Obrácené cappuccino: znáte kávu Dalgona? Hit sociálních sítí vás dostane svou lahodnou chutí

Znáte kávu Dalgona? Letošní hit sociálních sítí vás dostane svou lahodnou chutí Freepik

Za rostoucí slávou a oblibou nového kávového nápoje s názvem Dalgona stojí zejména sociální sítě. Díky bohaté, našlehané pěně je totiž krásně fotogenický – ale také chuťově výborný. Doma si ho vyrobíte během chvilky a z ingrediencí, jaké byste běžně použili k přípravě obyčejné kávy. Inspirujte se naším receptem!

Přečtěte si také

Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch
Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch

Fotogenický fenomén, který si letos získal internet

Našlehaná káva se tradičně pije v Indii, Pákistánu nebo Macau. Právě v poslední zmíněné zemi ji ochutnal i jeden jihokorejský herec, který si ji zamiloval, vyfotil, fotku umístil na sociální síť, a tím doslova strhl lavinu. Svůj nový oblíbený nápoj pojmenoval Dalgona, protože mu připomínal stejnojmennou korejskou sladkost – nadýchané karamelky.

Dalgona coffee je letos hitem sociálních sítích. Díky kávové pěně je tento nápoj nesmírně fotogenický i lahodný Canva

Obrácené cappuccino z instantní kávy

Za popularitou tohoto kávového dezertu stojí nejen internetová sláva, nýbrž také zavřené kavárny během koronavirové krize a chuť lidí zkoušet doma nové recepty. Dalgona je takovým obráceným cappuccinem. Spodní vrstvu tvoří tekuté mléko (studené, ale může být i teplé) a horní našlehaná pěna z kávy a cukru.

Mléko v akci se bude hodit

K přípravě vám postačí obyčejná instantní káva. Nepotřebujete žádné kávovary ani speciální vybavení pro baristy, vystačíte si jen s tyčovým mixérem či ručním šlehačem a velkou mísou.

  • Tip: Až se vám chuť klasické kávy omrzí, v obchodech i na internetu se můžete poohlédnout po instantních kávách mnoha sladkých příchutí. Od těch běžných, jako je čokoládová, oříšková, karamelová či vanilková, až po ty zajímavější, mezi které patří například instantní kávy s příchutí kokosu, irského krému, tiramisu nebo čokolády s pomerančem.
Bohatá pěna Dalgony se připravuje vyšleháním instantní kávy, cukru a trošky horké vody Freepik

Recept na kávu Dalgona

Na 2 porce (dva 200 ml šálky) budete potřebovat:

  • 2 lžíce jakékoliv instantní kávy
  • 2 lžíce horké vody
  • 2 lžíce cukru krystal (může být bílý i třtinový)
  • 300 ml mléka (teplého či studeného)

Postup:

  1. V míse smíchejte cukr, instantní kávu a horkou vodu (vždy se řiďte pravidlem 1:1:1).
  2. Vše společně vyšlehejte do tuhé pěny (konzistence by měla být podobná jako např. sníh z bílků – tedy pěna by se měla dát nabírat lžičkou a neměla by ztrácet tvar).
  3. Do 2⁄3 sklenice nalijte mléko (teplé, nebo studené – s tím lze přidat i pár kostek ledu).
  4. Na mléko do bohaté „čepice“ navrstvěte kávovou pěnu a podávejte. Můžete posypat kakaem nebo skořicí a dozdobit oplatkou či doplnit sušenkami.

Přijměte výzvu a připravte si Dalgonu i vy!

Dalgona se dá připravit i z espressa nebo silně koncentrované, filtrované kávy. Množství by ale mělo být vždy podobné tomu z receptu, tedy jako když smícháte dvě lžíce instantní kávy se dvěma lžícemi horké vody – jinak se vám nepodaří vyšlehat pěkně tuhou pěnu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz