Přes 40 % lidí čekalo s nákupy dárků na znovuotevření obchodů. Lákají je slevy i vánoční výzdoba

Přes 40 % lidí čekalo s nákupy dárků na znovuotevření obchodů. Lákají je slevy i vánoční výzdoba Pixabay

Z nedávných výsledků průzkumu společnosti CBRE mezi zákazníky obchodních center vyplynulo, že více než 40 % z nich čekalo s pořízením vánočních dárků na opětovné otevření obchodů. Na poslední chvíli lidé nejvíce nakupují drogerii, dárky nebo jídlo, lákají je především slevy. Ty aktuálně na dárky i balicí sortiment nabízí například Tesco, Globus, Rossmann či Teta. Podívejte se, jaké další zajímavosti průzkum odhalil.

Přečtěte si také

Mattonka bude mít PET lahve bez barvy, důvod vás překvapí
Mattonka bude mít PET lahve bez barvy, důvod vás překvapí

Slevy jsou ve znovuotevřených obchodních centrech největším tahákem

Na znovuotevření kamenných prodejen čekalo s nákupem vánočních dárků 42 % lidí, převážná většina plánuje nakoupit dárky v obchodních centrech. Hlavním důvodem, který potvrdily tři čtvrtiny z nich, je velká nabídka slevových akcí a speciálních nabídek.

Hodně lidí ale oceňuje také široké spektrum obchodů na jednom místě nebo možnost inspirovat se při výběru dárků vystaveným zbožím. Někteří také uvedli, že do nákupních center chodí kvůli vánoční výzdobě a tradiční předvánoční atmosféře.

Lidi po znovuotevření obchodních center lákají především slevy a speciální nabídky, možnost prohlédnout si zboží i vánoční výzdoba Artem Beliaikin / Pexels

Na osobní výběr v kamenných prodejnách si Češi potrpí u drogerie a kosmetiky, oblečení i jídla a pití

V kamenných prodejnách Češi nakupují nejčastěji drogistické zboží a kosmetiku, dále oblečení a obuv, sportovní vybavení a samozřejmě také vánoční zásoby jídla a pití.

Tip: Pokud také vyrážíte nakupovat dárky na poslední chvíli a rádi na zboží v akcích ušetříte, hypermarkety i drogerie zlevňují těsně před Vánoci mnohé kategorie zboží, a to až o polovinu. Dárky i balicí sortiment tak můžete pořídit za super ceny. Pro inspiraci jsme se podívali na některé výhodné akce z aktuálních letáků:

  • Tesco má nyní -25 % na všechny hračky, slevu 30 % na kosmetické balíčky i všechny vánoční dekorace, světýlka a umělé stromečky. Slevu 30 % získáte také při nákupu libovolného množství knih nad 500 Kč. Nabídka platí do 24. 12. nebo do vyprodání zásob.
  • Globus nabízí až do Štědrého dne slevu 20 % na nákup jakéhokoliv kuchyňského nádobí značky Tefal, -25 % na výrobky značky Trust nebo -20 % na všechno rybářské vybavení. Až do 10. 2. 2021 zde navíc probíhá velký výprodej oblečení a obuvi.
  • V Rossmann drogerii nyní nakoupíte všechny vánoční a kosmetické balíčky s 50% slevou (platí do 5. 1. nebo do vyprodání zásob). S Rossmann Club kartou lze také využít akce 1+1 na balicí papíry a dárkové tašky.
  • Teta drogerie nabízí slevy až 50 % na kosmetické balíčky a o polovinu levněji zde nyní pořídíte i balicí papíry. Pokud v ní navíc nakoupíte výrobky Nivea a Labello nad 199 Kč, obdržíte jeden ze šesti látkových vánočních sáčků zdarma.
  • Billa zlevnila až o 50 % vánoční balicí papíry a tašky a vánoční dekorační svíčky.
  • Penny má do 23. 12. slevu 25 % na všechny kosmetické balíčky.

Než vybrané obchody navštívíte, nezapomeňte si projít přehled akcí v jejich reklamních letácích. Jednoduše a všechny pohromadě je naleznete na Kupi.cz

Hypermarkety i drogerie zlevňují těsně před vánocemi nejen hračky, elektroniku a dárkové zboží, ale také balicí papíry a tašky, někdy až o 50 % Karolina Grabowska / Pexels

Téměř třetina lidí už má dárky vyřešené, na poslední chvíli nakupují převážně muži

Jak dále z výsledků průzkumu vyplynulo, 28 % dotázaných mělo již začátkem prosince vánoční dárky nakoupené, především online přes e-shopy. Po internetu se nejvíc nakupovala móda, elektronika, hračky i knihy. Právě u posledních třech zmíněných kategorií lidé převážně potvrdili, že jim nevadí je kupovat online a na rozdíl od kosmetiky, oblečení nebo jídla je nepotřebují vybírat osobně v kamenných obchodech.

Výsledky také ukázaly, že dárky na poslední chvíli nakupují převážně muži. Z těch, co už měli vše nakoupené začátkem prosince, bylo 83 % žen a jen 17 % mužů.

Dárky na poslední chvíli? Zvolte třeba dárkový balíček

V nákupních centrech je touto dobou až o 30 % méně lidí než loni, důvodem jsou online nákupy i obavy z velkých davů

Vzhledem k včasným online nákupům se také očekává, že těsně před Vánoci bude návštěvnost obchodních center o 20 až 30 % nižší než loni touto dobou. Důvodem jsou nicméně i obavy ze současné situace spojené s koronavirovou pandemií.

Podle výsledků průzkumu 70 % lidí odrazuje od nákupu v obchodním centru větší koncentrace zákazníků na jednom místě, někteří jako překážku zmínili také osobní nepohodlí kvůli dodržování bezpečnostních a hygienických opatření či obavy z možné nákazy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz