Marks & Spencer zavírá v Česku své obchody s potravinami

Obchody Marks & Spencer v Česku od pátku 15. ledna zavřou Canva

Management společnosti Marks & Spencer se v České republice rozhodl uzavřít obchody s potravinami, od 15. ledna tak mohou Češi na nákup v jejich kamenných prodejnách zapomenout. Členové věrnostního klubu byli informování v úterý 12. ledna. Co k tomu vedení firmy vedlo?

Přečtěte si také

Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť
Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť

Reakce Marks & Spencer na aktuální situaci

Obchody Marks & Spencer jsou známé především prodejem oblečení, některé jsou však doplněny i potravinami. Současná koronavirová opatření ale uzavřela obchody s oblečením, a tak se do Marks & Spencer mohlo chodit nakupovat pouze jídlo. Malá koncentrace zákazníků ovšem donutila management firmy k radikálnímu řešení, a tak se rozhodli pro uzavření prodejen.

O dočasném uzavření informovaly v úterý Seznam Zprávy. Podle jejich informací se britský management rozhodl obchody do zatím neznámé doby zavřít z toho důvodu, že se jim v současné situaci nevyplácí držet je otevřené.

Marks & Spencer končí s potravinami Reuters

Prodloužení dodacích termínů kvůli Brexitu

Uzavření prodejen souvisí i s Brexitem a obchodní dohodou, která byla odsouhlasena mezi Evropskou unií a Velkou Británií. Management firmy nicméně upozorňoval, že rostoucí papírování (jelikož je nově nutné vyclení) povede k tomu, že se budou dodávky zpožďovat.

Největší problém je s chlazenými a čerstvými potravinami. Mají relativně krátkou expiraci, a proto si nemohou dovolit zpoždění způsobená clením.

„Naše čerstvé a chlazené výrobky se vyrábějí ve Velké Británii a poté se denně přepravují do Evropy. Zpoždění jsou způsobena přechodem na nový systém, který zahrnuje celní kontroly, jež zpomalují veškerý vývoz ze Spojeného království. Doručení přímo do regálů obchodů v Česku tak trvá déle než dříve,“ vysvětlila pro Seznam Zprávy britská centrála řetězce Marks & Spencer.

Můžete někde potraviny Marks & Spencer nakoupit?

Potraviny Marks & Spencer můžete nadále pořídit například v online obchodě Rohlik.cz, avšak i v něm to s dostupností nebude takové jako dříve.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz