Léky nově koupíte i v prodejnách Žabka či v drogeriích Teta

Trápí vás nachlazení nebo bolest hlavy? Léky nově koupíte i v prodejnách Žabka či v drogeriích Teta Freepik

Potraviny a léky na bolest nebo nachlazení v jednom nákupním košíku? Možnosti prodávat vybrané volně dostupné léčivé přípravky doposud využívaly především benzínky a několik dalších prodejen. Nyní se jejich seznam rozšiřuje, a to i v souvislosti s pandemií a rostoucími požadavky zákazníku nakupovat co nejširší sortiment na jednom místě. Volně prodejná léčiva tak začaly na konci minulého roku nabízet například drogerie Teta či prodejny Žabka.

Přečtěte si také

Znáte topinambur aneb židovské brambory? Vysoká, žlutě kvetoucí rostlina, jejíž hlízy hojně využijete v kuchyni
Znáte topinambur aneb židovské brambory? Vysoká, žlutě kvetoucí rostlina, jejíž hlízy hojně využijete v kuchyni

Volně dostupná léčiva nabízí už tři desítky prodejen Žabka

Maloobchodní síť prodejen malého formátu Žabka (spadá pod skupinu Tesco) zařadila do svého sortimentu volně prodejné léčivé přípravky. Snaží se tak reagovat na měnící se potřeby a přání svých zákazníků.

Prodej léků se testoval koncem minulého roku v pražské prodejně Žabka v nákupním centru Eden. Nyní se vybraná léčiva prodávají již ve 30 pobočkách, díky velkému zájmu ale budou postupně k dostání i v dalších prodejnách, včetně těch na venkově a v menších městech.

30 prodejen Žabka nově nabízí vybrané volně prodejné léky, nabídka by se měla postupně rozšiřovat i do dalších prodejen ve městech i na vesnicích Žabka / Tesco

Spolu s potravinami až 40 léků bez předpisu

Jak situaci přiblížil Radim Lunda, generální manažer sítě obchodů Žabka: „V současnosti máme 30 obchodů s lékárnou a na těch největších je v nabídce až 40 položek. Jedná se například o Ibalgin, Paralen, kapky do očí, léky na bolest v krku a vitamíny.“ Podle Lundy má navíc daný sortiment velký potenciál i ve vesnických obchodech či na místech, kde se žádná plnohodnotná lékárna nenachází.

  • Tip: Žabka loni v dubnu v Praze spustila ve spolupráci s aplikací Bolt Food možnost nakupovat potraviny online a nechat si je dovést (v rozmezí pár desítek minut až hodiny).
  • Aktuálně je takto možné nakoupit 750 položek a služba je dostupná ve 39 ze 120 prodejen. Měla by se ovšem postupně dále rozšiřovat.
Léky na bolest hlavy nebo nachlazení nabízí od konce minulého roku i drogerie Teta Teta drogerie / Facebook

Vyhrazené léčivé přípravky nabízí nově na svých prodejnách také drogerie Teta

Volně prodejná léčiva zařadila do své nabídky od konce minulého roku i česká síť drogerií Teta. Aktuálně v kamenných prodejnách zakoupíte léky jako Ibalgin baby, Ibalgin gel, Paralen (Extra, 500 mg nebo Horký nápoj), Panadol Novum, Nurofen pro děti nebo Kinedryl. 

Některé vyhrazené léčivé přípravky jsou dokonce součástí letákové akce a seženete je za akční ceny. Navíc i za nákup těchto přípravků lze sbírat body na klubovou kartu a uplatňovat na ně věrnostní slevu 10 %. Teta chce tímto krokem ušetřit svým zákazníkům peníze i čas a nabídnout jim možnost nakoupit drogerii i léčivé přípravky na jednom místě.

Mimo to rozšířila Teta svůj sortiment o další vitamíny, bylinné doplňky stravy (např. proti nespavosti, nachlazení a kašli), laktobacily apod. Ty je ovšem možné, na rozdíl od výše zmíněných léků, objednat i přes e-shop. 

Udělejte krok ke svému zdraví

Léky již nějakou dobu nabízí drogerie dm i online supermarket Rohlík.cz

Již od roku 2016 zařadila do prodeje volně dostupné léky také německá síť drogerií dm. Zákazníci zde mohou zakoupit přípravky na tlumení bolesti, nachlazení, snížení horečky či předcházení nevolnosti při cestování. A spolu s nákupem potravin a drogerie můžete vybrané léky bez předpisu nakupovat i v online supermarketu Rohlík.cz, který je nabízí ve spolupráci s lékárnami BENU.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz