Vánoční dárky, které koupíte na poslední chvíli – i na Štědrý den. A udělají radost

5 tipů na vánoční dárky, které můžete koupit na poslední chvíli – i na Štědrý den. A udělají radost! Freepik

Znáte to – každý rok si říkáte, že nakoupíte dárky včas, abyste si mohli užívat vánoční pohody. Ale nakonec vám stejně zbývá pár lidí, pro které ještě ani den před Vánoci nic nemáte. Letos nákupům nepřejí ani zavřené obchody a koronavirová opatření. My pro vás ale máme 6 tipů na dárky, které můžete nakupovat i ráno na Štědrý den – a většinu navíc seženete bezpečně z pohodlí domova, bez tlačenic a stresu.

Přečtěte si také

Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?
Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?

1. Dárkové poukazy – virtuální i v podobě kartičky

Víme, že dárkové poukazy nejsou zrovna originálním dárkem. Pokud vám však letos opravdu došly nápady nebo budete shánět něco den před Vánocemi, obdarovaného určitě poukázka potěší více než další hrnek z nouze do počtu.

Vlastní dárkové poukazy ve formě fyzických kartiček v různých hodnotách nabízí mnohé supermarkety a hypermarkety (např. Kaufland, Billa, Lidl, Penny, Albert či Globus), drogerie (dm, Rossmann, Teta apod.), hobby markety (Hornbach, OBI) i prodejny s oblečením různých značek. Stačí tedy vybrat podle toho, kde obdarovaný nakupuje nejčastěji.

Tip: Některé velké obchody mají otevřeno i na Štědrý den. Otevírací dobu před Vánoci a na Štědrý den najdete v našem článku: Na nákupy až do 23 hodin: Kaufland, Lidl, Tesco i Penny prodlužují otevírací dobu před svátky.

Virtuální poukazy na nákupy prodává široká řada nejrůznějších e-shopů, včetně velkých prodejců, jako je Alza a Mall nebo online supermarket Rohlík.cz. Některé internetové obchody navíc nabízí možnost zaslat vytištěný poukaz poštou – pokud ovšem nakupujete na poslední chvíli, jednodušší je vytisknut jej z e-mailu.

Na poslední chvíli můžete zakoupit dárkové poukazy na nákupy v obchodech a e-shopech, vouchery na zážitky a kurzy nebo různé předplatné Freepik

2. Vouchery na zážitky, masáže, kurzy, pobyty i jídlo

Nejen, že tyto dárky zvládnete nakupovat během smažení kapra, ale pod stromečkem také bývají velmi oblíbené. Dárkový voucher lze dnes sehnat v podstatě na jakýkoliv zážitek či kurz. Zde je pár tipů pro inspiraci, po čem se na internetu dívat:

  • Romantické, gurmánské, sportovní, poznávací či wellness pobyty.
  • Degustační večeře, vouchery do restaurací, kaváren, fast foodů či cukráren.
  • Masáže, kosmetické procedury, permanentka do fitka.
  • Vstupy do muzeí, kulturních památek, permanentky nebo předplatné do kina, divadla či na koncerty.
  • Adrenalinové a sportovní zážitky (bungee jumping, skok padákem, pilotování letadla, potápění, jízda v závodním autě, škola smyku, střílení na střelnici, vstup na různé sportovní atrakce, větrný tunel apod.).
  • Online kreativní a naučné kurzy (kreslení, fotografování, kurz cizích jazyků, psaní všemi deseti, tvůrčí psaní).

Pokud se v současné situaci bojíte kvůli koronaviru a možným vládním omezením vouchery na pobyty, jídlo či jiné zážitky kupovat, zbystřete – většina poskytovatelů je totiž automaticky nabízí s prodlouženou dobou platnosti, aby je obdarovaní mohli během následujícího roku kdykoliv v klidu využít. Některé portály dokonce nabízí i odloženou platbu, takže zaplatit za dárek v podobě poukázky, můžete až po Vánocích. 

Voucher na masáž či wellness určitě ocení po vánočním shonu a stresu každý obdarovaný Freepik

3. Předplatné časopisů, ponožek či kávy

Předplatné je skvělým dárkem, kterým můžete dělat obdarovanému radost po celý rok. Kromě klasických časopisů se dají předplatit například různé balíčky s jídlem, kávou, ponožkami apod. Stačí jen zvolit, jak často má balíček chodit, a obdarovaný se pak několikrát do roka může těšit na zajímavé produkty.

4. Předplatné na hry, seriály či e-knihy a audioknihy

Předplatit také můžete nejrůznější streamovací služby – s hudbou, seriály a filmy, e-knihami nebo počítačovými hrami. Některé kupony lze také nakoupit v obchodech či trafikách v podobě předplacené karty. 

Tip: V obchodech se dají koupit u pokladen předplacené kupony na Netflix, více se dočtete v našem článku: Předplacené karty Netflix se budou prodávat před Vánoci v Billa, Penny i Kauflandu

5. Stírací losy

Pokud vám k dárkům chybí ještě nějaká drobnost pro radost, stírací losy koupíte i na Štědrý den – dopoledne v obchodech, které jsou ještě otevřené, nebo třeba na benzínce cestou za rodinou. K dostání jsou i ty s vánoční tematikou nebo na motivy zlaté šupiny, kterou můžete každému vložit pod talíř. Možná se zadaří a taková šupina vám peníze opravdu přinese.

6. Na čerpací stanici pro dárek

Trn z paty, když potřebujete vyřešit dárek na Štědrý den, vám může čerpací stanice. Koupit tam můžete láhev něčeho ostřejšího nebo dárkový balíček z kosmetiky či nějakých pochutin. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz