Díky slevovým akcím Češi na vánočním nákupu potravin ušetří více než 750 korun

Slevové akce zlevní vánoční nákupy o stovky korun Canva

Vánoční rodinný nákup základních surovin pro tyto svátky může letos českou rodinu vyjít i na více než 2 380 Kč. Váš nákupní rádce Kupi.cz přináší tipy, jak lze díky slevovým akcím za takový nákup ušetřit až 755 Kč (32 %). Podívejte se, kolik jednotlivé položky vánočního nákupního seznamu stojí v akci a jaká je jejich běžná cena.

Přečtěte si také

Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem
Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem

Plánováním nákupů ušetříte

Kupi.cz ze své databáze vývoje cen potravin v českých řetězcích připravilo vánoční nákupní seznam, rozdělený na čtyři kategorie – pečení, štědrovečerní menu, ovoce a nápoje. Běžná cena tohoto nákupu by byla 2 383 Kč. Kdyby ale rodina naplánovala nákup ve slevových akcích, dokázala by ušetřit až 755 Kč (32 %) a za zboží zaplatit jen 1 628 korun.

Na stránkách Kupi.cz nebo v mobilní aplikaci lze u každého produktu sledovat vývoj ceny zboží. Spotřebitel si tak snadno ověří, jestli je akční cena skutečně výhodná. Na jeho oblíbené zboží v akci ho také včas upozorníme,” uvádí Petr Miklík, analytik vývoje retailových cen Kupi.cz.

Při pečení cukroví ušetříte za tuzemák i za máslo

Díky slevovým akcím mohli čeští spotřebitelé ušetřit už na nákupech surovin na pečení. Nejvýhodněji se dala koupit čokoláda na vaření (– 35 %), máslo (– 34 %) a krystalový cukr (– 27 %), které si mnoho domácností v akci nakoupilo i do zásoby. V hodně výhodné akci (– 24 %) se během listopadu a prvního týdne v prosinci objevoval také Božkov Original Tuzemský.

Nákupní seznam surovin na pečení Kupi

Štědrovečerní menu za výhodnější cenu

Akční ceny zboží se vyplatí sledovat především u potravin určených pro štědrovečerní menu. Podle dat Kupi.cz lze většinu surovin pořídit za výrazně nižší částku. Největší sleva (až 57 %) se objevila u slunečnicového oleje Venusz. Z ingrediencí potřebných na přípravu bramborového salátu nás letos nejvíce zaujaly akční ceny brambor a mrkve (sleva 45 %), majonézy Hellmans (sleva 41 %) či vajec a šunky (sleva 29 %). Ti, kteří letos vymění kapra za lososa, mohou v akci ušetřit až 41 %.

Nákupní seznam surovin na štědrovečerní menu

Banány, pomeranče i mandarinky letos pořídíme levněji

Z ovoce se letos na pultech českých obchodů objevily výrazně zlevněné banány (– 31 %). Kilo nás v akci vyšlo průměrně na 18 korun a už jen během listopadu a prvního týdne v prosinci se toto exotické ovoce objevilo v akci hned 11krát. Ušetřit se v předvánočním období dá také na oblíbených citrusech. Například cena pomerančů klesla v akci o čtvrtinu.

Kam na banány v akci?

Kupte se slevou Banány.

Porovnat slevy

Nákupní seznam ovoce a nápojů Kupi

Srovnávané období: 1. 11. 2020 – 7. 12. 2020, Zdroj: Kupi.cz

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz