Jak skrýt odrosty vlasů, než otevřou kadeřnictví? SOS tipy pro blondýny, brunety i zrzky

Odrosty zamaskujete speciálním pudrem, vhodným účesem či vlasovými doplňky Canva

Pokud si vlasy doma nebarvíte pravidelně, raději zkuste nejprve odrosty zamaskovat jinak – s barvou byste si mohli spíše ublížit. Vyzkoušet můžete změnu účesu, různé bylinky nebo například klasickou řasenku. Záleží, jaká je vaše přirozená barva vlasů a jestli je potřebujete zesvětlit či ztmavit, nebo máte problém se šedinami.

Přečtěte si také

Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli
Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli

Změna účesu

Velkou výhodu mají majitelky dlouhých vlasů, kterým je často stačí jednoduše svázat do culíku nebo drdolu. Ještě lepšího efektu pak dosáhnete s vlasovými doplňky.

Poslední dobou je hodně oblíbený například hedvábný šátek ve vlasech, pomoct vám ale mohou i klasické čelenky, sponky nebo velké gumičky, tzv. „scrunchie“, nejlépe v kontrastních barvách. Pro dokonalé zamaskování kontrastů by neměl být účes příliš uhlazený.

U kratšího účesu můžete zkusit například ledabylou pěšinku na straně. Vlasům přitom však nezapomeňte přidat objem stylingovými přípravky nebo tupírováním.

Kde si koupit šampon v akci?

Řasenka, korektor nebo pudr

Nemáme teď na mysli klasickou řasenku, i když ta může třeba hnědovláskám a černovláskám v krizových situacích pomoct. Existují však i speciální řasenky na zakrytí šedin, které seženete v klasické drogerii nebo na internetu. Jejich výhodou je malá velikost, díky které je lze neustále nosit v kabelce. Poměrně dobře s nimi zakryjete menší plochy – podél čela, nad ušima nebo na zátylku. Podobně fungují také korektory či pudry na odrosty.

Barevná tužidla a spreje

Na odrosty u pěšinky doporučujeme použít spíše barevné spreje nebo tónovací tužidla. Spreje jsou ideální do suchých vlasů, nabízejí velké množství odstínů a vydrží až do dalšího mytí. Do mokrých vlasů pak můžete použít tónovací tužidla, která mají podobnou výdrž. Oba produkty sice mohou vlasy zatěžovat, ovšem na druhou stranu jim přidají objem, což je při maskování odrostů žádoucí.

Tip: Znáte suchý šampon? Nejen, že se díky němu zbavíte mastných vlasů během pár vteřin, ale dokáže také obarvit odrosty. V drogerii sáhněte po tom, který je nejvíce podobný barvě vaší hřívy. 

Na odrosty můžete částečně vyzrát sprejem, řasenkou nebo pudrem na odrosty Kupi.cz

Přírodní barviva

Jestli je vaše vlastní barva vlasů tmavě hnědá, lze vyzkoušet bylinné opláchnutí šalvějí. Má barvicí schopnosti, díky kterým zjemní výrazný kontrast mezi hnědými či černými vlasy a stříbrnými kořínky. A pokud ji zrovna nemáte doma, poslouží vám i černý čaj.

Postup: Uvařte několik šálků silného šalvějového čaje – na 1/2 šálku šalvěje použijte 3 šálky vody. Čaj nechte vychladnout a vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Potom je opláchněte studenou vodou, a nakonec připraveným šalvějovým čajem. Nechte několik minut působit a znovu důkladně opláchněte. Abyste odrosty ztmavily, používejte čaj pravidelně.

Regenerační maska v ponožkách se dá koupit v dm drogerii od 149 Kč Kupi.cz

Jestli vám schází i vaše pedikérka a manikérka, máme pro vás tip – v drogeriích si můžete koupit jednorázové ponožky nebo rukavice, které jsou napuštěny výživným sérem pro nohy či ruce. Regenerační maska v ponožkách nebo rukavicích vás tak zbaví zatvrdlé kůže. V drogeriích se dají sehnat už od 149 Kč