Jak se vyrábí 100% šťávy z koncentrátu? Kupujete vysušené ovoce s umělým vitamínem C a dužinou

Dopřáváte si každé ráno ovocnou šťávu ze supermarketu? A víte, jak se vyrábí 100% koncentráty? Canva

Už jste někdy v obchodech řešili dilema, jaký nápoj v krabici koupit? Jestli 100% pomerančovou šťávu nebo 100% šťávu z pomerančového koncentrátu? Možná jste dostali pocit, že první z nich bude lepší, protože slovo koncentrát zní podezřele. Kdybyste se však podívali na jeho zadní stranu, možná byste zjistili, že i na ní lze nalézt slůvko koncentrát. Jak je to možné?

Přečtěte si také

První pomoc při bolesti zubů? Vsaďte na hřebíček, ten nikdy nezklame
První pomoc při bolesti zubů? Vsaďte na hřebíček, ten nikdy nezklame

Co to vlastně ten koncentrát je?

Pojďme se nejdříve podívat na to, co nám o koncentrátech v nápojích říkají zákony. Ve vyhlášce č. 248/2018 Sb. o požadavcích na nápoje, kvasný ocet a droždí se můžete dočíst, že „nápojovým koncentrátem je zahuštěná směs jednotlivých surovin používaných k výrobě nealkoholických nápojů, určená k přípravě nápojů ředěním.“ Co to znamená?

Je potřeba číst i složení výrobku

Pokud hovoříme o koncentrátu, máme tím na mysli hmotu z ovoce či zeleniny po odstranění vody. Opětovným doplněním podílu vody ke koncentrátu pak vznikne nápoj, který v obchodech vídáme například coby 100% šťávu z pomerančového koncentrátu (například Džus RelaxDžus Happy Day Rauch a další).

Vždy je tedy potřeba číst složení výrobků na zadní straně. Sama hlavní etiketa může totiž zákazníka uvést v omyl, a to zvláště v případech, když je na produktech například napsáno Džus 100% pomeranč, 100% jablko či 100% pomerančová šťáva.

Zde je přímo psáno pomerančová šťáva z koncentrátu, jiní výrobci ale tak přímí nejsou Kupi.cz

Do nápojů z koncentrátu se přidává uměle vitamín C

V prvé řadě se tedy ovoce či zelenina, ať už jde o pomeranč, jablko, rajče nebo třeba ananas, musí dehydrovat, tedy zbavit vody. Kromě vody ovšem plod přijde i o vlákninu a kvůli vysoké teplotě při zpracování šťávy také o vitamín C (tedy kyselinu askorbovou E300).

  • Právě vitamín C v pomerančové šťávě je přitom pravděpodobně důvodem, proč si každé ráno sklenici džusu dopřáváte.

Obojí lze ale opětovně vrátit zpět – a výrobci nápojů to také dělají. Proto se ve složení výrobku například dočtete, že krabice s nápojem obsahuje šťávu z pomerančového koncentrátu a vitamín C. Do některých šťáv z koncentrátu se pak přidává i dužina.

Kde sehnat chutné džusy v akci?

Kupte se slevou Džus Hello.

Porovnat slevy

Proč se to dělá takto složitě?

Odpověď je jednoduchá – je to tak levnější a vlastně i jednodušší. Tím, že se při výrobním procesu ze šťávy odstraní tekutina, produkt se snáze skladuje i přepravuje. Díky absenci vody se také výrazně snižuje riziko bakteriálního růstu, tudíž se koncentrát nezkazí tak jednoduše jako čerstvá šťáva.

  • Koncentrát se tedy například vyrobí v Brazílii z brazilských pomerančů, kde je následně zmrazen a poté přepraven třeba do Německa, kde se z něj vyrobí džus.
  • S čerstvou šťávou, tedy tzv. freshem by to bylo mnohem složitější, a navíc by dlouho nevydržel.

Paskalizace je nejšetrnějším ošetřením šťáv

Za příklad si můžeme vzít 100% UGO čerstvou šťávou ze zeleniny a ovoce. V jejím případě se jedná o šťávu nepasterovanou, která je ošetřena pouze vysokým tlakem – v potravinářském průmyslu se tomuto procesu říká paskalizace.

Jedná se o velmi šetrný způsob konzervace, který se u nás nicméně příliš nepoužívá. Díky působení vysokého tlaku se bakterie, kvasinky a plísně inaktivuj, a tudíž není potřeba šťávu pasterovat. Díky paskalizaci však při teplotách 2 až 8 °C vydrží jen cca 4 týdny.

  •  I proto je 250 ml UGO šťávy cenově úplně jinde (přes 40 Kč) než například jeden litr 100% pomerančové šťávy od Pfanneru.
  • Ta je vyrobena z koncentrátu pomerančové šťávy a její běžná cena je bez akce cca 50 Kč (v akci může stát i 25 Kč).
Doma vymačkaná šťáva z citrusů je stejně nejlepší Seksak Kerdkanno / Pixabay

Ne všechny šťávy jsou vyrobeny z koncentrátů

Všechny ovocné šťávy však nejsou vyráběny z koncentrátů. Vyrábí se samozřejmě také drcením a následným lisováním ovoce, z čehož pak vznikne ovocná šťáva. I ta nicméně musí projít pasterací, která zahubí patogenní mikroorganismy. Protože ale bývá zahřátí jen velmi krátké (například na 82 °C pouze po dobu 5 vteřin) a pak je šťáva ihned zchlazena, zachová si značnou část svých vitamínů a minerálů.

Domácí šťávě se stejně nic nevyrovná

Kupte se slevou Pomeranče.

Porovnat slevy

O vitamín C ošizeni nebudete

Kýžený vitamín C tedy najdete jak ve šťávě z koncentrátu, tak v čerstvě vylisované, pasterované šťávě. Stejně tak jej ale naleznete i v doplňcích stravy či obyčejné kyselině askorbové. Ať už však volíte cokoliv, pamatujte, že čerstvě vymačkané, domácí šťávě z pomerančů se stejně žádný nápoj v krabici nevyrovná.

Tip: Chcete si usnadnit přípravu zdravých, domácích drinků plných vitamínů? Sáhněte po odšťavňovači! Volit můžete z velké nabídky jak těch elektrických, tak i těch ručních. Doporučit můžeme například odšťavňovač Handy z prodejen Tescoma, který nyní najdete v akci za 1 199 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz