněji koupit i online, ale jen tehdy, když víte konkrétní značku a typ. V e-shopu si zatím přivonět nemůžete Canva

Lidé nakupují více parfémů na internetu

Nový parfém si přes internet nevyberete – avšak když víte, co chcete, můžete prostřednictvím online objednávky ušetřit i několik stovek. Také Douglas si je navíc vědom síly prodeje přes internet a již nějakou dobu pracuje na rozsáhlé digitalizaci – a nutno říct, že se mu daří. V loňském roce byla totiž třetina jeho tržeb v hodnotě přibližně 1 miliardy eur generována již prostřednictvím e-shopu. 

Chcete vonět jako zahraniční celebrita?

Německý Douglas chtěl obejít vládní nařízení

Stejně jako u nás, i v Německu vláda nařizuje řadu bezpečnostních opatření proti šíření nového typu koronaviru – prodejny parfumerií byly proto od poloviny prosince uzavřeny. Douglas chtěl ale své pobočky nechat na vánoční sezónu otevřené a argumentoval tím, že v obchodech prodává hlavně drogistické výrobky.

Poté, co se však generální ředitelka Tina Müllerová setkala s bouří kritiky, obrátila firma své rozhodnutí a okamžitě nechala všechny německé obchody Douglas uzavřít.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz