Chcete kempovat v zimě? Víme, co ve vaší výbavě nesmí chybět

Kempovat v obytném voze můžete za každého počasí. S potřebným vybavením tak můžete cestovat po celý rok Jan Kopřiva / Pexels

Kempování v obytném voze je možné i v zimě – o to větší kouzlo má pobyt v přírodě s výhledem na zasněžené vrcholky hor. Co rozhodně nezapomenout doma, abyste si kempování užili se vším pohodlím?

Přečtěte si také

Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení
Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení

Karavan, obytný vůz či dodávka. Pokud milujete letní kempování, zamilujete si jistě i to zimní – nízké teploty totiž nejsou překážkou, která by vám měla bránit ve výjezdu. Pokud váš vůz disponuje nezávislým topením, pak si budete moci hovět v útulném prostoru klidně pravidelně. Co vzít s sebou?

Kam to bude?

Ještě, než se půjdete sbalit, stojí za zmínku elektřina. Ne každý vůz má totiž solární panel, a ne každá baterie utáhne zmíněné nezávislé topení s rozfukem déle než jednu, dvě noci. V takovém případě se proto hodí najít takové místo, kde je k dispozici elektrická přípojka. Nabízí se nejen kempy, ale i některé „bezkempu“ pozemky k pronájmu či stellplatzy, kde za malou úplatu najdete vše, co karavanisté potřebují.

Zahradní nábytek – ano, nebo ne?

Sbalit obvyklý zahradní nábytek? To je to, oč tu běží. Pokud máte předstan, je docela možné, že si i v nízkých teplotách a při nepříznivém počasí venku rádi posedíte. Třeba horkého svařáku. Co když však ochranný stan nemáte? Pak vše závisí na počasí a vašem stupni snášenlivosti mírného nepohodlí. Chvíli venku si jistě užijete, nezapomeňte ovšem zvolit kvalitní termoprádlo a přibalit hřejivé plédy.

Tip: Hodit se vám budou i termo hrnečky – hrnečky, které vám tepelný komfort pomohou prodloužit díky lahodnému horkému nápoji. Tak co si dáte?

Se správnou výbavou si kempování užijete za jakéhokoliv počasí Canva

Spacáky do nepohody

Kvalitní spacák se ani v obytném voze neztratí – tedy pokud nechcete topit nepřetržitě. Pokud však topíte, postačí vám i běžné ložní prádlo. Přibalit si můžete již zmíněné plédy či přehozy, do kterých se zachumláte venku i uvnitř. Tyhle kousky bytového textilu navíc dokonale zútulní prostor – a interiér obytného vozu přece musí být útulný a stylový, no ne?

Sbohem, vlhkosti

Během zimy se v obytném voze často stává, že stoupá vlhkost. Chvíli netopíte, vyrazíte na procházku a vrátíte se do nepříjemného vlhkého prostředí. Co s tím? Pravidelné větrání, topení a pohlcovač vlhkosti. A když jej nemáte? Pomůže i obyčejná ponožka s obsahem silikátu.

Nezapomeňte na solidní zásoby jídla

Nezbytné věci

Nakonec postupujte tak, jako vždy, když se chystáte vyrazit vstříc novým zážitkům. Připravte si chemickou toaletu, hygienické potřeby, dostatek plynu (pozor, v zimě čistý propan) na vaření a neztratí se ani termo fólie do oken. Aby voda v odpadní nádrži nezamrzla, je dobré ji hned vylévat, případně můžete do nádrže doplnit alkohol či sůl.

Nezapomeňte používat pouze přírodní a ekologické přípravky a přibalte si termo prádlo a samozřejmě vhodné vrstvy oděvů. Nakonec sbalte dobrou náladu... a můžete vyrazit! A jaké jsou vaše tipy pro kempování v zimě?

Tip: Kempingové vybavení v akci najdete v letácích Decathlonu či Sportisimo. Objevíte tu jak kempingové nádobí, tak nábytek a další potřeby, které vám usnadní život na cestách.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz