6 důvodů, proč dát letos přednost umělému vánočnímu stromečku

A jakému vánočnímu stromečku dáváte přednost vy? Canva

Umělý vánoční stromek nevoní a bez toho živého to nejsou ty pravé Vánoce. Vůně a správná atmosféra jsou nejčastějšími argumenty, proč lidé dávají přednost živému vánočnímu stromečku před tím umělým. Rozhodně vás nechceme od koupi toho živého zrazovat, pojďme se ovšem podívat na výhody toho umělého.

Přečtěte si také

Klíšťata přenášejí nejčastěji encefalitidu a lymskou boreliózu, od komára se jí bát nemusíme
Klíšťata přenášejí nejčastěji encefalitidu a lymskou boreliózu, od komára se jí bát nemusíme

Umělý, nebo živý? Lidé se v této otázce dělí na dva nesmiřitelné tábory

Určitě jste mnohokrát se svými známými před Vánoci rozebírali, jaký vánoční stromeček vlastně budou mít – spousta přátel má pochopitelně ten živý, nicméně je i mnoho takových, kteří nedají dopustit na ten praktičtější, umělý.

Vznikají tak dva tábory, přičemž oba mají své oprávněné argumenty, proč je zrovna jejich typ stromečku ten nej. Pojďme si tedy na ten umělý posvítit.

Vypadá reálně

Pryč jsou ty časy, kdy umělý vánoční stromeček připomínal oškubaný smeták, který bylo nutné opravdu bohatě ozdobit, aby nevypadal tak uměle. Dnešní kousky vypadají skutečně opravdově a člověk na první pohled nepozná, že nekouká na stromek živý. O to opravdověji pak vypadají stromečky s 3D jehličím, které jsou vskutku k nerozpoznání od těch živých.

Jehličí dnešních umělých stromečků může vypadat skutečně reálně díky 3D zpracování jehličí TanteTati / Pixabay

Je praktický

Praktičnost umělých vánočních stromečků patří mezi hlavní argumenty, proč se nakonec lidé rozhodnou pořídit si je namísto živých. Neodpadává z nich totiž jehličí, ale starosti. Nemusíte uklízet věčně spadané jehličí či čistit podlahu od pryskyřice. A navíc si stromeček odstrojíte až tehdy, kdy se vám bude chtít.

Vyberte si ten nejlepší pro vás

Strom vysoký až do nebes

Pokud se rozhodnete pro umělý stromeček, můžete si koupit jakoukoli velikost – od těch nejmenších, středně vysokých až po ty nejztepilejší. Věřte nebo ne, ale prodávají se i stromečky dosahující výšky 280 centimetrů. Takže pokud máte velké prostory a také dostatek místa pro následné uskladnění, můžete díky takhle velkému stromu letos vytvořit skutečně impozantní Vánoce.

Můžete si vybrat jakoukoli odrůdu

Zatímco u nás se dají běžně koupit jako živé stromečky jedle kavkazská, smrk pichlavý, smrk ztepilý či borovice černá, u stromečků umělých máte daleko více možností. Vánoční parádu tak lze udělat například se smrkem aljašským, tajga, kanadským, sibiřským či borovicí himálajskou.

Ať už zvolíte jakýkoliv, bez světýlek se neobejde

Je vhodný pro alergiky

Slyšeli jste už něco o syndromu vánočního stromečku? Nejde o nic jiného než o alergie. Nikoli však na stromek jako takový, nýbrž na plísně, kterými živé stromky mohou trpět a které dokážou znepříjemnit jinak krásné a pohodové svátky. Zatím jich bylo zjištěno více jak 50 různých druhů, které na stromečcích mohou parazitovat.

Umělý vánoční stromeček může vypadat ještě lépe než živý Free-Photos / Pixabay

Je cenově výhodný

Koupě umělého vánočního stromečku může vyjít jednorázově i na částku okolo pěti tisíc korun  zaplatíte ji však jen jednou a stromek vám bude sloužit po mnoho let. V aktuální nabídce obchodů se ale dají koupit stromečky mnohem levněji – stačí se jen podívat na Kupi.cz, kde zjistíte, v jakých obchodech lze umělé vánoční stromečky koupit nejvýhodněji.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz